zar je jawa toliko loša

Evo, ja odlučio. Prodaje se CZ 250 god. 1974 u voznom stanju. Klipovi fi 58, oko 306 ccm. Ide ko vrag (za svoju klasu). Razlog prodaje : imam osječaj da su godine brže od mojih želja da se opet vozim s njom...
Gorka istina.
I GPZ čeka neka bolja vremena...
 
letecideda said:
Evo, ja odlučio. Prodaje se CZ 250 god. 1974 u voznom stanju. Klipovi fi 58, oko 306 ccm. Ide ko vrag (za svoju klasu). Razlog prodaje : imam osječaj da su godine brže od mojih želja da se opet vozim s njom...
Gorka istina.
I GPZ čeka neka bolja vremena...
Nedaj se deda! Nije gotovo sve dok se mozes popeti u sedlo... (y)
 
Sto se tice tih starih jawa 350 samo znam da san prije tjedan dana u Splitu vidia jedno 20tak bajkera svi na jawama i jos je vecina imala neku ka malu prikolicu na jedno kolo  :LOL: sta su je vukli za sobom , dok su ostali imali puste torbe i bisage.Uglavnom lud prizor za vidit , i s obzirom koliko se sjecam da su to bili Česi i na tako starim motorima se uputili vamo , takav motor u svoje vrijeme dok je bia potpuno nov onda nemoze nikako bit fush.  (y)
 
Gato said:
Kakva pila! Pa ovo i ne lici na one nase Jawe iz ranih 80-tih! :LOL:
Da si ti smo vidio kakva atrakcija je bio motor na skupovima....
Oko mene desetoro muškaraca.. gledaju motorček ko da mene nema :D.
Onda debata o Jawi, kako su je kupili, gdje su bili... čista nostalgija.  :mrgreen:
 
letecideda said:
Evo, ja odlučio. Prodaje se CZ 250 god. 1974 u voznom stanju. Klipovi fi 58, oko 306 ccm. Ide ko vrag (za svoju klasu). Razlog prodaje : imam osječaj da su godine brže od mojih želja da se opet vozim s njom...
Gorka istina.
I GPZ čeka neka bolja vremena...

:misli:

Koji je to model deda? 1 ili 2 cilindra?

Jel ova ???  :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=o5URsCKsbhA&feature=related
 
    nije , pogledaj jedan od njegovih prethodnih postova u ovoj temi
    ima par fotki iz mladosti , to je ona kockasta ceza 250 , cestovna sa dva cilindra
 
Evo još...  :lolcry: :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=goL2CkUNGTA&feature=related
 
ajmeeee, pa koliko ce puta pasti,  pa uporan je svaka mu cast
    a nisu to niti tak mali skokovi  da bi ih isao toliko skakati  :D
 
lemoo said:
ajmeeee, pa koliko ce puta pasti,  pa uporan je svaka mu cast
    a nisu to niti tak mali skokovi  da bi ih isao toliko skakati  :D
Cini se da to nije toliko opasno kad moze toliko puta past  :?
 
jel ima tko za prodat zadnju felgu od mz etz 250?treba frend kompletan zadnji kotac,sve osim guma.
 
ZAGOREC said:
jel ima tko za prodat zadnju felgu od mz etz 250?treba frend kompletan zadnji kotac,sve osim guma.
Pokusaj nazvati tipa koji dila MZ-Jawa-Tomos dijelove u SB, zove se Jadranko Trkulja, tel. je 035/ 276 - 302 ili Rudiku u Orahovicu, on ima dva MZ 250 u dijelovima i takodjer dila razne dijelove za sve motore. Tel je 033/ 675 - 014, ili 098/ 1984 - 188.
Obojica ce ti to htjeti poslati postom, ako ti je daleko.  (y)
 
Neki dan se vratio iz puta po Turskoj, Siriji, Jordanu, Egiptu, ...  - nije normalno koliko tamo još tih Jawa ima !

Kada ih vidite u kojim uvjetima se koriste, koliko godina i stotina tisuća kilometara su u stanju izdržati,
postajete skloni razmišljanju da su Jawe nepriznati, ali realni šampioni izdržljivosti i dugovječnosti !
 
GeM said:
Neki dan se vratio iz puta po Turskoj, Siriji, Jordanu, Egiptu, ...  - nije normalno koliko tamo još tih Jawa ima !

Kada ih vidite u kojim uvjetima se koriste, koliko godina i stotina tisuća kilometara su u stanju izdržati,
postajete skloni razmišljanju da su Jawe nepriznati, ali realni šampioni izdržljivosti i dugovječnosti !
Ima tu istine... (y)
 
Sjecam se kada su se zadnji put prodavale kod nas, bile su oko 12 000kn. Model 350, coper.
Prije bi nju kupio nego kineza. (y)
 
letecideda said:
Evo, ja odlučio. Prodaje se CZ 250 god. 1974 u voznom stanju. Klipovi fi 58, oko 306 ccm. Ide ko vrag (za svoju klasu). Razlog prodaje : imam osječaj da su godine brže od mojih želja da se opet vozim s njom...
Gorka istina.
I GPZ čeka neka bolja vremena...
Nisam odolio, koliko je godina u igri?
Obzirom da je  meni je 50 i ne mislim da je to puno za voziti motocikl (onako "penzinerski", primjerene kubikaže i nevelikim brojem "konja". Vozim ZS 200GY).
Stoga mislim da istina nije tako gorka te da prodaja motocikla (osim ako ne postoje i neki drugi osobni razlozi) nije nuzna.

Lijep pozdrav!
 
ZZetoR said:
Sjecam se kada su se zadnji put prodavale kod nas, bile su oko 12 000kn. Model 350, coper.
Prije bi nju kupio nego kineza. (y)
a dobro šta je sa tim tvornicama jel proizvode još motore ili su propale ka i sve u tranziciji????
 
rus said:
a dobro šta je sa tim tvornicama jel proizvode još motore ili su propale ka i sve u tranziciji????
Vidis, zanimljivo pitanje... :misli:
Vidjao sam po katalozima nekakve modernizirane Jawe prije dosta godina, ali ne znam rade li se jos, (a neda mi se googlati).  :mrgreen:
 
rus said:
a dobro šta je sa tim tvornicama jel proizvode još motore ili su propale ka i sve u tranziciji????
Jawa još i dalje proizvodi od mopeda pa do 650 ccm, dok je MZ u malo težoj situaciji,prvo su ih kupili kosooki (oni krivi) pa dotjerali do stečaja sada je firmu kupio njihov testni vozač ali mu nedostaje love za proizvodnju
http://www.czechtradeoffices.com/hr/hrvatska/zeps-2006/zeps-2006-jawa-motorkotaci/