Zašto vozite skuter - a ne, recimo, motor?

Zašto vozite skuter - a ne, recimo, motor?

  • Skuteri su praktičniji.

    Votes: 33 41.3%
  • Skuteri su jeftiniji.

    Votes: 16 20.0%
  • Skuteri su mi jednostavno draži.

    Votes: 8 10.0%
  • Ne volim šaltati.

    Votes: 5 6.3%
  • Skuter jest motor.

    Votes: 18 22.5%

  • Total voters
    80
Status
Not open for further replies.
Fran Zgb said:
to su sve iznosi koliko kosta  i odrzavanje motora nekog prosjecnog motora, npr kawsaki z750 itd..

Moze se reci - priblizno isti  :wink:

Ipak, odrzavanje Z-a dosta vise kosta
 
Vozim skuter zato kaj je to u mojim mogućnostima......... s lovom kojom raspolažem, a za motor koji bi htio skupljam novčanice!!!!!
 
Bev 5oo..odrzavanje za 19000km..jedan remen,jedna svjecica,6l ulja motul 300v,litar ulja za zadnji diferncijal-mijenjo 2put na bev i jednom na keeway i ima jos :mrgreen:..skuter zakon (y)
 
zec750 said:
Moze se reci - priblizno isti  :wink:

Ipak, odrzavanje Z-a dosta vise kosta

hm
pa koliko sam ja cital i raspitival se i ne bas?!
gume su isto, potrosnja je malo visa, servisi su na svakih 10k pa je to tu negdje....
 
Za do grada skočiti skuteri su dušu dali i po meni su u tome slučaju praktičniji jer su manji od motora ili recimo auta jer do grada potroši kap goriva dok sa nekim motorom nije baš tako.Imati i motor i skuter je idealna kombinacija.
 
Ja ,recimo, ne volim toliku plastiku, a definitivno mi se sviđaju naked motori.
Sada to je možda zbog godina, iskustva, trauma iz djetinjstva ili sl. ali jednostavno ne vidim nikakav problem u korištenju motora u svakodnevnom životu, kao  i zbog čega bi mi skuter tu trebao biti u bilo kakvoj prednosti ..... (y)
 
Ra said:
Ja ,recimo, ne volim toliku plastiku, a definitivno mi se sviđaju naked motori.
Sada to je možda zbog godina, iskustva, trauma iz djetinjstva ili sl. ali jednostavno ne vidim nikakav problem u korištenju motora u svakodnevnom životu, kao  i zbog čega bi mi skuter tu trebao biti u bilo kakvoj prednosti ..... (y)

tocno to, slazem se (y)  s motorom se mozes i po gradu vozit glavno da je na 2 kotača :D
 
Fran Zgb said:
hm
pa koliko sam ja cital i raspitival se i ne bas?!
gume su isto, potrosnja je malo visa, servisi su na svakih 10k pa je to tu negdje....

po defaultu su na svakih 6k, ali sumnjam da ce motoru kaj bit ako i na 10k radis servise
 
ja vozom i jedno i drugo skuteri su prakticniji.  naravno to se neodnosi na mog malog boatiana... :LOL:
 
gfest said:
Koji si motor vozio prije Beva?

na Beva sam prešao sa Yamahe Virago 1100 i to zato jer mi je u tom trenutku Bev bio puno praktičniji za ono što je meni trebalo i za moje vožnje. Čim skupim nofce uzimam ili CBF 600S ili XJ6 Diversion F
 
vozim motor i skuter 50 ccm. skuter mi je odlican za kvart i grad. kupit cu maxi skuter jer mi se ne da vise lezat i saltat brzine. motor vise necu regat vec cu ga  ostavit za tu i tamo koji grobnik.
 
Vozio sam skuter 5 godina. Još uvjek tvrdim da je u više pogleda praktičniji od motora. A ako imaš neki "bolji" maxi može se i daleko ič (mada ide i sa manje kubika ali malo sporije 8)). Neznam u čemu si na boljem ako imaš ER5 u odnosu na Nexus 500 ili Tmax? Ako se ne utrkuješ skuter če uradit sve ono što i ER5.
Ali imaju motori svoj čar pa zato sam i ja zamjenio skuter za motor .......  ali verovatno u neki bodučnosti promenit ču motor za skuter  :wink:
 
razumijem da netko vozi skuter jer to voli i nema zelje za motorom, isto kao i obrnuto
i jednim i drugim mozes biti skroz okretan ispretan za po gradu
s maksi skuterima se pak daju radit i sasvim solidna putovanja

jedino sto meni nikako nije jasan odgovor: vozim skuter jer nemam za motor
stariji motor u ok stanju ne dodje nista vise nego noviji skuter
a ne mogu zamislit radit djir od 300 km na nekom skutercicu, dok se cijelo vrijeme mogu i na dalje rute vozikat sa svojim sokoćalom
 
Daemona said:
razumijem da netko vozi skuter jer to voli i nema zelje za motorom, isto kao i obrnuto
i jednim i drugim mozes biti skroz okretan ispretan za po gradu
s maksi skuterima se pak daju radit i sasvim solidna putovanja

jedino sto meni nikako nije jasan odgovor: vozim skuter jer nemam za motor
stariji motor u ok stanju ne dodje nista vise nego noviji skuter
a ne mogu zamislit radit djir od 300 km na nekom skutercicu, dok se cijelo vrijeme mogu i na dalje rute vozikat sa svojim sokoćalom

Sve je stvar osobnih preferencija. (y)

Evo, ja uz svoj XTX (s kojim sam u dvije i pol godine napravio malo manje od 40 000 km), ipak uvijek vrlo rado odem ponekad i u nesto duzi đir na svojoj dvotaktnoj Gileri. (y) I nitko sretniji od mene.
 
Daemona said:
razumijem da netko vozi skuter jer to voli i nema zelje za motorom, isto kao i obrnuto
i jednim i drugim mozes biti skroz okretan ispretan za po gradu
s maksi skuterima se pak daju radit i sasvim solidna putovanja

jedino sto meni nikako nije jasan odgovor: vozim skuter jer nemam za motor
stariji motor u ok stanju ne dodje nista vise nego noviji skuter
a ne mogu zamislit radit djir od 300 km na nekom skutercicu, dok se cijelo vrijeme mogu i na dalje rute vozikat sa svojim sokoćalom

ja sam radio rute od 5xx km na svom nexusu i uvjeren sam da je puno ugodnije i udobnije to napraviti na nexusu nego recimo na mom novom motoru, hornetu....
 
Fran Zgb said:
ja sam radio rute od 5xx km na svom nexusu i uvjeren sam da je puno ugodnije i udobnije to napraviti na nexusu nego recimo na mom novom motoru, hornetu....
Udobnije možda, ali ugodnije nikako .... tko može platiti ubrzanje 3 i nešto sekunde do 100 - neprocjenjivo  :mrgreen:
Skuter je ok, ali s motorom je smješak na licu  :D
 
Fran Zgb said:
ovak kak ja vozim je ubrzanje jedno 7,5 do 100 :p
Pitati ću te slijedeće ljeto  :mrgreen: :mrgreen:

Prije motora vozio sam 5 skutera, od toga 2 od 250 cm. Rekoh, svi su oni ok, ali nisu baš toliko zabavni..... motor je strast i čista zabava. To ti je preneseno u auto svijet, voziti golfa ili ferarija.
 
kalimero said:
Udobnije možda, ali ugodnije nikako .... tko može platiti ubrzanje 3 i nešto sekunde do 100 - neprocjenjivo  :mrgreen:
Skuter je ok, ali s motorom je smješak na licu  :D
nije ti baš neka razlika od mojeg skutera da bi se smješka s tim ubrzanjem,zato svi koji voze t maxa,gp ili sw nemaju jaku potrebu za kupovinom motora jer je udoban i ugodan,nešto neprocjenjivo
 
Status
Not open for further replies.