Zašto nema novih choppera

Sorry, ali chopperom se može dugo i daleko putovati, a npr. spomenuti Ducati ili Moto Guzzi su prije street motori, a ne chopperi. Nažalost smo mi ljubitleji choppera ipak dinosaurusi i nema nam pomoći.

Custom je jedno rješenje, ali to jaaaako puno košta.
Chopper/cruiser je definiran konstrukcijom,a ne na koliko dugo putovanje mogu ići (da ne spominjem kak su ljudi išli na putovanja od preko 1000 km i na skuterima od 50 kubika,kako onda nebi mogli sa Moto Guzzi Bobberom).Ima i onih choppera s kojim se lako može na duža putovanja,a i onih koji su uglavnom namjenjeni za kraće vožnje,Ameri takve motore zovu "bar hopper",obično se radi o manjim chopperima sa manjim kubikažama.Oni motori koji su namjenjeni isključivo za duže vožnje su baggeri/toureri,tipa HD Road King, Electra Glide i Road Glide, Indian Chieftain i Roadmaster, Moto Guzzi MGX21, BMW R1200CL i R18 Transcontinental, Honda Valkyrie Interstate, Kawasaki Voyager, Yamaha Venture...
 
Volim choppere, ali da se razumijemo: nemaju drugu svrhu osim da izgledaju lijepo i da istakne taj neki američanski bajkerski lifestyle. Za putovanje ima puno boljih i udobnijih motora, a o nekom rezanju krivina sa chopperom definitivno ne mozemo pricati. Svejedno, i mene vuce da se vratim na choppera iako je fakticki tehnicki poprilicno besmislen tip motora. Doduse, ja se palim na sve motore sa velikom okruglom lampom naprijed pa me uz choppere privlace i big bajkovi tipa XJR, GSX, Bandit i ta ekipa koji bi trebali biti malo smisleniji izbor za motor.
 
Osim navedenih razloga, nema novih jer ekipa koja ih vozi radi manje kilometraže, malo se kvare (čekam vas tu), i većinom se vrte rabljeni jer te realno boli dupe što je ovaj prije radio s motorom ako mu se agregat vrti ko dizelaš..
 
Osim navedenih razloga, nema novih jer ekipa koja ih vozi radi manje kilometraže, malo se kvare (čekam vas tu), i većinom se vrte rabljeni jer te realno boli dupe što je ovaj prije radio s motorom ako mu se agregat vrti ko dizelaš..

Više manje stoji ovo napisano, mada nemoj misliti da samo R-ovi vide svoga Boga po moto susretima. :mrgreen: Koliko sam puta doživio da u neko gluho doba noći netko kolje neki V2 traktor do iznemoglosti... specifičan je zvuk tako nečega, definitivno vrijedi i to doživjeti u bajkerskom stažu. :mrgreen:
 
Nažalost sve je te mlađe generacije feminiziralo ali šta je tu je,na bolje neće 🤢
Da se vratimo na temu,meni su osobno chopperi oličenje rockerskog i bikerskog života i kao takvi mi se extra sviđaju.Rado bi ima jednog samo za taj doživljaj ali dalje od toga ne ide jer san ima jedan izlet u životu na Dragstar 650 i jedva san čeka prodati taj motor s obzirom na ciklistiku.Udobnost ne vidim kao problem jer san putova i po 600 km u danu s njim a bija je prirađen u bobbera 😎
Kako san zagriženi ljubitelj klasike uvik san naginja naked motorima koji su bacali izgledom na tu old school shemu ali sa modernim komponentama...
Za pravi chopper po meni je osnova V mašina,sve ostalo su samo loši pokušaji 😎
Yamaha xv950 Bolt je jedan od boljih koje san proba,čak dopušta življu vožnju ali fali snage,da jee bar 1300 ccm
 
Rado bi ima jednog samo za taj doživljaj ali dalje od toga ne ide jer san ima jedan izlet u životu na Dragstar 650 i jedva san čeka prodati taj motor s obzirom na ciklistiku
Toga je i mene strah. Cak sam prije par godina i bio kupio VN900, provozao ga jednom, parkirao u garazu i prodao. Sad me opet vuce da kupim tako nesto i sve su prilike da ce opet isto biti :mrgreen:
Nema veze, uzeo sam Burgmana 400 za kruzanje sa zenom, mislim da ce neki Bandita 1250 N ili XJR1300 pasti kao zamjena za Versysa. Ako dovoljno poludim, mozda se odlucim na M1800R ili cak MT01 da imam choppera koji nije chopper :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: cadjo
Toga je i mene strah. Cak sam prije par godina i bio kupio VN900, provozao ga jednom, parkirao u garazu i prodao. Sad me opet vuce da kupim tako nesto i sve su prilike da ce opet isto biti :mrgreen:
Nema veze, uzeo sam Burgmana 400 za kruzanje sa zenom, mislim da ce neki Bandita 1250 N ili XJR1300 pasti kao zamjena za Versysa. Ako dovoljno poludim, mozda se odlucim na M1800R ili cak MT01 da imam choppera koji nije chopper :mrgreen:

MT01 mi jebeno izgleda, jeben mi je generalno osim tanka od 15l na motor od 1700 kubika. Zvuči kao jako česti posjeti benzinskoj.

Naked Bandit ili XJR su puno razumniji izbor, ali zato su mi i ''malo'' konfekcijski što ima svoje pluseve i minuse.
 
Oduvijek sam vukao na taj Custom Chopper đir dok većinu nisam probao voziti, majko Indijo koje nekretnine.
Našao kompromis u vidu diavela i sad uživam.

A te fore prslučići i rišpekt a u tjednu se tresu kod kuće kad žena vikne 🤣🤣🤣🤣 a tek kad ih sretneš 20-ak kad gusle u koloni po cesti 60
 
Yamaha xv950 Bolt je jedan od boljih koje san proba,čak dopušta življu vožnju ali fali snage,da jee bar 1300 ccm
Ali zato momenta ima koliko voliš.
 
  • Like
Reactions: cadjo
MT01 mi jebeno izgleda, jeben mi je generalno osim tanka od 15l na motor od 1700 kubika. Zvuči kao jako česti posjeti benzinskoj.

Naked Bandit ili XJR su puno razumniji izbor, ali zato su mi i ''malo'' konfekcijski što ima svoje pluseve i minuse.
Da, ja i ti dijelimo gabarite i ljubav prema retro big bajkovima :D
Sjedio sam na XJR i Banditu i nisu mi djelovali toliko mali. Ili mislis na nesto drugo kad kazes konfekcijski "malo"?
Inace, ne bi mi bio problem taj mali tank. Nisam od onih sto proputuju svijet na motoru. Meni je dovoljno provozati se u krugu 200-300km oko kuce :D
 
  • Like
Reactions: Nero
Mozda nekakvi mocni HD ali tesko
Ovi Benve R18 ne razumin…91 ks….
Ok brdo momenta ali opet…..
Realno samo dva motora slicne namjene
Honda Goldwing Bagger ili Triumph Rocket 3 GT
Za 5 god kad buden i sluzbeno stari prdonja cemo razmisljat o ta dva motorica😂
 
svašta se tu spominje... MT01, definitivno unikatna pojava, volio bi probat na koji dan, baš moćno djeluje, a djeluje i dovoljno brzo... al daleko je to od kakvog chopera ili customa...
Spomenuo je netko XV950, mislim cadjo, vozio sam ga u dva navrata, inače mi se dlake u nosu dižu na takve motore, ali XV950 je baš zgodan motor... Poprilično vozan (začudo) , do 4te brzine ide čisto okej, možeš se nekaj mrvicu nagnut i baš se osjećaš dobro na njemu... baš dobar motor... ja bi osobno napravio par sitnica, ali suživot sa njim out of the box skroz dobar... jedino kaj su mi bremze bile li la, al ja tak i tak neznam kočit pa me boli kiki...
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Realno,ali RRealno, Honda Čoperi su najbolji.
Imaju taj dizajn, te cilindre, jesam spomenia dizajn?
Kvaliteta završne obrade, koja je na nivou vrhunskog dizajna.
Izdrzljivost, ne zahtjeva servise.
HONDA.