Uvoz motocikla nakon ulaska u eu.

HD vidi u Poljskoj


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
kova tt said:
....i ja bi volio cuti pojasnjenje.
EU certifikat o sukladnosti (u daljnjem tekstu: COC dokument (EU Certificate of Conformity) je dokument koji izdaje proizvođač vozila s podacima predmetnog vozila kojim se potvrđuje da je vozilo iz serije vozila koje posjeduje EU homologaciju tipa vozila (WVTA) i ispunjava zahtjeve koji su bili na snazi u vrijeme njegove proizvodnje.

Potvrda proizvođača je dokument s kojim dobavljač ili Državni zavod za mjeriteljstvo potvrđuju kojim je EU Direktivama i Uredbama odnosno UNECE Pravilnicima udovoljavalo vozilo odnosno njegovi sustavi i dijelovi u trenutku proizvodnje a sadrži i tehničke podatke o vozilu. Obrazac potvrde proizvođača ovisno o kategoriji vozila nalazi se na web stranicama
https://www.cvh.hr/homologacija/utvrdivanje-sukladnosti-pojedinacnog-vozila/

Znači COC dolazi od PROIZVOĐAČA vozila kod kupovine novog vozila... i u pravilu "trebao" bi biti  priznat od bilo koje zemlje jer mu je to nesta kao "rodni list" ... POTVRDA PROIZVOĐAĆA (pise i "potvrda o sukladnosti" recimo kod slovenaca)  izdaje ju dobavljač tj uvoznik i to je puuuunoooo češći dokument s kojim se srećemo kod unosa, a kojeg naši ne priznaju  osim ako je izdan od strane hrv uvoznika

Dakle iako u oba dokumenta pišu iste stvari ... To su ipak dva različita dokumenta jer ih izdaju različite strane i trebali bi se drugačije tretirati u postupku unosa vozila
 
Grex said:
Pozdrav svima.

Da li je netko imao iskustva sa kupovinom i uvozom motora od firme Buba moto u Sloveniji i kakva su iskustva odnosno kakva je kvaliteta motora i odakle ih nabavlja?
Konkretno me zanimaju Harley Davidson modeli.

Hvala.

Lp
svi oni uvoze preko Poljske
tako je najjeftinije
 
Pozdrav ekipi,

pročitah cilu ovu temu prošle godine kad san unosija Suzukija iz Njemačke. Motor koji mi je sad zanimljiv je u Poljskoj kod drugog vlasnika koji ga je također dovea od prvog vlasnika iz Njemačke.

Zna li ko može li se po VINu provjerit kilometraža u Njemačkoj i/ili Poljskoj. Motor ima suludo malo kilometara na svoje godište (8k km iz 2008.), ali opet…i takav je bija moj Suzuki i ispalo je sve uredno, ali ovaj put bi tija provjerit s obziron da ne kupujen od prvog vlasnika.
 
Pitanje je sljedeće kad se uzme potvrda proizvođaća treba li odmah na homologaciju i carinu ili se može recimo u dva mijeseca riješit sve da se ne daje od jednom sva lova
 
Znam samo ako pokreneš postupak da onda moraš poštivat rokove

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
tibika21 said:
Pitanje je sljedeće kad se uzme potvrda proizvođaća treba li odmah na homologaciju i carinu ili se može recimo u dva mijeseca riješit sve da se ne daje od jednom sva lova

Ako imaš datum na kupoprodajnom/računu i ako pokreneš postupak na Carini, onda si kod njih vezan rokom. Ostalo možeš kad i kako hoćeš.
 
Kvoc said:
koliko vidim uvoz će malo posustati
mene je konkretno sjebala korona  :mrgreen:
Kao jedan od 16orice velicanstvenih il samo mjere predstroznosti :mrgreen:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gato said:
Ako imaš datum na kupoprodajnom/računu i ako pokreneš postupak na Carini, onda si kod njih vezan rokom. Ostalo možeš kad i kako hoćeš.

Ma motor je moj ja sam ga dovezao jer sam ga kupio dok sam živio tamo
 
tibika21 said:
Ma motor je moj ja sam ga dovezao jer sam ga kupio dok sam živio tamo

Onda ne moraš žurit, ali i dalje važi pravilo da kad na Carini pokreneš postupak, rok ti je 15 dana za plaćanje PPMV od dana izdavanja rješenja.
Kad to podmiriš, ostalo možeš polako, kad ti odgovara. (y)
 
dudo42 said:
Kao jedan od 16orice velicanstvenih il samo mjere predstroznosti :mrgreen:


Sent from my iPhone using Tapatalk

:shock:

Valjda nije baš jedan od tih "sretnika"...?
 
ovo je bilo u pitanju
 

Attachments

  • 0ebe8574-99f8-4ebd-a319-6dccfc1dd438_7c89e8a8-b1f8-4dcc-a919-204ae298b417.jpg
    0ebe8574-99f8-4ebd-a319-6dccfc1dd438_7c89e8a8-b1f8-4dcc-a919-204ae298b417.jpg
    125.4 KB · Views: 170
  • 0ebe8574-99f8-4ebd-a319-6dccfc1dd438_094db08a-0f71-4f56-8204-bab5569af213.jpg
    0ebe8574-99f8-4ebd-a319-6dccfc1dd438_094db08a-0f71-4f56-8204-bab5569af213.jpg
    124.6 KB · Views: 161
Što se tiče kupovine van HR, do daljnjega važi ona stara: "Ko je jamio-jamio"  :LOL:
 
goran - gogi said:
Kakva je procedura prilikom uvoza motocikla iz Kanade? Ima li netko info?
Koja davanja se plaćaju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Treća zemlja,ja mislim sve
 
Kvoc said:
Proće i ovo sranje  :cool:

Naravno, samo strpljenja.  :wink:
Evo ja čekam crashbar za TuDuMa iz Poljske. Kaže Poljak: Ja napravio, al slanje poštom ne funkcionira do daljnjeg. :palacdolje: