al smo se navozali baš smo se navozali...

Nisi jedini, ja bi isto , dok u Tursku nebi više ni da mi poklone put  :LOL:

Mijo, drago mi je da si išao u Meteore makar je skupo , nemre se to slikama dočarat , a bome ni Durmitor  (y)
 
zlogi said:
:shock: super slike i tekst!
Aj poveži kartu od svih putovanja  :mrgreen:
Ova me slika podsjeća na RI-Bakar
Crna_Gora_5.jpg

(y)

jessy said:
Mijo dobro si ti opravio (y)

gianni said:
Ma odlicno frojnde (y)
U Aljbaniju se jos koji put definitivno vracam :D

lunjo said:
Nisi jedini, ja bi isto , dok u Tursku nebi više ni da mi poklone put  :LOL:

Mijo, drago mi je da si išao u Meteore makar je skupo , nemre se to slikama dočarat , a bome ni Durmitor  (y)

Da, Albanija je zakon... puno za vidjeti i doživjeti a za malo para...  (y) Unutrašnjost Crne Gore isto...  (y)
Sad me ova Grčka koja sljedi ponovo doslovno izula iz cipela što se love tiće... ali isplatilo se...  (y)
Pa da krenemo...  :021:
 
Prvi dan:
Kosovska Mitrovica-Skopje-Makrygialos 377km

Kao što sam u uvodu rekao SeVkica se unervozila i tako jednog sunčanog petka pred kraj mjeseca kolovoza zajašio ja nju i krenemo nas dvoje u našu Grčku avanturu...
Prvi dan mi je služio samo da se što više otkotrljam u Grčku, izabrao sam mali gradić na obali nadomak Solunu jer sam u Solunu bio prije par godina i nije mi se dalo ulaziti u grad čisto zbog izvačenja iz istog sutradan ujutro kada me čeka popriličan broj kilometara...taj dan sam još morao raditi pa sam nakon isteka radnog vremena krenuo... cestu kroz Kosovo do Makedonije sam već opisao tako da neću trošiti tipkovnicu na nju, to jednostavno treba doživjeti...  :mrgreen: par km nakon granice odmah se penjem na autoput i pravac Solun... Makedonci ovu trasu autoputa uređuju tako da te jedan dio prebace na lokalnu cestu koja je dobra ali konstantno sam prelazio kolone vozila jer u to vrijeme gužve su poprilične zbog turističke sezone koja je još uvijek u punom jeku...
U popodnevnim satima stižem u Makrygialos, smještam se u hotel i odmah se bacam u more... nakon kupanja šetnjica mjestom, večera koja količinski ne nudi ništa ali zato pravi pustoš u novčaniku... :mrgreen: šetnja natrag do hotela i spavanje... sutra počinje "pravo putovanje"

image ru

upload gifs

image upload no ads



 
Drugi dan:
Makrygialos-Thermopýles-Delfoí-Athína 522km

image hosting

Rano jutarnje buđenje, oblačenje i pravac Termopile, kažu tamo se u nekakvom tjesnacu 300 Spartanaca sa saveznicima suprostavilo golemoj Perzijskoj vojsci, pa da vidimo gdje su se to oni porokali...
Krečem autocestom koja vodi kroz podnožje planine Olimp, planina stvarno lijepo i impresivno izgleda i jasno mi je zašto su antički Grci gore smjestili svoje bogove... nakon sat-dva stižem u Termopile... tamo će te naći starog Leonidu koji još uvijek prijeti Perzijancima, tjesnac više ne izgleda kao u vrijeme bitke jer se more povuklo ali ok... isplatilo se vidjeti... također tu je nakakav izvor termalnih voda i porušena benzinska stanica... ali ugl. pustoš...

free upload

print screen windows xp

točno tu iza Sevke se odvijala bitka za Termopile...

screen shot pc


 
Napuštamo Termople i odličnom cestom se iz tjesnaca penjemo u planine, pravac svetište Delfi... asfalt je odličan, pregršt zavoja... cijelim putem do Delfija uživao sam kako u cesti tako i u krajoliku... prometa praktički ni nema samo tu i tamo prestigneš kakav turistički autobus... Delfi se nalaze na vrhu planine i neću trošiti riječi pogledajte fotke a za detalje o Delfima opet sugeriram koristite Google...  :mrgreen:

adult picture hosting

image sharing

free screen capture

 
Nakon opuštanja u Delfima jurimo dalje prema Ateni... imamo dobro prolazno vrijeme... cesta je ponovo brza i zadovoljavajuća a nakon spuštanja sa planine priključujemo se na autoput koji vodi direkt u centar Atene... plan mi je još danas posjetiti Akropolu... rezervirao sam mali obiteljski hotel u samom centru Atene, ugodan i za male novce sa prekrasnom terasom na krovu ali pronalazak istog je bila patnja... kako nemam navigaciju već koristim papirnate karte i google maps u mobitelu pronaći hotel u centru Atene koja je ispresjecana jednosmjernim ulicama iziskuje određeni napor... ali nakon par krugova, par jednosmjernih u suprotnom smjeru pronalazim odredište...  :mrgreen:
Tuširanje, presvlačenje i taxi do Akropole...

  image free hosting

upload image online

image free hosting

picture share

image upload no size limit

Nakon obilaska Akropole ponovo sjedam na taxi koji me vozi do hotela... tamo kod hotela u jednoj od uličica sjedam u restoran, gutam dvije Gyros pite i sit se vračam u hotel na zasluženi odmor... sutra opet krećemo sa jurnjavom i borbom kako sa kilometrima tako i sa vremenom...  :021:
 
Treči dan:
Athina-Corint-Mykena-Olympia-Patra-Amfilochia 578km

uploadimage

Buđenje, i odlazak na terasu hotela po omlet i kavu... uživanje u pogledu na Akropolu i Atenu...  (y)

image

host images

Nakon punjenja energijom, pakiranje i polječemo za Corinth... izlazak iz Atene je protekao bez ikakvih poteškoća... i nakon cca sat vremena eto nas na čuvenom Korintskom kanalu...

free photo hosting

Nakon kanala krećemo prema Antičkom Corinthu... tu smo pa bila bi šteta ne vidjeti i to...

image hosting 20mb

Nakon obilaska Corintha SeVkica i ja u istom se ritmu kotrljamo prema drevnoj Mykeni i dobrom starom Agamemnonu...  :021:

 
Legenda kaže da su zidine Mykene u njenim najslavnijim danima bile neosvojive...

free picture upload

Prije dolaska do same Mykene sa lijeve strane ćete prvo vidjeti arheološko nalazište Atrejevu riznicu...

free photo hosting

Nakon kratkog obilaska riznice odlazim na parking u podnožju Mykene i krećem u obilazak... Agamemnon je pravi domaćin... dočekao me širom otvorenih vrata...

Lavlja vrata...

screenshot windows 7

Grobnice unutar zidina Mykene...

image hosting adult

U obilazak ruševina i muzeja trošim oko sat vremena, put je dug a dan je kratak... preko Peleponeza krećem prema drevnoj Olympiji... antičkom hramu sporta i olimpizma... rekao je moj profesor povijesti jednom davno još dok sam se školovao na DIF-u da svaki zaljubljenik u sport i sportaš jednom u životu mora posjetiti Olimpiju... pa reko ajd... čisto da ne razočaram profu...  :mrgreen:


 
paranoid said:
(y)

Da, Albanija je zakon... puno za vidjeti i doživjeti a za malo para...  (y) Unutrašnjost Crne Gore isto...  (y)
Sad me ova Grčka koja sljedi ponovo doslovno izula iz cipela što se love tiće... ali isplatilo se...  (y)
Pa da krenemo...  :021:

probaj otići u Skandinavske zemlje, one te izuju iz gaća, Grčka je Albanija za njih. :mrgreen:
 
Liepo,sve mi se čini kak će Albanija biti iduća destinacija (y)
 
crni konjanik said:
probaj otići u Skandinavske zemlje, one te izuju iz gaća, Grčka je Albanija za njih. :mrgreen:

vjerujem...  :mrgreen:

Super Jura said:
Dobro si iskoristio boravak u jugoistočnim krajevima (y)

Sevka te trpi bez problema?

SeVka poslušna, vjerna i prede kao mačić... ma da je žena oženio bi je...  :LOL:

BM0021 said:
Ako se crni golf4 hoce utrkivati odustani :mrgreen:

to, to...  :mrgreen:

s3c said:
Liepo,sve mi se čini kak će Albanija biti iduća destinacija (y)

vjeruj mi nećeš zažaliti...  (y) tu nisam spomenuo ali Tirana i Skadar su također predivni...  (y) centar Tirane je uređen pic-pic...
 
da nastavim... i tako tutnjimo SeVka i ja Peloponezom prolazimo pored Tripolija i dolje niže izbijamo na obalu pored Kiparisse... Peloponez mi je nekako otužan... izuzev tih arheoloških nalazišta stvarno i nije neki ambijent... sve je pusto... obalnom cestom jurimo od Kiparisse prema Olympiji...
Olympija se također nalazi na planini... i moram priznati da me oduševila, moj profesor povijesti je bio u pravu... to mjesto se treba posjetiti... za detalje opet koristite Google evo čisto da napomenem u Antičko vrijeme u Olympiji se nalazilo jedno od svjetskih čuda, Zeusov kip u Zeusovom hramu...
Zeusov hram danas...

upload

Stadion...

host image

upload img

Herin hram...

post images

Palaestra...

free photo upload

upload images free

 
Nakon obilaska Olympije krečem dalje prema Patri... dan je sve kraći a ja trebam doći do Amifilochie... cesta je ok... brza ali ravna bez mnogo uzbuđenja kao ni prometa... Dolazimo do Patre i kroz istu prolazimo bez većih problema... brza cesta vodi kroz cijeli grad do mosta Rio-Antirrio...

Most Rio-Antirrio spaja Peloponez sa kopnom...

post images

Prelazim most i nastavljam dalje prema Amifilochi... mrak je već polako počeo padati kada sam ušao u Amifilochiu... smještam se u hotel i odlazim vani u šetnju i na večeru... mjesto je malo, mirno i pitomo... jedino što imaju problem sa sakupljanjem suvenira koji nisu na poklon ali o tome više u sljedećem danu...  :mrgreen: 


 
Četvrti dan:
Amifilochia-Pella-Skopje-Kosovska Mitrovica 688km

upload gifs

Budim se posljednjeg dana moje Grčke avanture i kao i svako jutro ista procedura... u hotelskom restoranu naručujem kavu, omlet i vodu... nakon krkanja hranom i kavom sljedi spremanje i odjava iz hotela... i tako odjavim se ja iz hotela odem staviti torbe na motor... stavljam tail bag i imam šta i vidjeti, to jest ne vidjeti... tijekom noći netko si je kao suvenir uzeo registracijsku pločicu...  :mrgreen:

Dobro jutro Amifilochia...

image upload

Ništa, vračam se u hotel i sa recepcionarom odlazim u policijsku postaju prijaviti krađu... dolazimo u postaju i moj recepcionar, pošto policajci ne pričaju engleski prevodi razgovor... kažem ukralo mi tijekom noći ispred hotela registracijsku pločicu, treba mi nekakva potvrda da mogu nastaviti putovanje... kaže nama policajac, nije ti je ukralo već si je ti izgubio... reko nisam je izgubio, ukralo je... češka se on po glavi, pa kaže, ako ti je ukralo čekaš papire dva dana a ako si je izgubio dobiješ ih za dvadeset minuta...  :mrgreen: :LOL:
kažem da, da, sad sam se sjetio, ipak sam je ja izgubio...  :LOL: :LOL: nakon 20 min dobijam papir ispisan na Grčkom i palim dalje...  :021:

Moja Grčka registracijska pločica...

how to use print screen

Doviđenja Amifilochia... nadam se samo da niste uzeli tablicu kako bi izvodili kakve voodo obrede nad njom...  :mrgreen:

free image uploading


 
I tako olakšani za registracijsku pločicu ali bogatiji za hijeroglifima ispisani papir SeVkica i ja nastavljamo dalje... penjemo se prema Ioannini i dalje autocestom vozimo prema Solunu... negdje malo prije Soluna skidam se sa autoceste i odlazimo u posjetu Filipu II i sinu mu Aleksandru... međutim dolaskom u Pellu domaćina nije bilo kod kuće...

Pella...

image upload no compression

gifs upload

online photo sharing

imgurl

Nakon Pelle bez ikakvih problema prelazim prvo Grčko-Makedonsku a zatim i Makedonsko-Kosovsku granicu... ustvari ja ne volim komplicirati stvari... kako nitko nije zamijetio da nemam tablicu tako ja to nisam ni spominjao... jednostavniji život i meni i njima...  (y)

Sretan, veseo i debel stižem natrag u Mitrovicu uz slogan "Bilo gdje pođi ali u Mitrovicu sretno dođi"...  :mrgreen: :LOL:

Nakon dva tjedna od ovog putovanja negdje sredinom devetog mjeseca došlo je vrijeme da se i SeVkica pozdravi sa Mitrovicom...  :cry:
Onaj isti kolega iz Crnogorske priče dolazi u posjetu sa svojim Stromom u Mitrovicu... 8) nakon trodnevnog posjeta zajedno se preko Beograda, u kojem naravno noćimo uz opipavanje pulsa Skadarske ulice a poslje i splavova (kako drukčije  :mrgreen:), vračamo za Zagreb...  (y)

Eto ga lipi moji finila je i ova štorija...  :mrgreen: sad odo gledati posljednju utrku moto GP-a u ovoj sezoni...  (y)