Verona - šoping iskustva

DADO+ said:
:misli: zašto?

zaboravi/te na to  (y) online shopping u civiliziranom svijetu vlada i ne treba očekivati nerealne popuste,
svi oni znaju koliko mogu ići dolje s cijenama i čega se žele riješiti ;)

... a ako si mislio na Matka pri tome - čovjek je profesionalac i super se ponaša u uslovima i veličinu tržišta,
kojem se nalazi, da bi ostvario kakvu/takvu zaradu  (y)

zato..karikiram, ali svatko zna gdje je granica i radje cu zadrzati kupca oko jedne stvari, pa ce doci po nesto drugo..doduse, tako to fukncionira u civiliziranom svijetu..

on line ima svega i svace, a bas zato sto krecem sa necim svojim uskoro, sam prekopao cijelu eu on line ponudu..isto se o nekoliko ducana pricalo kao o Veroni, a ispada da ne velim kaj..popusti su uvijek tu..ali kada ostane 1 komad..mozda 2..a to se da i kod nas onda naci, samo jbg, jasno je i meni da je lakse od doma iz trosjeda..ali kako nije onda lakse nego otici u Veronu..

opet cu ponovit..100 ljudi 100 cudi..samo autobusi za Veronu, a kad si vec dosao tamo, onda je red na forumu i opravdat zasto se islo..ima sveeeeega..da nisam napisao prvi post i dalje bi pisalo da je vrhunski..a ne da nije, nego nije ni blizu..
 
...prije je bilo dosta povoljnije ;) - pogotovo za nas s Balkana,
ali ja se nadam da će totalna civilizacija, polako i kod nas doći  (y) :mrgreen:
 
… a o našoj kupovnoj snazi, (i razlikama u cijena/plaća) što je i realno – nažalost  :(
dovoljno govori što većina vuče sokiće, pivu, sendviče, kobasice, pašete,  :mrgreen:
umjesto da ode u restoran na traci - na katu ;) ili bar kupi nešto od roštilja i uživa u
gledanju stunt-era vani  8) (y)
 
iskreno, ne lezim bas na lovi, a jedini komad opreme za motor koji sam kupio vani je kaciga prije godinu i nesto u Ljubljani. Sve ostalo sam naso u HR po cijeni koja je ili ista ili manja nego vani (cesto i dosta manja).
Ali tu ne brojim neke akcije koje vani nisam registrirao, nego cijena koja je uobicajena.
Recimo, popusio sam (nazivno, jer zapravo financijski je bilo isto) nedavno na dainese jakni - kupio je, a 2 tjedna poslije bio redovni popust koji je bio u rangu moje cijene, a "napatio sam se" da ju ostvarim  :LOL:


primjetio sam nesto sto se potvrdjuje iz godine u godinu - brand name, pogotovo vrh aktuelne ponude nije gotovo nikad na akciji, sto je i normalno, a cijene u HR su ili iste ili nize. na pamet mi odma pada xlite x802 kaciga, sidi vortice cizme, held titan rukavice..... Kupio u HR i prosao bitno bolje nego vani, a pratio cijene par mjeseci po netu
 
... u vezi Verone-EXPO, ljudi nikao da skuže  ;)

oni tamo dolaze prije svega da se zabave, druže, vide novitete/prerade,
a naši ljudi kao posljednja sirotinja, ( a dovoljno je pogledati odakle uopće dolaze autobusi )
idu tamo (većina) ne bi li ostao koji euro u džepu

... testne vožnje, svi novi modeli, pa i stari, prezentacije, intervjui sa facama iz moto svijeta,
vani stunt i sl. - to bi trebao biti pravi MOTO-EXPO  (y)


... kupnja, kako sam napisao - samo uzgred ;)
 
kiki.o said:
Slazem se da je Verona, ove godine, podbacila.

Bio sam pred 2-3 godine, bolji izbor, vise toga, vise izlozenih motora...

Mislim ono , ove godine nije bilo ni Aprilije ni Ducatia(!?) ni Kawaskija ni Triumpha itd... :palacdolje:

Gume su se mogle nac za dobru cijenu, al samo određeni modeli. Dunlopa samo u tragovima, i to qualifier, metzeler i pirelija brdo, ali nista od novih modela, itd.

Givi je bio, ali nema nosac za motor koji sam trazio, a cijena kofera je veća nego u HR.  Bike lift nije bio, a kod njih sam za stvarno odlične novce kupio štendere prije 2-3 godine.

Sve u svemu, shvatit to ko izlet, i usput nešto kupit ako se naleti. Smanjit očekivanja  :mrgreen:

Ducati bio triumph bio, aprilija nije bila kao ni kawasaki,drugo stoji gume su se mogle uzet povoljno ali dunlopa nije bilo
 
Kako sam nedavno odgovorio jednom forumašu na drugom forumu, Veronu treba prvenstveno shvatiti kao izlet, iskustvo, priliku za vidjeti x novih (i starih) modela motocikala, prerada, američkih automobila i drugih vozila, moto opreme i popratnog sadržaja na jednom mjestu, te osjetiti tu atmosferu i to tržište za koje mi maltene ne postojimo koliko smo mali.

Uz to, zbog sve večeg broja paviljona sa čoperima, "SOA" tematikom, američkim automobilima, "rišpekt" artiklima i činjenici da ponuda hrane sa roštilja nadmašuje i iznadprosječan moto susret u nas, dijelovi sajma nalikuju na veliki moto susret sa izloženim motorima, pa sada prosudite sami jeli vam to po guštu - mene osobno ne smeta, ali radije se zadržavam na dijelu sa japanskim motociklima i opremom za iste.

U načelu ako čovjeku želi biti lijepo i želi biti opušten nije dobro da ide sa ciljem da nešto baš mora kupiti, jer zbog dimenzija sajma te same ponude (koja i nije mala), a i zbog cijena koje i nisu prepovoljne, to samo stvara stres i nervozu.

Npr. ja ove godine nisam imao u planu ništa kupiti ali sam htio vidjeti kako se kreću cijene neke opreme (goretex i drugi "zimski" materijali - muške jakne, ženske hlače za curu, Nolan kacige, gume, ljetnje sportske kožne jakne, nešto rišpekt artikala, tipa lajbeci i sl.), pa ukoliko cijena bude prihvatljiva, bio sam spreman malo trgovati - međutim na kraju nisam, a slično je bilo i lani (osim guma).

O cijenama bi se dalo "na debelo i široko". Po mom iskustvu, a i po iskustvu nekih mojih frendova koji sajam posječuju uzastopno 10+ godina (još iz doba kada se održavao u Padovi), cijene danas i nisu prepovoljne niti neka posebna prilika, osim ukoliko stvarno "baš ne naletiš".

Neke stvari se možda čine povoljnima, ali ako se čovjek malo bolje upusti u problematiku, detaljnije prouči modele opreme za aktualnu i prošle sezone, cijene u HR za gotovinsko plačanje, ili se jednostavno malo više razumije, uvidi da i ti neki pupusti su samo naoko dobre cijene, jer se rasprodaju više godina stari modeli (najčešće kože), ili jako mali ili jako veliki brojevi kaciga, jakni, itd. koji i kod nas koštaju malo, tj. isto ili čak i manje. Čak su i cijene aktualnih modela "tu negdje" ili čak niže nego kod nas, npr. Nolan kacige (na sajmu su sa popustom bile skuplje nego redovne cijene u HR, i to iz Nolan kamiona), a ima i drugih primjera - poput nešto "OEM" Yamaha artikala, tipa majica (cca. 15% skuplje), pa do privjesaka (koji su i preko 100% skuplji).

Ta "povoljna" kupovina je sve kako naletiš i ako želiš biti opušten i da ti bude lijepo trgovina mora biti sekundarna - ili trebaš biti iznadprosječno snalažljiv i jako dobro znati jezik jer talijanima je engleski uglavnom misaona imenica.

Dobra stvar je ta što je ponuda razmjerno velika pa se opremu može i probati (uglavnom), međutim, ukoliko tražite nešto specifično, dobro ponudu imaju i Bep's i Moto Charlie i sl. trgovine koje su puno bliže (Trst), a uz to možete kupovati na miru kao ljudi a ne u totalnoj gužvi i kaosu kao na sajmu stoke u Kazahstanu :mrgreen: pogotovo ako čemo imati u vidu da su neke stvari u tim istim butigama i jeftinije nego na samom sajmu. Npr. u Bep'su sam na Novogodišnjem popustu prije mjesec dana uzeo jednu GIVI tank torbu za 59 €, koja je sada na sajmu stajala 120 € - cijena nakon koje čovjeka prođe volja da se uopče pokuša cjenkati, a to je bilo na službenom štandu Givija. Isto vrijedi i za ženske goretex jakne, kupili smo u Bep'su prije mjesec dana i to po boljoj cijeni nego na sajmu (IXS).

Istina, ponekada se i na sajmu zna naletiti i jako lijepo uštediti. Meni je isto tako jasno da nisu svi blizu Italije, ja sam razmjerno često u Trstu pa mi i nije problem pratiti cijene i akcije u Bep's-u pa neke stvari uzeti gore, a put me tako i tako ništa ne košta jer sam i ovako gore.

Jedina stvar na kojoj mogu tvrditi da se često zna dobro uštediti na sajmu su gume, i to najčešće one "racing-street" klase, i to najčešće od Pirelli-ja (logično, jel).

Uglavnom - moguče je uštediti, ali stvarno treba "naletiti" i imati sreće, jer u globalu to je tu negdje... neke stvari su možda 10-15% jeftinije, ali to nije vrijedno puta i činjenice da ako se npr. kupi nešto veliko to treba vuči cjeli dan sa sobom (cca. 10 sati). Treba ići izleta radi, pa i ako se nešto kupi OK, ako ne isto, iskustvo je tu!

Što se ove godine tiče, moram priznati da mi se čini da je sajam malo podbacio (bar u odnosu na lani) - cijene (opreme) su išle gore, izlagača je bilo manje (npr. Kawasaki uopče nije došao), a neki su izlagali u smješno malim prostorima (npr. Suzuki).
 
Ivan_ZG said:
Svake godine mi je ta fama oko Verone sve veca i veca..vidim u temi kacige cijene kaciga, i onda skuzim da kaciga koja je tamo snizena, je kod nas bila isto toliko, cak i nize..odijela po 330e..anaravno kad je to model Arlen Ness od prije 5 godina, mozda i vise..moze mi sad netko reci pa sta me briga od kad je model, a onda mogu odgovoriti da svaki uvoznik mora godisnje naruciti novu robu, te ovakvi restovi ne smiju ostajati..uz to, taj ArlenNess je Padana grupa, pa bi se i o tome dalo na dugo i siroko..

uglavnom, dodes tamo, popijes nesto, pojedes..a bome cijene nisu dzaba..pa onda ako si kupio jednu kacigu, ili doijelo od 350e, kostalo te bar 400..da ne kazem vrijeme..

uvijek je kod susjeda trava zelenija, i sad mogu prihvatiti kritiku kako kod nas nema izbora, ali kada ga je bilo, onda je i 3x vise ljudi islo u veronu..a zasto izbora nema..pitajte one koji su napravili 500 nameta mjesecno, zbog kojih je prodaja motora na teskom dnu itd itd..

slicna mi je fama i oko FC Moto koji 90% stvari koje su snizene on line uopce ne mogu nabaviti, jer eto, nema vise velicina..pa je satro kaciga snizena 50%, a ono ostala samo S, samo XL ili samo M..nije daleko to od Verone...mozes naletiti na dobar deal, ali realno, daleko je to od nekog fantasticnog shoppinga..i da, bio sam, poslovno, 5x tamo..i svaki put mi je izgledalo smijesno u odnosu na EICMA, IMOT itd, koji su pravi moto sajmovi..a bome se i tamo iz godine u godinu vidi recesija i depresija..

Šta reči - sve je već rečeno, slažem se. (y)
 
Swordisa said:
Ducati bio triumph bio, aprilija nije bila kao ni kawasaki,drugo stoji gume su se mogle uzet povoljno ali dunlopa nije bilo

dunlop je bio tamo gdje su se prodavali dijelovi (viziri, trakice, volani...)
kako se zvao stvarno se ne sjećam
gp racer je bio po 275€ set
 
biker4life said:
supercorse u cestovnoj smjesi 200-220 € bez cjenkanja (180 i 190)

po meni bolja kupovina za cestu :mrgreen: :jesus:

Upravo te sam i uzeo za stricfajtera, plus brdo felpi po 35-40 eur i jednu guzzijevu za 10 eur, odjela sam nalazio po 500-tinjak eura al mi ih se nije dalo potezati.
Posto dolazim iz poznate vukojebine dje se vecina stvari, ukljucujuci i motore narucuje preko slike u katalogu, meni je plus sto sve mogu probati na mjestu i kupiti na mjestu, ili negdje drugom prilikom. Trecu godinu sam gore za redom i mogu reci da je ovaj put u petak ujutro oko 10h bila guzva nenormalna, cekali smo na kupnju karte pola sata, dok sam godinama prije u isto vrijeme ulazio u roku par minuta.
Od Ducatija sam vidio samo ono sranjce-igrackicu za hipstere i biseksualce i cijelu fransizu koju das Ducati gradi oko istoga, drugih modela ne, Triumph isto nisam vidio a ni robu koju je prodavao, samo male "butige" sa par prerada i par majica i koznjaka (preskupo), Aprilija takodje nedje zagubljena.
Meni bilo ok, par ura izgubio, kupio par sitnica, najeo se i iskoristio dodatna tri dana za setnju po gradu jer je vrijeme bilo extra. (y)
 
s2r said:
Upravo te sam i uzeo za stricfajtera, plus brdo felpi po 35-40 eur i jednu guzzijevu za 10 eur, odjela sam nalazio po 500-tinjak eura al mi ih se nije dalo potezati.
Posto dolazim iz poznate vukojebine dje se vecina stvari, ukljucujuci i motore narucuje preko slike u katalogu, meni je plus sto sve mogu probati na mjestu i kupiti na mjestu, ili negdje drugom prilikom. Trecu godinu sam gore za redom i mogu reci da je ovaj put u petak ujutro oko 10h bila guzva nenormalna, cekali smo na kupnju karte pola sata, dok sam godinama prije u isto vrijeme ulazio u roku par minuta.
Od Ducatija sam vidio samo ono sranjce-igrackicu za hipstere i biseksualce i cijelu fransizu koju das Ducati gradi oko istoga, drugih modela ne, Triumph isto nisam vidio a ni robu koju je prodavao, samo male "butige" sa par prerada i par majica i koznjaka (preskupo), Aprilija takodje nedje zagubljena.
Meni bilo ok, par ura izgubio, kupio par sitnica, najeo se i iskoristio dodatna tri dana za setnju po gradu jer je vrijeme bilo extra. (y)

Bold -  :mrgreen: (y) Razumijem apsolutno o čemu pričaš, kod nas je (možda) bolje, ali sigurno ne puno. :? Bilo kako bilo, mi smo došli u subotu, vrijeme je bilo extra, tako da smo subotu iskoristili za razgledavanje Verone kako je i bilo u planu, a nedjelju za sajam. Obično cijene idu nešto dolje u nedjelju popodne, ali ovoga puta baš i nisam primjetio... :misli:
 
Bilo je jedno sveukupno desetak jednodijelnih novih kožnjaka, Arlen , Suomy i treće nisam zapamtila po 150€ , vjerojatno čudni brojevi , nisam puno zagledala. Uspjela ubost Formine S-T čizme za 80€ (nema ih kod nas) , zadnji mali broj.Čizme koje sam prvo htjela u dućanu koštaju 140€ , a na sajmu je stajala cijena 205€, e neš mene  :LOL:
Indijci su imali nešto tekstilnih i kožnih jakni po cijenama ko kod nas , ja jednu takvu prije dvije godine kupila tu za 350kn.Ljetne rukavice koje su na jebeju po 10€ prodaju za 20 i tak , treba stvarno poznavat cijene ;)
Uglavnom, dobro društvo, sunčan dan , rit vidla puta , to je to  :LOL:
 
U potpunosti se slažem da bi to ipak prvenstveno trebao biti izlet, pa ako nešto povoljno naleti. Ali preduvjet za to je poznavanje cijena, očito..

Kad sam još u 11. mjesecu vidio da ove godine neću moći u Veronu, ovogodišnji šoping sam obavio kod nas i to gume (kod nacionalnog dobavljača  (y) (y)) i kožne hlače kod Šepića. I to je ono nužno što mi treba za 2015.
Sad mi još treba kaciga, kožne rukavice, novi set guma, ona jakna IXS Montevideo 2 nije loša, potkapa mi se ofucala, čizme će izdržat još jedva 2 sezone... Popis je težak bar 1000 eurića, pa me zanima ušteda... Al sad kad čitam vaša iskustva, dođe mi da ako i odem iduće godine, to bude s 20 eura, za pivo i sendvič.  Jer kad pomislim na tu gužvu i nervozu i presing da moram nešto kupiti, prođe me volja i gušt za kupnjom, i onda to sve upropasti.

Hvala što ste se raspisali.  (y)
 
chasingdog said:
U potpunosti se slažem da bi to ipak prvenstveno trebao biti izlet, pa ako nešto povoljno naleti. Ali preduvjet za to je poznavanje cijena, očito..

Kad sam još u 11. mjesecu vidio da ove godine neću moći u Veronu, ovogodišnji šoping sam obavio kod nas i to gume (kod nacionalnog dobavljača  (y) (y)) i kožne hlače kod Šepića. I to je ono nužno što mi treba za 2015.
Sad mi još treba kaciga, kožne rukavice, novi set guma, ona jakna IXS Montevideo 2 nije loša, potkapa mi se ofucala, čizme će izdržat još jedva 2 sezone... Popis je težak bar 1000 eurića, pa me zanima ušteda... Al sad kad čitam vaša iskustva, dođe mi da ako i odem iduće godine, to bude s 20 eura, za pivo i sendvič.  Jer kad pomislim na tu gužvu i nervozu i presing da moram nešto kupiti, prođe me volja i gušt za kupnjom, i onda to sve upropasti.

Hvala što ste se raspisali.  (y)

Gle, možda ti se i posreći, ali to nije nešto na šta možeš računati 100%, tj. veća je šansa na ne kupiš ništa ili tek 1-2 stvari, nego da nabaviš sve ili večinu... (y)
 
Swordisa said:
Ducati bio triumph bio, aprilija nije bila kao ni kawasaki,drugo stoji gume su se mogle uzet povoljno ali dunlopa nije bilo

Ne znam koji si ti Ducati stand vidio osim onih kontenjera sa Scramblerom, ostalo 0 bodova. Triumph bio?

Mozda sam nesto previdio al ja te standove nisam vidio, ko npr Hondu, Yamahu, Suzuki, Peugeot (?!) itd.

Sto me jos vise razocaralo, veselio sam se nekakvoj izložbi cafe racera, al nista  :palacdolje:
 
Cafe racera je bilo svih velicina i oblika, pocevsi od rocket garagea, preko radical ducatija do guzzijevih scramblera. Bar toga nije falilo :)
 
biker4life said:
supercorse u cestovnoj smjesi 200-220 € bez cjenkanja (180 i 190)

po meni bolja kupovina za cestu :mrgreen: :jesus:

znam koliko su bile supercorse
samo sam se nadovezao na post u kojem je bilo riječ da nije bilo dunlopa
 
nema fotki - nije se dogodilo  :wink: :jesus: