Yamaha YQ Aerox 50

Sivi__Sokol

New member
Evo odlučio sam da ću uzeti 50 kubika. Odlučio sam se za Yamahu iz razloga zato što od puno ljudi čujem da Peugeot baš i ne valja, Gilera je preskupa, Piaggio NRG Power je preskup. Kakva su vaša iskustva s Aeroxom? Ja iz vlastitog iskustva znam da Aeroxica je jaka zato jer je mene i mojeg prijatelja turala preko 80 po ravnici i manjim uzvišenjima. Ako ima netko iz Karlovca ili Duge Rese onda će znati na što mislim: od Male Švarće preko mosta, pored Lole Ribara, do Sebastijana nas dvoje je Aeroxica turala kao luda preko 80 km/h.
 
ma prava odluka, ja sam imao gileru runner 50 i bio sam razocaran u nju( ovi jaci runneri 125-180-200 su super ali sa 50icama bas nisam odusevljen) a yamaha ti je minarelli a to je zakon, ja imam u garazi dva minarellia  fire fox i phantom a aerox ima istu masinu (y)
 
Sivi__Sokol said:
Visok sam 196 cm.

kazes da si se vec vozio na roxu, vjerojatno si ga i sam vozio...onda znaci da ti pase iako je to malo velika visina, a rox nije bas velik skut...

po mom misljenju dok se ne skinu blokade je skuter mrtav...serijski bez blokada ide bez problema po zadnjem, znaci da ima dovoljno snage...ali ja bi ipak stavio neke dijelove sa bolje ubrzanje...kit ne bi stavljao jer inace ne volim kit...ali spuh, variomat i to kad dosadi zasto ne
 
Trebao bi još dodati da je taj Aerox koji sam ja vozio mašina je u kurcu i kočioni sustav je u kurcu, ali je svejedno Aeroxica vukla mene i frenda preko 80 km/h po ravnici jedno 5 km.
 
Sivi__Sokol said:
Evo odlučio sam da ću uzeti 50 kubika. Odlučio sam se za Yamahu iz razloga zato što od puno ljudi čujem da Peugeot baš i ne valja, Gilera je preskupa, Piaggio NRG Power je preskup. Kakva su vaša iskustva s Aeroxom? Ja iz vlastitog iskustva znam da Aeroxica je jaka zato jer je mene i mojeg prijatelja turala preko 80 po ravnici i manjim uzvišenjima. Ako ima netko iz Karlovca ili Duge Rese onda će znati na što mislim: od Male Švarće preko mosta, pored Lole Ribara, do Sebastijana nas dvoje je Aeroxica turala kao luda preko 80 km/h.


moš mislit kako je jaka,kao oni trimeri kod komunalaca. :LOL:
 
odličan skuter:
13 cola kotači, miran rad mašone, dobra kvaliteta plastika, agresivan dizajn, prelijepe felge
 
liberty said:
odličan skuter:
13 cola kotači, miran rad mašone, dobra kvaliteta plastika, agresivan dizajn, prelijepe felge
slazem se u svemu...vec godinama nije mijenjan dizajn(osim nekih neprimjetni sitnica) a opet izgleda super,ista stvar je sa malagutijem...cemu mijenjati nesto sta je dobro...
 
da aerox ima dosta tvrd sic,ajde od vozaca je dobar ali suvozac je prosao puno gore...ima mi frend aeroxa i mogu reci da se bas nisam snasao na njemu sto se tice voznje,vozio sam dosta scootera ali on mi bas ne lezi,ali to stvar od vozaca do vozaca,nekom odgovara a nekom ne...
 
malaguti said:
da aerox ima dosta tvrd sic,ajde od vozaca je dobar ali suvozac je prosao puno gore...ima mi frend aeroxa i mogu reci da se bas nisam snasao na njemu sto se tice voznje,vozio sam dosta scootera ali on mi bas ne lezi,ali to stvar od vozaca do vozaca,nekom odgovara a nekom ne...

možda je na aeroxu teže se u sjedalu namjestiti
meni se činilo kao da si u njemu previše "fiksan"
 
liberty said:
odličan skuter:
13 cola kotači, miran rad mašone, dobra kvaliteta plastika, agresivan dizajn, prelijepe felge

Sve potpisujem, ali felge... su mi jedne od ljepsih opcenito viđenim na bilo kojem skuteru. (y) Zaista su prekrasne. To je jedini dio Aeroxa koji mi fali na SP-u. :mrgreen:

A sic... kao sto rekoh, suvozacev je smrt, vozacev moze proci, ali ono sto nisam napisao - da su u novijih godista sicevi presvuceni nekim cudom na kojem se ne zadrzava voda, super ukoliko vani kisi. Samo prođes bilo cime, i sic je suh. (y) Veliki plus za every day.