zar je jawa toliko loša

rus said:
lipi moji ,vidin da ima razočaranih sa Jawom ili ČZ,opet ponavljam vozija sam sve ondašnje motore i sa nijednim nisam imao ozbiljnijih problema,a događa se i danas da nekome savremena tehnologija zakaže.
evo par slika mislim da je to godina gospodnja '75 ili '76 ,a radi se o ČZ 250 koja je tada skršena u Karlobagu na povratku iz Preluke
A vidi ti samo "štipaljki"... (za one koji ne znaju, tako se kod nas tih godina zvao taj sportski upravljac)! Zbog njih je isla sigurno citavih 5 km brze uz povoljan vjetar :LOL:, al je zato izgledalaaaa.... i zato smo ih svi stavljali. Prelijepa vremena! (y)
 
z-1000mk said:
Nemoj tako, evo ja se redovito vraćam u ta vremena ...  :LOL: (y)
Joooj majko, pa di je nadje (ČZ)? Ovo je bio prvi "veliki" motor koji sam probao voziti (i prvi s kojeg sam pao  :LOL:)
 
Gato said:
A vidi ti samo "štipaljki"... (za one koji ne znaju, tako se kod nas tih godina zvao taj sportski upravljac)! Zbog njih je isla sigurno citavih 5 km brze uz povoljan vjetar :LOL:, al je zato izgledalaaaa.... i zato smo ih svi stavljali. Prelijepa vremena! (y)
Gato ,malo tko je imao štipaljke koje su išle na vile, tada su se najčešće stavljalji tzv. tomaseli upravljaći :D ako se još iko sjeća Valmotora u Trstu  :mrgreen: zbog takvog čuda sam se skršio kod Foče na rally Sutjeska 1980 , mislio sam da je MZ brži sa tako ćime od Kawe 750.Jeste da sam imao supersportske gume marke Pneumant..... :shock:
 
hondamoto said:
Gato ,malo tko je imao štipaljke koje su išle na vile, tada su se najčešće stavljalji tzv. tomaseli upravljaći :D ako se još iko sjeća Valmotora u Trstu  :mrgreen: zbog takvog čuda sam se skršio kod Foče na rally Sutjeska 1980 , mislio sam da je MZ brži sa tako ćime od Kawe 750.Jeste da sam imao supersportske gume marke Pneumant..... :shock:
e,da izgubija sam negative iz tih vremena ovako smo uređivali motore ja i prijatelj mi , a bilo je iMZ i ČZ i Jawe350,volane sam izrađiva u škveru, a i puvalice (auspuhe)samo za mene su tada bile prebučne i ja sam ih skinija jedino sam iz orginalnog auspuha skida prigušnice,otvara rupe,ali prijatelj mi je zadrža te puvalice domače izrade i sad može li ko zamislit buku koju je pravija po noči u Trogiru,a još kad je vozija po ulicama stare gradske jezgre,naprosto UŽAS i puno je puti ima posla sa policijom tog vremena,a nisi moga pobič kad nas je u Trogiru početkom '70 bilo TROJICA NA MOTORU
 
biker5 said:
E moj Rus, da nam se malo vratiti u ta vremena, kad Opatijom nisi mogao proći od motora, kad su nas u Preluku mlatili MILICAJCI, letjeli helikopterima i preko megafona galamili na nas da se maknemo s ceste, bilo je to ko u Američkim filmovima. Tamburali oni nas, a bogami i mi njih. Bilo je to nezaboravno vrijeme, ekipe i druženja, koja se nikad više neće ponoviti, na žalost.
e ,a za nas nostalgičare pronaša sam tri fotografije(je OF ali NIKE ne skidaj)ima i jedna Yamaha,a na poleđini slika piše Velika nagrada JU.19.06.'77 Preluka.
-prva sl.je yamaha Katayame Katazumi 350ccm
-druga sl. start klase 50ccm-br.1 Angel Nijeto
                                      br.11 Lunardi(nečitko ?)
-pobjednički krug kl.50ccm 1.Nijeto
                                    2.Torn(m)o ili ?opet nečitko?
ali u svemu ovome ,kako si naveja bajkeru druženje strast ,a i velika GLAD za pravim motorima po slikama se vidi kako smo u kampu zajedno bili mi ''JEBIVJETRI''I SVIJETSKI TIMOVI šator do šatora,a čeka si kad če završit službeni trening da bi mi izletili na stazu.
 
rus said:
e ,a za nas nostalgičare pronaša sam tri fotografije(je OF ali NIKE ne skidaj)ima i jedna Yamaha,a na poleđini slika piše Velika nagrada JU.19.06.'77 Preluka.
-prva sl.je yamaha Katayame Katazumi 350ccm
-druga sl. start klase 50ccm-br.1 Angel Nijeto
                                       br.11 Lunardi(nečitko ?)
-pobjednički krug kl.50ccm 1.Nijeto
                                    2.Torn(m)o ili ?opet nečitko?
ali u svemu ovome ,kako si naveja bajkeru druženje strast ,a i velika GLAD za pravim motorima po slikama se vidi kako smo u kampu zajedno bili mi ''JEBIVJETRI''I SVIJETSKI TIMOVI šator do šatora,a čeka si kad če završit službeni trening da bi mi izletili na stazu.
Ha ha, zamisli danas tu situaciju - pokraj satora ti spava napr. "Il Dottore" i njegov tim, ujutro zajedno lijecite mamurluk i pisate po obliznjem grmlju... :LOL:
Luda i neponovljiva vremena! (y)
 
kako ova tema ide dalje,imam sve to više zdravstvenih problema,nešto me stišće oko srca.prema tome,kupujem jawu 350 '79 .hitno radi zdravstvenih problema!ponude slati na pp
 
:D  Neki moraju tražiti, a neki su je sačuvali !

( i još je uvijek na njoj guma s psljednje Preluke '77  , koliko se mogu sjetiti ,  skinuta nakon treninga s  A. Mangove  350-tice  !  )
 
GeM said:
:D  Neki moraju tražiti, a neki su je sačuvali !

( i još je uvijek na njoj guma s psljednje Preluke '77  , koliko se mogu sjetiti ,  skinuta nakon treninga s  A. Mangove  350-tice  !  )
ma zar je moguče da smo tada bili na istom mistu i eto sad vozimo iste motore (y)
anegdota sa Preluke imamam koliko očeš e da se nađemo negdi na piču mi generacija pedeset i neka. (y)
 
Rus svaka ti dala, di si samo skopal te slikice, ma vidi ti i bugiya kak se ekipica vozi svi zajedno....

Gato said:
Ha ha, zamisli danas tu situaciju - pokraj satora ti spava napr. "Il Dottore" i njegov tim, ujutro zajedno lijecite mamurluk i pisate po obliznjem grmlju... :LOL:
Luda i neponovljiva vremena! (y)
Gato, danas je to nezamislivo, vidiš da se i među sebi ravnim djelimo na vrijednije i manje vrijedne (MC,MK), a kamoli da dođeš u doticaj sa zvjezdama moto sporta, to nije dobro. Prije toga nije bilo svi smo bili bikeri istih prava i vrijednosti i međusobno se poštivali i družili ma od kud bili. Šta ćeš makar nam ostaju sjećanja na lijepa vremena...
 
biker5 said:
Gato, danas je to nezamislivo, vidiš da se i među sebi ravnim djelimo na vrijednije i manje vrijedne (MC,MK), a kamoli da dođeš u doticaj sa zvjezdama moto sporta, to nije dobro. Prije toga nije bilo svi smo bili bikeri istih prava i vrijednosti i međusobno se poštivali i družili ma od kud bili. Šta ćeš makar nam ostaju sjećanja na lijepa vremena...

Da, al nekad se na godišnjem susretu skupilo 50ak motora a danas se svaki vikend skupi na 1000, tak da se i treba odjelit ninđe od minđe...  :mrgreen:
 
Nije se samo čeka Grobnik bilo je i puno drugih "susreta" i naših puno poznatih i priznatih vozača koje si vidija kraj sebe (i bilo je više od 50-tak motora)  samo ću navesti prvo Bjelovar,a ostali neka nastave....................  (y)
 
...Varaždin...  (y)
 
z-1000mk said:
...Varaždin...  (y)
  (y) E malo po malo pa svega se nađe u ta čudna Jawina,Tomosova i MZ-jeva vrimena ,sad moremo i prima doli Solaris-Šibenik pa opet negdi gori nači će se još toga majstore  (y)
 
nekada najveći susret u bivšoj , MSM u Osijeku stare ojebine će se sjetiti od 1975. do 1986. ili 7. kada je bio zadnji susret
 
Vidiš kako nije bilo dosadno i da nije bija samo jedan "susret" u godini "ninđa" ima toga još da se još stariji uključe biče selo veselo tek se počelo Jawino klupko razmotavati  (y)
 
hondamoto said:
nekada najveći susret u bivšoj , MSM u Osijeku stare ojebine će se sjetiti od 1975. do 1986. ili 7. kada je bio zadnji susret
Potpisujem za nekadasnji MK"Slavonac"Osijek i njihove susrete.
(y) (y) (y) (y)
 
A kad se jave Rus,Biker,Gem,Gato a dobro san i reka-Otvaraju se stari albumi i memorija se vraća,jer susreta i druženja a TRKA  na lokacijama je bilo više nego što se zna .............. (y)
 
evo ja i dan danas vozim jawu,na cudjenje mnogih.moja je 86. i nemam nikakvih problema sa njom,a svaki se dan vozim na posal,idem svako malo u zagorje i u petrinju i sve ok.nikad me nije nigdi ostavila.moje misljenje je da je to odlican motor za svoju cijenu isto ko i mz.nije skupa rega i nije skup za odrzavanje,a ide.
 
ZAGOREC said:
evo ja i dan danas vozim jawu,na cudjenje mnogih.moja je 86. i nemam nikakvih problema sa njom,a svaki se dan vozim na posal,idem svako malo u zagorje i u petrinju i sve ok.nikad me nije nigdi ostavila.moje misljenje je da je to odlican motor za svoju cijenu isto ko i mz.nije skupa rega i nije skup za odrzavanje,a ide.

  (y) (y) (y)

A evo naso sam i ja neku stariju slikicu sebe i svoje  :mrgreen: