Fotografija općenito

Nego, je li netko uspoređivao kvalitetu pojedinih servisa za objavu slika? Kad gledam lokalno kod sebe, slike mi djeluju bolje nego kad ih stavim na picassu?  :misli:
 
Evo i na F2.8. BTW, sad nisam ručno resize-ao prije upload-a nego sam pustio da picassa resize-a automatski, i čini mi se bolje.  :misli:

DSC01780.JPG


DSC01782.JPG
 
lb said:
Nego, je li netko uspoređivao kvalitetu pojedinih servisa za objavu slika? Kad gledam lokalno kod sebe, slike mi djeluju bolje nego kad ih stavim na picassu?  :misli:

Probaj Imgur. Besplatan je, treba ti samo valjana e-mail adresa. Registracija je obavezna ali i korisna zbog "menadžmenta" slika koje stavljaš.

Nemoj slike stavljati u albume ili javno, već da budu vidljive samo tebi unutar profila i naravno kada c/p linkove na forume (to si podesi u postavkama).

- do 225 vidljivih slika u 1 profilu
- do 5 MB po slici bez kompresije makar mi se osobno čini da ide i više jer ponekada ne izgubim na kvaliteti i kod slika od 7-8 MB
- cca 25 $ jednogodišnja pretplata sa unlimited brojem slika, kompresijom od 10 MB na dalje i dobrim opcijama statistike posječenosti slika

Kada napuniš 225 slika, nova e-mail adresa i udri dalje besplatno. Ako pređeš 225 slika, one ostaju na serveru, vidljive su po forumima di si ih stavio, ali tebi nisu vidljive unutar profila. Slike ostaju na serveru jako dugo, tj. dok god se ostvari minimalna posječenost od čini mi se 1 pogleda na mjesec ili tako nešto. Meni već 5 godina mislim da nisu obrisali niti jednu sliku. Koliko mi je poznato ne "recikliraju" linkove (kodove).

Mislim da se plačati isplati samo "ozbiljnijim" igračima, tj. onima kojima je logistika posječenosti bitna (raznim administratorima, moderatorima - po forumima, portalima, itd.). Određena osnovna logistika dostupna je i bez plačanja.

Reklame maltene nepostojeće čak i kod besplatnih accounta.

Preporučam koristiti opcije:
- Large Thumbail za BBCode (message boards & forums) - tako ja stavljam slike, zato djeluju "malo manje" u okviru foruma
- Direct Link za email & IM - to su ovi linkovi ispod mojih slika, direktni linkovi na slike originalne veličine

Ja ga koristim cca 5 godina, imam nekoliko profila i prezadovoljan sam. (y)

www.imgur.com
 
(y)
 
pogled iz račišće na pelješac, hvar, biokovo, sveti jure 42 km
10916346_10153085732123799_3094440383495443791_o.jpg


pogled s mljeta na dubrovnik 30 km
10924633_10153085731033799_8025532287049942277_o.jpg


pogled sa lastova na palagruzu 62 km
10855032_10153085740033799_5918011982521544098_o.jpg


sve slikano prošli vikend
za one koji gledaju exif ;) aparat je iz 2007 s kit objektivom
 
Baš sam završio jedan tekst o osnovnim pojmovima u digitalnoj fotografiji, pa ako nekoga zanima, slobodno klikne dolje. Tekst je na engleskom ali sve stvari su vrlo jednostavno opisane:

http://www.ridetheadventure.com/stuff-we-use/photography-while-on-a-motorcycle-tour-in-europe.htm

Nadam se da bu nekom pomoglo. Poz svima :)
 
ovo prošle sedmica kada je bilo pravo proljeće evo par sa mljet/pelješac/korcula/lastovo

 
eto aparat star 8 godina raspada se on i kit objektiv
ali radi :)
 
lb said:
Upravo si nabavio 35mm F1.8 objektiv, pa sad čačkam malo, i mogu reći da mi se super sviđaju ove fore sa vrlo plitkim DoF-om  :0648:

Prva:

DSC01770.JPG


Druga:

DSC01771.JPG


Obje su na maksimalnom otvoru blende, tigar je cca pedalj ispred mede, objektiv je cca pola metra od tigra.

Ja gledam uzeti fiksni objektiv 50 mm, f1.8, bi li to bila približna kvaliteta? I još jedno pitanje, je li velika mana nedostatak stabilizacije?
 
diesel power said:
1) Bi
2) Ne bas jer imas veći otvor blende
Ali zato kod smanjenog intenziteta svijetlosti dolazimo do još jedne prednosti Pentaxa, tj Image stab. u tijelu aparata... :wink:
 
Bullet1275 said:
Ja gledam uzeti fiksni objektiv 50 mm, f1.8, bi li to bila približna kvaliteta?

Nisam siguran da razumijem pitanje. Ovisi koji konkretno objektiv kupis, ima ih vise i manje kvalitetnih. Ovaj moj je sony, za mirrorless tijela sa aps-c formatom senzora (nex i a5000/a6000 aparati).

Bullet1275 said:
I još jedno pitanje, je li velika mana nedostatak stabilizacije?

Ovisi o situaciji. Moze biti mana u losijim uvjetima osvjetljenja.  Recimo, u AP modu si,  odaberes otvor blende, odaberes ISO, a kamera kaze da joj treba 1/60 ili jos manja brzina zatvaraca. To iz ruke (barem meni) ne ispadne ostro bez stabilizacije. Stabilizacija ti moze kompenzirati 2-3 F stope ili 2-3 ISO vrijednosti.
 
Canon objektiv sam našao novi za cca 100€. Tijelo je EOS550D, mislim da ću ubosti, čini mi se odlična stvar za ne previše novaca.
 
pamzor said:
Ali zato kod smanjenog intenziteta svijetlosti dolazimo do još jedne prednosti Pentaxa, tj Image stab. u tijelu aparata... :wink:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ne opet  :mrgreen:
sve znam od pentaxa udavili su mi kako je najbolji... ;)

ali sto je zanimljivo i dalje kazu da je pentax odlican ali su na nikonu/canonu :D
 
fjaka said:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ne opet  :mrgreen:
sve znam od pentaxa udavili su mi kako je najbolji... ;)

ali sto je zanimljivo i dalje kazu da je pentax odlican ali su na nikonu/canonu :D
Čuj nije loš, već smo se dogovorili da je staklovinje ono što igra... :neznam: