Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

Kvoc said:
čudo?ja iz louisa dobim za par dana a njemci u većim govnima

Znaš kako kaže ona stara Balaševićeva: " Jer ako su lagali mene i ja lažem vas..." :mrgreen:
 
Evo dobio jutros plovke i neke dijelove za servis. Naručeno u ponedjeljak iz njemačke. Dhl je dostavio
 
mario x said:
Evo dobio jutros plovke i neke dijelove za servis. Naručeno u ponedjeljak iz njemačke. Dhl je dostavio

Očito Švabe, za razliku od Poljaka, funkcioniraju i u kriznim situacijama. (y)
 
Gato said:
Očito Švabe, za razliku od Poljaka, funkcioniraju i u kriznim situacijama. (y)

U Njemačka  još uvijek rad oslobađa  :LOL:
 
Decki ovako stoji stanje
Quad linhai m750i kosta kod nas se mabavi za  cca 50ak tisuca kuna ...ali jako tesko je nabavljiv
Probl je sto se ne pravi vise itd itd al relativno su novi 2018 godina...
Sad u austriji kod mene novi je 6900e .. pitanje je sljedece : u tih 6900e je uracunat austrijski porez i to sve .. novo vozilo znaci necu ga regat gore vec u hrv 1.put .. placam li i u hrvatskoj porez ili samo u austriji porez ili mpgu li kod nas platit a da u austriji ne placam kak to vec ide ? I kako izracunati sve troskove za uvoz ili ako moze neko izracunati pa napisati sva davanja da vidiml ekonomsku isplativost..
Linhai m750i
Cijena cca 6900e novo vozilo s porezom u at.
Snaga nekakvih 34ks
Cetverokotac T3b registracija
Euro 4 masina
Za 2 osobe
Benzin , cetverotaktni

Hvala !
 
Kvoc said:
5900-6000 kuna


Mozda grijesim ali to je za polovno vozilo a kako bi prosao sa novim vozilom cisto sumnjam da mu ne bi naplatili sve zivo moguce. Koliko znam sve ispod 6 ili cak 7 tisuca km smatraju novim vozilom i placas sve drzavne namete.
 
Austrija je EU i ako je plaćen Msteuer nećes ga platit i u HR za polovne je nesto više za informaciju
 
SpoRRi said:
Mozda grijesim ali to je za polovno vozilo a kako bi prosao sa novim vozilom cisto sumnjam da mu ne bi naplatili sve zivo moguce. Koliko znam sve ispod 6 ili cak 7 tisuca km smatraju novim vozilom i placas sve drzavne namete.
Griješiš
 
Meljac96 je napisao da bi kupio novi, znaci kao takvog ga i carini. U Carinskom kalkulatoru se odabere da je novo vozilo, i sve druge trazene podatke, tako da izracunava PPMV od 5992 kn.
 
enduro said:
Meljac96 je napisao da bi kupio novi, znaci kao takvog ga i carini. U Carinskom kalkulatoru se odabere da je novo vozilo, i sve druge trazene podatke, tako da izracunava PPMV od 5992 kn.
8) (y)
 
Ekipa imam par pitanja.
Kad bih kupovao kod Dealera motor vani sta tocno mora bit na racunu da naši priznaju? Pretpostavljam podaci o motoru (vin number, model itd) i pecat od te firme?

Ako kupujem od privatne osobe, radim ugovor na jeziku te drzave? Sta je s nasim ugovorom? Tribam li prevoditi taj strani ugovor?

I jos jedno glupo pitanje. Jel netko unosija motor iz Poljske?