Yamaha XT 700 Tenere

Prvi kilometri, prvo stajanje nakon prvog punjenja rezervoara

67661568_2300973296830420_8441240178512625664_o.jpg
 
lb said:
Skrenuta mi je pozornost da je joke opet poceo previse srati, pa navratio da vidim...

Koliko god P&B ovdje pokusavao prodavati pricu a'la jehovini svjedoci, zna se koji je danas referentni model adv motocikla sa 2 cilindra sto se offroada tice (sto je u prodajnoj prici za ovu jamahu kak' ti forte). To naravno nije ova jamaha nego 790 Adv R.

Ova jamaha ima:

- losiji ovjes
- losiji ground clearance
- svo gorivo visoko gore, sto svatko tko je ozbiljnije vozio off sa tezim motociklima zna koliko je lose
- losije kocnice
- losiji grip
- slabiji agregat, sto ce osjetiti svi oni koji se voze malo dalje po cesti da bi dosli do neke zanimljive destinacije
- rizik od lomljenja vodene pumpe pri padu
- nuznost stavljanja crashbara
- siromasniju aftermarket ponuda
- nepostojeću mogućnost naručivanja napredne tehnologije
- losiji ABS, traction control i svu ostalu elektroniku (koja danas JE dobra ako je dobro napravljena, sto Jamaha ne zna napraviti)
- instrumente koji kao da su sklepani od Tamagočija iz 1997-e

Sve u svemu, jamaha je opet ponudila socijalni zastarjeli kurac od motocikla koji ne izaziva nikakvu emociju nego igra samo i iskljucivo na faktor cijene.

E da, za one koji se ne vide na duljim djirevima i ne pakiraju puno stvari, nego im se djirevi baziraju na produzenim vikendima po nasim planinama i planinama BiH, Crne Gore i Albanije - tu je Husquarna 701 pored kojeg ova jamaha izgleda kao sporohodni teski traktor.

A sto se ove spike da ce KTM 790 zapinjati negdje zbog tanka tice - to je teski bullshit i okretanje pile naopako. Taj tank je jedan od najboljih feature-a - em je gorivo nisko, em ne trebas crashbar.
99,9% zapinjanja ce se dogoditi sa nogarama. Onih 0,1% ce bilo tko tko zna citati teren izbjeci (dobro, to je tesko ocekivati od vozaca jamahe).

Sto se motopulsa i plusića tiče: samo retardirani kreten može to popušiti, a samo oni prodavači koji svoje kupce smatraju retardiranim kretenima se mogu na to pozivati  :povraca: :povraca:

Haugh!

LB je govorio


Bravo! Svaka cast, e ovako treba pisati osvrt.
I prednosti i mane, pa je na kupcu da odluci prihvatiti to ili ne.

Sve ostalo je varanje kupaca, tj svih nas skupa, jer ako si covjek i imas dostojanstva i etike, priznat ces i zbrojiti i sve minuse, a ne samo pluseve.

Jos jednom, hvala na ovom postu!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je teško čekat deadline za izlazak na cestu, ali ovo s opremom je puno veća muka  :undecided: :embarassed: :sad:

67649716_899025100471707_2880908004520099840_n.jpg
 
Getriba said:
Bravo! Svaka cast, e ovako treba pisati osvrt.
I prednosti i mane, pa je na kupcu da odluci prihvatiti to ili ne.

Sve ostalo je varanje kupaca, tj svih nas skupa, jer ako si covjek i imas dostojanstva i etike, priznat ces i zbrojiti i sve minuse, a ne samo pluseve.

Jos jednom, hvala na ovom postu!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znači svi ostali osvrti(bar 99%) i situacije da testni novinari osobno kupuju(po punoj cijeni) motor koji su testirali ti stavljaš u ravnopravni odnos sa jednim(postotkom) diametralno suprotnog mišljenja??

Bravo, pravi si Hrvat  :LOL:
 
joke said:
Znači svi ostali osvrti(bar 99%) i situacije da testni novinari osobno kupuju(po punoj cijeni) motor koji su testirali ti stavljaš u ravnopravni odnos sa jednim(postotkom) diametralno suprotnog mišljenja??

Bravo, pravi si Hrvat  :LOL:

Nisi relevantan, jer ti je u interesu samo prodaja.

Srecom imamo ljude koji mogu biti objektivni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Nisi relevantan, jer ti je u interesu samo prodaja.

Srecom imamo ljude koji mogu biti objektivni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Očigledno me ne poznaješ, a ako misliš da me poznaješ grdno se varaš.
Naravno da ću štititi interese pijata u kojeg močim žlicu ali nije mi samo prodaja u interesu....štoviše, imam više kupaca nego što bi mi trebalo, što se jasno vidi u brojkama prodaje ... već jedno 20 godina.

...i kakve veze ima tko sam ja i što sam ja sa matematičkom tvrdnjom koja je činjenica i koju sam napisao, nju ne komentiraš nego sam odma ja "srbin"


Stvarno si pravi 'Rvat  :LOL:

https://www.youtube.com/watch?v=yDx0BRH1KnI
 
joke said:
Očigledno me ne poznaješ, a ako misliš da me poznaješ grdno se varaš.
Naravno da ću štititi interese pijata u kojeg močim žlicu ali nije mi samo prodaja u interesu....štoviše, imam više kupaca nego što bi mi trebalo, što se jasno vidi u brojkama prodaje ... već jedno 20 godina.

...i kakve veze ima tko sam ja i što sam ja sa matematičkom tvrdnjom koja je činjenica i koju sam napisao, nju ne komentiraš nego sam odma ja "srbin"


Stvarno si pravi 'Rvat  :LOL:

https://www.youtube.com/watch?v=yDx0BRH1KnI

Ne kazem ja da iskljucivo forsiras brand, ali sigurno ces preskociti stogod, e pa upravo zbog toga je vazno da imamo jos ljudi koji ce onda ukazati i na to...

A sto se tice prodajnih rezultata, svaka cast na tome, ali sigurno dio tih brojki ne ovisi samo o tebi nego o mnogim faktorima. Drugim rijecima, da prodajes Ducati, mislis da bi brojke bile tolike?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Velika prednost Yamahe je činjenica da je generalni zastupnik KTM-a Viktormotosport.
 
Getriba said:
Ne kazem ja da iskljucivo forsiras brand, ali sigurno ces preskociti stogod, e pa upravo zbog toga je vazno da imamo jos ljudi koji ce onda ukazati i na to...

A sto se tice prodajnih rezultata, svaka cast na tome, ali sigurno dio tih brojki ne ovisi samo o tebi nego o mnogim faktorima. Drugim rijecima, da prodajes Ducati, mislis da bi brojke bile tolike?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako ću preskočit štogod kad još osobno nisam probao sve mogučnosti, za sada samo prenosim statična iskustva, testove drugih, te mišljenja ljudi koji je dođu vidjet.

A nećemo o meni valjda opet ... ovo je tema o mojoj T7
 
joke said:
Kako ću preskočit štogod kad još osobno nisam probao sve mogučnosti, za sada samo prenosim statična iskustva, testove drugih, te mišljenja ljudi koji je dođu vidjet.

A nećemo o meni valjda opet ... ovo je tema o mojoj T7

Nisi probao ovaj jos, ali ovdje si pricao opcenito, govorimo i o drugim temama....

O tebi necemo, iako si sam poceo s tim u prijasnjem postu.... haha



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam ovu Yamahu prije nekoliko dana i svidjela mi se iako to nije moj tip motora. Posebna pohvala za mekan i precizan mjenjac. A i ide jako lijepo.
 
EnduroLab said:
Istina. Da poludim i kupujem jamahu kupio bi u p&b od bobe.

:mrgreen:

  A šti ti misliš da bi tebe netko nešto pitao tj da bi izbor bio tvoj?  :LOL: :LOL:
  Ti izgleda još nisi shvatio da je Joke  taj koji odlučuje hoće li ti prodat motor ili neće, tj da li si po njegovoj procjeni podoban da budeš njegov kupac.    :wink:   
 
ROMANISTA said:
Isa si na krivog covika. Bez obzira sta je ovi forum kurac &. Isa si na krivog covika

I zato

GLUPANE

ELIAS JE  COVIK I POOOO


EnduroMakazica. Razumin da zajebajes neke ljude. Ali Eliasa. Nece ide

I reagira sam samo zato sta si napa krivog covika. Ni glupanima nije napisa da su glupani itd. Ne poznam ga. Al preko postova covik je top

Zajebavam koga hocu i kad hocu. Pogotovo na ovom forumu. Jebe mi se kakav je elias, ne procjenjujem ljude po forumskim postovima. Ako sere - dobi nazad. I nek papak ne kmeči, nije mu ovo Poljud.... :jesus:

oceangoing said:
  A šti ti misliš da bi tebe netko nešto pitao tj da bi izbor bio tvoj?  :LOL: :LOL:
  Ti izgleda još nisi shvatio da je Joke  taj koji odlučuje hoće li ti prodat motor ili neće, tj da li si po njegovoj procjeni podoban da budeš njegov kupac.    :wink:   

Brzo bi se joke i ja dogovorili.... :wink:
 
Getriba said:
Bravo! Svaka cast, e ovako treba pisati osvrt.
I prednosti i mane, pa je na kupcu da odluci prihvatiti to ili ne.

Sve ostalo je varanje kupaca, tj svih nas skupa, jer ako si covjek i imas dostojanstva i etike, priznat ces i zbrojiti i sve minuse, a ne samo pluseve.

Jos jednom, hvala na ovom postu!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Taj tvoj indijanac, vozio je predmetnu Yamahu?
 
iskreno poneki postovi su jaaako tragični ovde
i jedan pa i drugi joke rade svoj posa najbolje kako oni to znaju
i loša reklama je samo reklama ali neki to nikako shvatiti
hmmm a zamisli ovo: pojedini ovi sa zg i sl,adresama pljuju po njegovom poslu,dućanu pa i karakteru ka da ga viđaju i da su s njim ama svaki dan a nemaju pojma niti di je dućan niti o kome se radi nego osuđuju po postovima i sl,banalnostima,

ljudi samo naprid jer time dokazujete samo da ste pravi profesionalci i jedni odlični radnici  :cool:
 
Mislim da su neki postovi ovdje previše ekstremni i vrlo subjektivni. U svakom slučaju reći da je ova yamaha smeće je totalna glupost. Možda i je nekome, ali sigurno nije u nekom generalnom kontekstu. Isto vrijedi i za KTM, Hondu "uljaru", 10-tku itd...da ne nabrajam.
I ja osobno ne volim pretjerano Apriliju i Ducati i smatram da su Japanci "bolji" za neki normalan džep, no neću reći da su smeće..dapače da me boli kiki za lovu kupio bi i jednog i drugog..