Fotografija općenito

    ...ja definitivno nemam povjerenja u objektive izvan brenda za koji sam se odlučio. Ne kužim zašto uzeti sigmu ako postoji Nikon ili Canon? Cijena? Za tih par sto eura razlika ostaje mi sumnja da je 'original' ipak bolji.
 
diesel power said:
Zato jer je bolja od 17-5mm f 2.8 :)

http://www.photozone.de/canon-eos/872-sigma1835f18_canon?start=2

    ...pa to nije full frame objektiv, što će ti? Rekli smo uzimaš najbolje, a na kraju i tijelo FF.
 
Kod canona je to specificno jer za crop i full frame nisu isti mountovi. Dok na nikonuje isti mount i mozes sa full frameom fotkat u crop modu... Pa imas opcije dok ne kupis bolji objektiv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
OldBoy said:
    ...ja definitivno nemam povjerenja u objektive izvan brenda za koji sam se odlučio. Ne kužim zašto uzeti sigmu ako postoji Nikon ili Canon? Cijena? Za tih par sto eura razlika ostaje mi sumnja da je 'original' ipak bolji.


Nisu ni svi nikon/canon bez mane... Sigma je dosla na los glas radi problema sa autofocusom, odnosno provjere kvalitete proizvoda, a znali su napravit zbilja vrhunski objektiv, samo neke serije su znale imat nepouzdan AF, pa su ljudi to slali kasnije na kalibracije.
Imas tu jos i Tokinu, koja radi jako dobre objektive za neku razlike cijene od novih, isto zavrsna obrada je puno bolja nego na Tamaronu/Sigmi.

Cinjenica je da ces dobro Sigmu isto platit, ok, bit ce nesto jeftinija.. ali uvijek ima i neki kompromis u toj razlici cijene. 
 
diesel power said:
nije taj je full frame

http://danbaileyphoto.com/blog/comparing-nikon-zoom-lenses-80-200mm-f2-8d-vs-70-200mm-f2-8-g-vrii/

200mm na cropu ti je 300mm, a 300mm bez VR, treba imat jako smirenu ruku.

Te zanima 70-200mm f.2.8 VR, ja ga bas ne koristim previse pa razmisljam o prodaji.
 
sasaa said:
200mm na cropu ti je 300mm, a 300mm bez VR, treba imat jako smirenu ruku.

Te zanima 70-200mm f.2.8 VR, ja ga bas ne koristim previse pa razmisljam o prodaji.

ne uključujem se,samo vas povremeno čitam... :mrgreen:
koliko para dođe takva igračkica?
 
SM Blade said:
ne uključujem se,samo vas povremeno čitam... :mrgreen:
koliko para dođe takva igračkica?

Pricam o Nikonu,

70-200 f2.8 VR - rabljeni su od 5-8k kn - ovisno o stanju, zavisi da li je bio "novinarski" ili ne... novi je bio 14500kn.
70-200 f2.8 VR2 - novi ako se ne varam kod nas je oko 15-16,000kn, rabljeni kad naleti koji ispod 10k kn nije.

Alternativa je Sigma 70-200 f2.8 , koja nova kosta oko 11,000kn (nemoj me lovit za rijec, nisam u kunu siguran, ali tu negdje).

edit. sad vidim kolega je vec odgovorio
 
hm, da.... :mrgreen:

relativno nov i neiskusan sam u fotografiji... ali voljan igre i istraživanja.... :mrgreen:

imam Eos 40d, sa kit objektivom....volio bi uzet nešto bolji objektiv,  tipa 55- max 200....
doduše idealno bi bilo 18-max 200, zbog nošenja (a i mogućnosti da netko mazne) kad sam na putu, ali znam da od toga niš pametno...

pa sve nešto njuškam, tražim, ali ključno je da fali para... :mrgreen:
 
A razlika je tih par posto u PDV-u, inace Nikon koliko gledam, prakticki svuda ima istu cijenu na tu "pro" seriju objektiva, ovo sta je jeftinije, zna bit neka akcija ili tako nesto, pa se i da naletit povoljnije.
Zadnjih godina, zbilja sam kupio par dobrih objektiva, novih.. gledao sve varijante gdje uzet da me ispadne povoljnije.. i nazoves fototeh u ZG, nakon nekog iznosa potrosenog kod njih dobijes 8-12% rabata, kako na sta i tu sam uzeo gotovo sve.
 
    2 sasaa & diesel: ako je diesel voljan kupiti sasaain objektiv a nema love, može se i to srediti. Sasaa naravno dobiva traženi iznos, a diesel otlpaćuje kredit  :mrgreen:
 
SM Blade said:
hm, da.... :mrgreen:

relativno nov i neiskusan sam u fotografiji... ali voljan igre i istraživanja.... :mrgreen:

imam Eos 40d, sa kit objektivom....volio bi uzet nešto bolji objektiv,  tipa 55- max 200....
doduše idealno bi bilo 18-max 200, zbog nošenja (a i mogućnosti da netko mazne) kad sam na putu, ali znam da od toga niš pametno...

pa sve nešto njuškam, tražim, ali ključno je da fali para... :mrgreen:

Neki dan sam, tražeći nešto drugo, u Trstu u MediaWorld-u (Torri d'Europa) vidio baš Canonov 18-200 (kod nas je rijetkost), nije neka cijena čini mi se, ali to je tipa 3.5-5.6 (ili 4.0-5.6), znači to je maltene u razini kit objektiva samo je raspon malo veći (jer su kod nas uglavnom 18-55 ili 18-135)... a u toj razini love i kvalitete po testovima je 18-135 bolji objektiv...

Ako govoriš o L seriji, onda je to druga stvar...