Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

BM0021 said:
Kao kupovina sportskog rekvizita. Ali onda nema predomišljanja ja bi ipak platio ppmv za par mjeseci.

Nikad je ekstreman primjer ali ako uvežeš motor usred zime nema bas nikakve potrebe srljati na homologaciju prije proljeća npr.
Za ppmv na carini treba CoC, ne i homologacija.
ima smisla a i jednim  odlaskom na tehnički teoretski možeš riješiti sve (y)
 
Evo ekipa iz prve ruke motor uvoz iz Slo  NE PRIZNAJU COC Slovenski pričamo za rabljeni motor.Riješio u HR COC odmah i homologaciju i sve na Jankomir.COC i svi ostali papiri za obračun posebnog poreza na motorna vozila,a homologacija za tehnički  :wink:  Za naglasit je da ako nema zastupnika u Hr za određenu marku motora mora se otići u zavod za javno mjeriteljstvo ili stanica za teh.pregled da to mogu napraviti. (y)
 
gile noćna mora said:
jel stara ljubav opet u điru  :misli:

Zar si sumnjao...? :wink:
 
kitomir said:
Evo ekipa iz prve ruke motor uvoz iz Slo  NE PRIZNAJU COC Slovenski pričamo za rabljeni motor.Riješio u HR COC odmah i homologaciju i sve na Jankomir.COC i svi ostali papiri za obračun posebnog poreza na motorna vozila,a homologacija za tehnički  :wink:  Za naglasit je da ako nema zastupnika u Hr za određenu marku motora mora se otići u zavod za javno mjeriteljstvo ili stanica za teh.pregled da to mogu napraviti. (y)

Ako nema zastupnika (Dukac) a nemaš ni CoC onda cvh izdaje tehničku specifikaciju umjesto CoC, za to dođeš s motorom na bilo koji tehnički, tam ga poslikaju popune formulare i šalju u cvh. Ja imao sreće pa cvh u roku sat vrem poslali dokument.
 
Buki_24 said:
Ne priznaju Slovensku, ali COC ako imaš original to je potvrda od proizvođača koja dolazi sa novim vozilom (auto, motor) tako da to moraju prihvatiti.

Na žalost, tako je. A što drugo očekivati od naših krvopija? Dio smo EU, al ko da nismo... :palacdolje:
 
BM0021 said:
Ako nema zastupnika (Dukac) a nemaš ni CoC onda cvh izdaje tehničku specifikaciju umjesto CoC, za to dođeš s motorom na bilo koji tehnički, tam ga poslikaju popune formulare i šalju u cvh. Ja imao sreće pa cvh u roku sat vrem poslali dokument.

A sta je onda ovi panigale Zg ili kako se vec zove sta prodaje DUKCE U ZG
 
Za uvoz iz Njemacke dovoljan je coc koji dobijes od vlasnika. Te racun ako kupujes od pravne osobe.
I trebao bi dokaz kada je motor usao u HR (nekakva otpremnica, racun cestarine,...) radi roka od dva tjedna za rijesit carinu.
 
Luujo said:
Za uvoz iz Njemacke dovoljan je coc koji dobijes od vlasnika. Te racun ako kupujes od pravne osobe.
I trebao bi dokaz kada je motor usao u HR (nekakva otpremnica, racun cestarine,...) radi roka od dva tjedna za rijesit carinu.
Znači iz Njemačke vrijedi a iz Slovenije ne. Hm. U čemu je kvaka? Volja carinika ili dvostruka mjerila!!

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

 
Luujo said:
Za uvoz iz Njemacke dovoljan je coc koji dobijes od vlasnika. Te racun ako kupujes od pravne osobe.
I trebao bi dokaz kada je motor usao u HR (nekakva otpremnica, racun cestarine,...) radi roka od dva tjedna za rijesit carinu.

E tu potvrdu kad je ušao me nisu tražili
Motor je bil leto dana kod mene i tada sam sam napravil ugovor i sve prošlo
 
Zna li tko kakva je procedura oko uvoza novog motocikla iz EU, kupljenog od ovlaštenog zastupnika?

Ovo sam pronašao tu na forumu:
- račun mora sadržavati 6% EU carine, pošto je uvoz iz SAD-a i mora biti bez poreza države (netto)
- nakon dolaska u HR potrebno je ići u STP i zatražiti potvrdu o sukladnosti
- odlazak na carinu sa motociklom, pregled od strane carinika i utvrđivanje trošarine
- nakon plaćene trošarine odlazak u poreznu upravu uplatiti 25% PDV-a

Jel tko imao iskustva sa uvozom novog i jesu li ovo ispravni koraci, te što je sve potrebno od dokumenacije imati? Pošto motocikl nema prometnu, radi se o novom nije reg.
 
Endeavour said:
Zna li tko kakva je procedura oko uvoza novog motocikla iz EU, kupljenog od ovlaštenog zastupnika?

https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,240648.0.html
 
nigdje nisam vidio da se plaća PDV
e pa ako vam na računu iz EU napiše da je cijena bez PDV-a sigurno ćeš ga platiti
 
Pozdrav svima.

Da li je netko imao iskustva sa kupovinom i uvozom motora od firme Buba moto u Sloveniji i kakva su iskustva odnosno kakva je kvaliteta motora i odakle ih nabavlja?
Konkretno me zanimaju Harley Davidson modeli.

Hvala.

Lp