Trešnja u zavoju

LemmyZD

Well-known member
Imam jedan problemčić, a kako to nisam prije nikad doživio neznam u čemu je problem. Znači događa mi se na večim brzinama kod naginjanja u zavoju, otprilike brzina preko 100 i veliki nagib. Motor mi se počne tresti u smjeru prema asfaltu - od asfalta. Neznam u čemu je kvaka, jel mi možda guma u kurcu ili je u pitanju aerodinamika ili što neznam, pomagajte... :misli:....e da, ako ima kakve veze pri brzini većoj od 50-60 kad pustim volan počne se tresti.
 
kad si mijenjao gume , dali si ih balansirao?  jesi pogledao jeli felga dobro učvršćena?
 
jel ti u vožnji lupa nešto u području podnice
na koliko su ti stegnuti stražnji amortizeri
jesu li ti gume propisno napumpane
 
Nisam mijenjao gume, nov je motor, prošle su tek 4000. Imam kofer iza, ne lupa ništa kod podnice, za stegnutost amortizera nisam siguran al mislim da su dosta otpušteni, gume su propisno napumpane.
Ovo za kufer si me skroz pogodio, stvarno može biti da je radi toga, jer ful imam osjećaj da je aerodinamika problem, a i događa se samo kad idem ful brzo... Čuo sam da kufer zna sranja raditi...
 
kufer - ovo što kažeš i to ovisno o tome koliko ima vjetra

jel ti volan trese više kad otpuštaš gas sa 70 na 50 kmh ili i inaće

stegni amortizere, pa ti više neće ljuljati u zavoju - komotno stavi na 2 ili 3 zubac (ovisno o tvojoj težini)
 
Znači to rade utezi :D
Čua sam da triba stavit utege ako imaš kufer al mi je zvučalo malo smišno prvi put...:D Volan mi trese kad ga pustim al samo preko 60-70 km/h (znači ruke nisu na volanu) al već dosta dugo to nisam primjetio. Tu trešnju volana identičnu ima i skuter s kojim dostavljam pizze, samo što se kod njega trese i ako držiš slabo volan a pogotovo ako ga pustiš, podivlja...
 
provejri gume..
bratu na sf2 na 50 kad pustim volan trese dosta na 40 te oce bacit dole ciejli skuter se piga..
doslovno receno..!

dok kod mene na sr50 radi mozda i to mozda 1cm ili 0.5cm na 85kmh.. isto to radi i na 60 dok na 40 i manje nista..
 
ma skuter je to i nema tu pomoci,ja kad se vozim po svojoj magistrali po zavojima 120-130kmh cjeli zadnji kraj se uvija i molim boga izvuc zivu glavu :mrgreen:
 
Evo danas sam malo iztestirao  :mrgreen:
Ova trešnja volana se događa samo kod 60 km/h i ful je lagana, al se trese. Mislim da je problem u gumi jer kad ju gledam u vožnji malo pleše. A popodne ću viditi ovo za kutiju probat ću se razletiti bez nje pa javim jel ona problem.
 
LemmyZD said:
Evo danas sam malo iztestirao  :mrgreen:
Ova trešnja volana se događa samo kod 60 km/h i ful je lagana, al se trese. Mislim da je problem u gumi jer kad ju gledam u vožnji malo pleše. A popodne ću viditi ovo za kutiju probat ću se razletiti bez nje pa javim jel ona problem.

to ti je do kofera
 
Hm, to uvijanje u zavoju se tek sad javilo, ili si tek sada to primjetio?

Napisao si da skuter ima tek 4 t km pa pretpostavljam da do sada nisi vozio 110% mogucnosti (bar ja nisam dok nisam upoznao bajk), e sad - recimo na mom SP-u je normalno takvo uvijanje pri brzim (95+ km/h) prolascima kroz zavoje, dok se recimo na XTX-u to nikad ne javlja, cak ni u extra brzim zavojima (140+ km/h).

Moguce da, ako si tek sada poceo tako brzo tjerati kroz zavoje, da je u biti sve na svom mjestu - da je to normalno, kao i na recimo SP-u. A moze biti da je i za to kriv kufer!

Glede vibracija kad pustis volan, ako imas kufer, stavi teze utege, problem bi trebao nestati ili drasticno se smanjiti. (y)
 
Primjetio sam ja to ima već dosta...al eto počelo me živcirati pa sam otvorio temu. Utege ću stavit obavezno.
Sad sam se taman vratio sa đira. Skinia sam kufer i kroz isti zavoj di me jučer cimalo sam prošao još brže (oko 120) i nije me niti trznulo....Znači problem riješen, hvala svima na odgovorima.
 
Trese još uvijek...i bez kofera, jedina razlika je što treba jebački ući u zavoj, ispod 120 ne trese, ali kad mi se neki dan na takvoj nekoj brzini počeo cimat u sred zavoja krv mi je stala. Stavit ću brzo utege, možda oni to riješe...
 
LemmyZD said:
Trese još uvijek...i bez kofera, jedina razlika je što treba jebački ući u zavoj, ispod 120 ne trese, ali kad mi se neki dan na takvoj nekoj brzini počeo cimat u sred zavoja krv mi je stala. Stavit ću brzo utege, možda oni to riješe...
problem ti je u kuferu 100% ako nemaš utege ja ti pošaljem doma! kontroliraj pritisak u gumama, koliko si km prešao sa sportcity-em?
 
LemmyZD said:
Trese još uvijek...i bez kofera, jedina razlika je što treba jebački ući u zavoj, ispod 120 ne trese, ali kad mi se neki dan na takvoj nekoj brzini počeo cimat u sred zavoja krv mi je stala. Stavit ću brzo utege, možda oni to riješe...
skini kotac i odnesi balansirati....u stvari nebi skodilo kada bi obadva dao balansirati. I jos jedna stvar...kontoroliraj zategnutost centralnog lezaja prednjih vilica...odnosno dali volan slobodno "pada" iz krajnje lijeve pozicije u desnu...i obrnuto....kada je prednji kraj u zraku...naravno. Nesmije biti nikakvih cudnih luftova...odnosno osjecaja da je lezaj prezategnut...
 
Pričekat ću servis pa ću to sredit, primjetia sam da prednja guma malo pleše, može biti da je to. A ovo za centralni ležaj ću provjeriti.
Proša sam 4000, evo baš ću u sridu proći kroz Trogir doli pa bi moga svratit da mi daš utege...