Zaštita za leđa, kornjača

vnv said:
Gdje je kupljeno, u ducanu iz linka?.... Na kakavu jaknu nosis protektor, koza, textil.... oce biti problema ako je koza i dosta usko ili on skroz prijanja ....

Kupljeno u dućanu iz linka, nosim na usku kožnu jaknu i nema problema.
 
taj dainese nedavno dobio jako slabu ocjenu u nekom listu na usporednom testu

činimise motorad  :misli:
 
Kornjače imam dvije, prvo sam imao jednu Wintex Racing, kasnije sam uzeo od HELD-a. I jedna i druga su sluzile svrsi, nemam nekih zamjerki. Ne sjecam se cijena. Ova od Wintexa je pocela pokazivati znakove potrosenosti nakon 3-4 sezone, ali obzirom na moju km nije ni čudno.

Bubrežnjak imam Guardian Moto, nebi vjerovali, Hrvatski proizvod. Po viđenom, kvalitetom ne zaostaje za razvikanim svjetskim brandovima, bar u kategoriji ovoga o cemu pricamo (za bubreznjak govorim, za kornjace neznam).
 
biker4life said:
Kornjače imam dvije, prvo sam imao jednu Wintex Racing, kasnije sam uzeo od HELD-a. I jedna i druga su sluzile svrsi, nemam nekih zamjerki. Ne sjecam se cijena. Ova od Wintexa je pocela pokazivati znakove potrosenosti nakon 3-4 sezone, ali obzirom na moju km nije ni čudno.

Bubrežnjak imam Guardian Moto, nebi vjerovali, Hrvatski proizvod. Po viđenom, kvalitetom ne zaostaje za razvikanim svjetskim brandovima, bar u kategoriji ovoga o cemu pricamo (za bubreznjak govorim, za kornjace neznam).
imam njihove grijace koljena i super zadovoljan (y) 
 
Odlucio sam se za Knox, aegis race i chest protector, jel netko zna da li ima ducan u sloveniji ove opreme mozda?
 
Pozdrav!
Da se i ja uključim u raspravu...
Trenutno imam DAINESE ULTIMATE BAP (kornjača za snowbordere.)

http://www.dainese.com/us_en/multisport-winter/ultimate-bap.html?destinazione_uso=40&cat=75&subcat=76

Uglavnom dok su mi je preporučili, bio sam malo skeptičan (nešto tipa, pa to je za skijaše, a ne za motocikliste) :mrgreen:
Kornjača me došla negdje oko 300kn i kupljena je u Zg-u, mislim u Intersportu ili tako negdje. Usporedo sam je s DAINESE NEW BAP 2000 i izgledaju isto (osim boje - ultimate bap je bijeli) i osjećaj na leđima je isti.
sama kornjača je tanka, ne osjeti se na leđima, prozračna - tregeri se mog skopčati i u križ, i ja je ispod uske kožne jakne (Dainese racing pelle) ne osjetim. E sad, pri padu je isprobao nisam
 
veco said:
Pozdrav!
Da se i ja uključim u raspravu...
Trenutno imam DAINESE ULTIMATE BAP (kornjača za snowbordere.)

http://www.dainese.com/us_en/multisport-winter/ultimate-bap.html?destinazione_uso=40&cat=75&subcat=76

Uglavnom dok su mi je preporučili, bio sam malo skeptičan (nešto tipa, pa to je za skijaše, a ne za motocikliste) :mrgreen:
Kornjača me došla negdje oko 300kn i kupljena je u Zg-u, mislim u Intersportu ili tako negdje. Usporedo sam je s DAINESE NEW BAP 2000 i izgledaju isto (osim boje - ultimate bap je bijeli) i osjećaj na leđima je isti.
sama kornjača je tanka, ne osjeti se na leđima, prozračna - tregeri se mog skopčati i u križ, i ja je ispod uske kožne jakne (Dainese racing pelle) ne osjetim. E sad, pri padu je isprobao nisam

Prema informacijama dostupnim na stranici Dainese, ovaj protektor nije nista drasticno drugaciji od verzije BAP za motor. Oba imaju standard 1621.2 i oba su Level 1. Cini se da je to jako dobra cijena, jel prvobitno sam i ja kupio BAP u novemi ali je u najvecoj verziji taj premali za mene. Mislim da je nedostatak veliki svih takvih dizajna upravo vezan na to sto ne stiti onaj dio koji je jedan od kljucnih ,a to je scapula, dio odmah iza ramena. Kak se po meni cini nakon sto sam puno toga pogledao i istrazio za sada vodi Knox Metasys, on se cini zadovoljava do maksimuma sve od navedenog. Tu naravno uzimam u obzir da je sva zastita nebitna ako dodje do udara sa staticnim objektom, sve je to manje vishe samo kao "ispomoc" u slucaju klizanja i manjih udara, inace banana.
 
Da li netko ima nešto slično i kakvo se pokazalo?

Alpinestars Flak Vest
4gq979.jpg


ili

Alpinestars Track Protection Vest
2s1aw5j.jpg
 
Znam covjeka koji je to imal, nije bio prezadovoljan jel kaze da se kuhal u tome.
Nije nista posebno bolje od varijanti sa naramenicama i malo dramaticnije izgleda.
 
dovla said:
Stiglo maloprije! Na prvu djeluje vrhunski! Nema one jeftine plastike, sve je nekako gumirano i utegnuto. Certifikati su tu. Bez problema ode ispod kozne jakne!  (y)

a košta?  :misli: