Yamaha YQ Aerox 50

Ja bih nadogradio Aeroxicu nakon što skinem blokade na 1000 km. Malossi Sport kit, Malossi 2000 variomat, Leo Vince RR ili TT ili ZX crom edition auspuh. Lakše rolice i bolje federe. S time bi dobio na ubrzanju, snazi mašine i krajnoj brzini. Koliko bi s time nadogradnjama išla Aeroxica?
 
Sivi__Sokol said:
Ja bih nadogradio Aeroxicu nakon što skinem blokade na 1000 km. Malossi Sport kit, Malossi 2000 variomat, Leo Vince RR ili TT ili ZX crom edition auspuh. Lakše rolice i bolje federe. S time bi dobio na ubrzanju, snazi mašine i krajnoj brzini. Koliko bi s time nadogradnjama išla Aeroxica?

Prije 10ak postova si tvrdio da ti je i Stalker s blokadama dosta. :wink: Vidis, to ti je taj virus, bRRže, vise, jace. (y)
A da odmah bacis pogled na nesto 125ccm? :misli: VX? :misli:
Ako se pitas zasto to kazem - zato jer je 2T tuning rupa bez dna, bez obzira koliko ccm ima doticno vozilo. Jeftinije bi te doslo odmah uzeti VX-a, bez obzira na njegovu dosta vecu cijenu. Dobronamjeran savjet, prosao sam to jednom, i potrosio para i para.
 
Sivi__Sokol said:
Ja bih nadogradio Aeroxicu nakon što skinem blokade na 1000 km. Malossi Sport kit, Malossi 2000 variomat, Leo Vince RR ili TT ili ZX crom edition auspuh. Lakše rolice i bolje federe. S time bi dobio na ubrzanju, snazi mašine i krajnoj brzini. Koliko bi s time nadogradnjama išla Aeroxica?
zaboravio si karb,jel znas da aerox ima karb 12, po ravnom 95-100, max po nizbrdici i do 110-115, uglavnom po ravnici oko 100 ako je sve super nastelano...
 
ovo tu sta si reka to sa kiten i ostatkon pizdarija ili srerijala
i da vas pitan koko dode taj aerox i malaguti i di ih je moguce nabaviti nove u hr
 
Ovo sto je Malaguti u svom zadnjem post-u pisao se odnosi na dorađenu verziju s kitom, greskom sam prije napisao serijala. :? Uglavnom, oko 100 - 115 km/h je sa kitom, po nizbrdici, i extra nastelano. (y)
Imao ja nekad Aeroxa. Tu je negdje sa ostalim serijala pedesetkama.
Kupiti ga mozes (novog), normalno, kod ovlastenog Yamaha dilera.
HR je relativno dobro pokrivena Yamaha servisima, posebno primorje.
 
a malagutija jeli se on moze nabavit nov i koka mu je cijena
 
dolac said:
a malagutija jeli se on moze nabavit nov i koka mu je cijena
sta mislis na aeroxa ili kit?m novi aerox je na popustu oko 15000kn a normalna cijena je 17-18000, ali ako mislis neki tunning onda kupi polovni skuter
 
od starog nrg-a extream je sporiji aerox,ali od od ovog novog nije...
najbrzi serijski skuteri su bili runner dd i nrg extream...ovo nove je sve za ku...(imao sam ja runnera hiper2pro :palacdolje:) minarelli se jos drzi (y)
 
Koja je spulja najbolja za serijalu na Aeroxu ako ne mislim stavljati kit na nju?
 
Sivi__Sokol said:
Koja je spulja najbolja za serijalu na Aeroxu ako ne mislim stavljati kit na nju?

U tom slučaju najbolji je onaj koji ne izgleda kao racing, odnosno ne onaj kapljastog oblika, iako ima i takvih prilagođenih tvorničkoj zapremnini.
Njih nebi preporučio jer su zahvaljujuči svojoj strukturi i odvojenom prigušivaču skloniji pucanju, kako od pada, tako i od normalne uporabe.
U svakom slučaju možeš očekivati potrebu blagog podešavanja prenosnog sklopa(neznatno lakše utege varimata).

Moja preporuka
linea_TOURING.jpg


Iako bi i ovo moglo proč kao tehnički zadovoljavajuči ispuh, ako ti se sviđa izgled.(meni ne baš)
linea_GP.jpg
 
Sivi__Sokol said:
Koja je spulja najbolja za serijalu na Aeroxu ako ne mislim stavljati kit na nju?


ne diraj tuning..rupa bez dna... il ostavi odma 3000€ il nista.... vjeruj mi,..,kad krenes  neces stat.. i na kraju ce se desit da si uluzio pun qurac a nejde nikam
 
rednyaW said:
ne diraj tuning..rupa bez dna... il ostavi odma 3000€ il nista.... vjeruj mi,..,kad krenes  neces stat.. i na kraju ce se desit da si uluzio pun qurac a nejde nikam

Pa nebih se baš složio jer ovakav tip tuninga, ako se tuningom ovo i može nazvati (samo ispuh i to sa pregradama i fonozaštitom kao i tvornički, ali s boljim protokom) koriste čak i stariji ljudi kojima nije do nikakvog tuninga. Skuter je samo nijansu življi i manje dimi jer se manje plinova zadržava u ispuhu koji nije toliko zagušen kao tvornički.
 
Ja ne bi radio neki baš tuning. Stavio bi lakše rolice, rezonantni auspuh, veću diznu i malossi red sponge filter.
 
joke said:
Pa nebih se baš složio jer ovakav tip tuninga, ako se tuningom ovo i može nazvati (samo ispuh i to sa pregradama i fonozaštitom kao i tvornički, ali s boljim protokom) koriste čak i stariji ljudi kojima nije do nikakvog tuninga. Skuter je samo nijansu življi i manje dimi jer se manje plinova zadržava u ispuhu koji nije toliko zagušen kao tvornički.


da...to sam i ja rekao...

ali uzeti u obzir da sokol nije covjek od 45 godina...

i ja sam krenuo samo sa 172...  pa onda dellorto 25 pa prijenos pa jolly moto pa dellorto 28... kompletan usis... modanje struje.. ovo ono.. i kada utuces tolke novce  i dalje ti nije dosta...pa se portira masina.. pa se pocne svakih 100 km raspadati...



uglavnom da skratim...


mladi nece imat mira i uvijek ce traziti kako da dobe jod 3 kmh....
 
Sivi__Sokol said:
Ja ne bi radio neki baš tuning. Stavio bi lakše rolice, rezonantni auspuh, veću diznu i malossi red sponge filter.

Izleda da je W ipak bio u pravu, krenuo ti odmah, i to stranputicom.
S ovim ispuhom koji ti preporučujem dobiješ i utege variomata i to ugradiš i bog, nikakve daljnje preinake nisu potrebne niti bi poboljšale performanse srazmjerno uloženom za iste.
 
daj please napiši proizvođača i model auspuha koji preporučaš
 
Kolika je uopće snaga serijale Aeroxa kada se skinu sve blokade?