Yamaha XT 700 Tenere

AnteK said:
Sjaje, al te plastite su krhke ko staklo, puknu pri najmanjem padu. Komplet rezervnih plastika za Africu
košta ko pola novog motora, a popucaju pri najmanjem padu. Isto ko i kod starih tenera poput moje bivše 660
iz 1996. Najčvršće plastike imaju KTM-ovi, al jbga ne sjaje. A dobre su i na zadnjoj teneri 660, i opet ne
sjaje.  :mrgreen:


Skida san ono ruglo od nosača tablice(čini mi se da je tvornički repić) bolji i od sport Yamaha nosača :misli: ... i u svakom slučaju pohvalno je kako su elementi pod šasijom zatvoreni u sandwich oklop, kako se oklop prišvršćuje, jednostavnost radova, potrebna samo 2 veličine alata(naravno iz kompleta) ... u svakom slučaju očito je da je netko razmišljao posebno i o komponenti rastavljanja/održavanja u (ne)primjenenim adventure/rally uvjetima (y)

67174403_2296205800640503_7606414109445193728_n.jpg


67394242_2296205767307173_174784531629342720_n.jpg
 
Getriba said:
Imas li koju sad (reklame su na radiju za “masu” modela) za testirati, probne voznje?
Isto pitanje, ali i za Super Tenere.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Super Tenere je stari model, nema potrebe da bude u testnoj floti. 700 je toliko tražena da je Yamaha zabranila kupovinu za testnu flotu dealera već će organizirati "tour" karavanu koja će obilaziti gradovi i nuditi mogućnost probne vožnje....naravno, to se neće desit u Hrvatskoj. :palacdolje:
Ovu koju smo mi dobili ja sam osobno naručio i kao takva će bit ovdje i tko mi se svidi naravno da ću mu dat đir, s tim da to ne ukljućuje "idem do Omiša" sheme. Oni sretniji dobit će đir na terenu jer je namjeravam više vozit van ceste kako i spada.
 
Koje su ono gume šta misliš stavit? :misli:
 
Zog said:
Koje su ono gume šta misliš stavit? :misli:
 

Neki Metz 360 .. tražio sam što veći ćep, da bude i prednja po Gospodu, te da imaju pederogaciju..nisam se opterečivao brandom
 
Izgledaju brutalno, sija san na motor i malo mi je previsok za manevar na mistu, znan da se može spustit ali onda je manja visina od poda.
Postoji li opcija sa nižin sicen? :misli:
 
Zog said:
Izgledaju brutalno, sija san na motor i malo mi je previsok za manevar na mistu, znan da se može spustit ali onda je manja visina od poda.
Postoji li opcija sa nižin sicen? :misli:

Rđavom spolovilu ....

https://www.yamaha-motor.eu/eu/en/products/offroad-motorcycles/adventure/tenere-700/accessories/low-seat/bw3-f47c0-00-00/

Za sve ostale dvojbe o opremu kliknite na poglavlje Acessories https://www.yamaha-motor.eu/eu/en/products/offroad-motorcycles/adventure/tenere-700/
 
joke said:
i u svakom slučaju pohvalno je kako su elementi pod šasijom zatvoreni u sandwich oklop, kako se oklop prišvršćuje, jednostavnost radova, potrebna samo 2 veličine alata(naravno iz kompleta)
Jako bitna stvar...kod 3YF modela su to zajebali maksimalno, ko da su iz cijele proizdovnje svih tadašnjih motora uzeli viškove šerafa  :LOL: ako ne zamijeniš šerafe, trebaš imbuse, razne 6kant ključeve, plus i minus odvijače...nema šta nema :LOL:
 
joke said:
Skida san ono ruglo od nosača tablice(čini mi se da je tvornički repić) bolji i od sport Yamaha nosača :misli: ... i u svakom slučaju pohvalno je kako su elementi pod šasijom zatvoreni u sandwich oklop, kako se oklop prišvršćuje, jednostavnost radova, potrebna samo 2 veličine alata(naravno iz kompleta) ... u svakom slučaju očito je da je netko razmišljao posebno i o komponenti rastavljanja/održavanja u (ne)primjenenim adventure/rally uvjetima (y)

67174403_2296205800640503_7606414109445193728_n.jpg


67394242_2296205767307173_174784531629342720_n.jpg

tak je i moja prvi dan izgledala

nakon 10 mjeseci okvir ufatila hrdja, utvrdjeno je da nema nikakve zaštite osim tankog sloja temeljne boje

u svakom slučaju, treba pričekat da testni vozači tj prvi tuljan-kupci, odrade zatjevne kilometre tipa malo po prašini iza zgrade

onda kad na forumima krene lavina informacija, treba pametno procijeniti pa kupit ili ne kupit

proizvodjači debelo mažu masne novinarske vratove, tak da svaka novinarska ocjena u današnje vrijeme kurca vrijedi

pričekat, pa vidjet

ne bit tuljan-jelen



Srki
 
ko ćeka, kupi neśto drugo

ko nećeka, nego sluśa trgovca, popuśi foru


ćak je i jamaha rekla da im je cilj napravit jeftini motor, što je u redu

“još jeftinije” u ovom slučaju poprima jedno potpuno novo znaćenje😂




Srki
 
Srki said:
ko ćeka, kupi neśto drugo

ko nećeka, nego sluśa trgovca, popuśi foru


ćak je i jamaha rekla da im je cilj napravit jeftini motor, što je u redu

“još jeftinije” u ovom slučaju poprima jedno potpuno novo znaćenje😂




Srki

dosadan si  :LOL:

glupane! by Makazica  :0648:
 
Ima čovjek pravo. Motor je ok, sviđa mi se i šteta što ih nema više u toj klasi, no baš da bih se trebao osjećati počašćenim ako mi yamaha učini uslugu i pristane isporučiti jednog za 80 tkn - hmmm, nije baš tako jeftin, a ni tako dobar. 
 
ddario said:
Ima čovjek pravo. Motor je ok, sviđa mi se i šteta što ih nema više u toj klasi, no baš da bih se trebao osjećati počašćenim ako mi yamaha učini uslugu i pristane isporučiti jednog za 80 tkn - hmmm, nije baš tako jeftin, a ni tako dobar.

nije to nego nema se para u ovoj zemlji...