pravi bikeri ili...?

imao aeroxa, bijelo-crvenog...

kasnije je došao malo ozbiljniji cvajo, SP180
SmM5HBf.jpg


ovo je slikano 2009. na plominki, ali već od kraja 2007. sam prešao na supermoto, međutim SP je dugo kasnije ostao u garaži - već sam čak i R1 imao - i SP-a i dalje
poslije mi je bilo krivo da sam ga prodao, najviše mi je za njega krivo i za R6... ovo drugo došlo i otišlo...

R6 2009
zCH5QCt.jpg


Ja sam imao 2003 180SP. Kako je to dobar motor bio. I sad nisam siguran da prvih 50-100m ima ijedan motor. Puno sam se vozio, puno je trošio....mislim da sam jednom došao do 12l/100km....doslovno kad sam divljao sam mogao vidit kako pada kazaljka potrošnje.

Al svejedno mi fali, baš dobar motor/skuter
 
meni je trošio oko 6,5 litara ali sam ga kratko imao, s njim sam napravio nešto više od 1000 km ako se ne varam
ali dobro, 50 2t bi trošio 4 litre tako da...
 
meni je trošio oko 6,5 litara ali sam ga kratko imao, s njim sam napravio nešto više od 1000 km ako se ne varam
ali dobro, 50 2t bi trošio 4 litre tako da...
Ne znam kako je tebi trošio 6,5 l.
Znam da sam kasnije imao filter i diznu 100 (1mm), al svejedno je trošio oko 8l moje vožnje...i to neki prosjek, stock
 
meni je trošio oko 6,5 litara ali sam ga kratko imao, s njim sam napravio nešto više od 1000 km ako se ne varam
ali dobro, 50 2t bi trošio 4 litre tako da...

trošio je i taj moj koji sam kasnije tebi prodao dosta, ne sjećam se više, ali jedno 9-10 litara
nakon štelanja karburatora potrošnja je bila ta šta si naveo, u granicama normalne za takav skuter

ja sam ga bio kupio kad je imao valjda 3, 3 i po godine, pretpostavljam da se je netko od bivših vlasnika zaigrao za karburatorom jer je bio i neki protočni filter zraka u kučištu (malossi red sponge?), kasnije sam sve bio vratio stock...
u nekoj kasnijoj fazi bio sam dodao malossi multivar samo, utezi polini, ne sjećam se gramaže i remen original piaggio... ako me sjećanje dobro drži!?
 
  • Like
Reactions: liberty
Ah ti skuteri, 20-30kn, pol dana vožnje…
Fkt neka bolja vremena…
Žalosno kaj nas je jako jako malo nastavilo dalje, a ovi kaj i jesu, pretezito kafana raceri i pokazivanje za klinke…

godine idu svima...
u ovih mojih jedno 17-18 godina na motorima, jako sam puno ljudi upoznao, jako puno ekipa se stvorilo i raspalo... nekima je to bio prolazni hobi, neke je život odveo u neke druge vode... istina i u moto svijetu se jako puno toga promjenilo, imao sam priliku ući u moto svijet prije "famozne" recesije koja je počela 2009. i čije posljedice su se dugo osjećale... općenito ova moja gotovo dva desetljeća u moto svijetu mogu podijeliti u "ono prije 2009.", ovo danas gdje ima puno novih vozača i gdje društvene mreže (prvenstveno instagram) diktiraju mnogo toga (od tipa motora do navika vozača), i u fazu između to dvoje, gdje je u biti vrlo malo ljudi vozilo motore u kontekstu nekakvog hobija, a ne potrebe (izbjegavanje gužve ljeti po gradu)...
 
Bikeri kod mene uživaju ugled.....bez zezancije, treba trajati, onaj koji traje od mene ima poštovanje....to su za mene moderni vitezovi....i ako treba pomoći tu sam za njih....ostalo su uspomene i kaciga na polici iza mene👍
 
Probaj naci slike 😃

nemam puno od tih godina, a dosta toga se izgubilo i valjda pobrisalo ili zametnulo na starim hard diskovima...

21.09.2008. (datum na slici je krivi), mislim da je to daj dan o kojem se pričalo ranije, slikano u Puli ispred Arene...
oJ1ON8r.jpg


riva u Umagu, isti dan
1G2Zecr.jpg


Crikvenica, riva, 11.10.2008., prije odlaska na Motohappening na Grobniku, ZG ekipa lijevo, forumaš mv_agusta u sredini, pred kraj ja i Liberty
4GgmgHS.jpg


03.08.2008., mislim da mi je to bila prva vožnja sa skuterašima iz podforuma o skuterima, i one teme koja je tada bila...
- Kraljevica, možda?
fs8TjJ9.jpg


- riva Senj
YEk7cbX.jpg


- Senj, s lijeva na desno Lurker, Liberty, BobaCH, malaguti i ja, ravno 15 godina unazad
cTmMAyJ.jpg


- opet riva, Senj...
whsCdvx.jpg


- moj XTX660 na rivi u Senju taj dan...
WPOSXpN.jpg


- kasnije sam skupio još slika sa ovom barkom, crvena R1 je mislim slikana 2013., a crna 2021...
tDcq5y7l.jpg


Nemam više. Ako tko ima kakvu staru sliku, slobodno...
 
Ovo od crikvenice prema grobniku.....tu sam bio zaboravio vezati kacigu pa me bilo frka....dobar smo tempo imali.

Tada sam imao već 31 godinu
 
  • Like
Reactions: biker4life
replika Rossijeve M1, u Yamahi u Puli, 2010:
zefV9k3.jpg


ja na Grobniku, 03/2010, Croatia Speed Weekend
TnFPDRi.jpg


VTR SP1 od forumaša bmw_m5, slikano u Puli 2012, ispred pizzerije Asterix, i moj FZ1
lgOqS72.jpg


Motovun, negdje u ljeto 2009, sa forumašem klaun_sm
rfALfqd.jpg


Cres, 2010
lwfIgU1.jpg


još nostalgije u temi plominka nedavno: https://forum.motori.hr/threads/plominka.143857/post-5161569

dosta za danas... :mrgreen:
 
Da da, Kraljevica tj ulaz...gle guzve na magistrali, to je bilo prije nego je napravljena zaobilaznica

da, kaos je bio od bakra pa nadalje, sjećam se nepreglednih kolona

nedavno (lani) sam od senja pičio za doma, i kako je bilo ljeto i gužva ne skrenem desno kod mosta za zaobilaznicu, nego ravno po D8 za Bakar, nije 3 auta bilo do Rijeke...
 
  • Like
Reactions: Dene