GSR 600 2007 ! ! !

Pa stvarno se zakompliciralo...[emoji15] nisam jos Yoshia bez db killera cuo..bas me zanima..
Ja sam sad u fazi da dam izradit db killere za mivv ali da mi ne bude promjer ispiha 2.5 cm vec 3.5cm...bez db killera mi je preglasan,brutalno!Fora kad se ganjam po magistrali ali po gradu,samo gledam kad ce me zaustavit  [emoji852]

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
poštar said:
Koji siri volan stavit da stimaju sajle?

Ja sam stavljao LSL i sve su sajle štimale! Koji je točno model ne sjećam se, bilo je to prije 11 godina[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@DenDeri: steta.. ja ih u subotu bas skinuo na taj nacin bez ikakve uporabe sile  :)


Faber said:
Pa stvarno se zakompliciralo...[emoji15] nisam jos Yoshia bez db killera cuo..bas me zanima..
Ja sam sad u fazi da dam izradit db killere za mivv ali da mi ne bude promjer ispiha 2.5 cm vec 3.5cm...bez db killera mi je preglasan,brutalno!Fora kad se ganjam po magistrali ali po gradu,samo gledam kad ce me zaustavit  [emoji852]


ja ih stavim svako malo, reko navuknut cu se pa budem legalan, al sa db killerima su mi yoshimure pretihe, pogotovo preko 6-7k okretaja.. cak do 4-5k okretaja se cuju skoro isto sa i bez killera  :misli: probam snimit zvuk sa i bez pa stavim da cujes(te)  :)
 
Minotaur...očito imaš izvježbanu ruku kad ih tako lako skidaš  :D
Mivv-ove kao što ima Faber sam čuo i zvuče moćno, ali yoshimure
slušam samo ovako tiho pa ako budeš u prilici snimi ih da čujemo otvorene  :D
 
Uf....i ja bih volio cuti...al kad se to ne cuje dobro na snimci [emoji852]
Ae vise skini da cujem [emoji16]
Cuo sam u nekoga po gradu..ali ja mislim.da je sa db killerom bio tak da ono..malo jace od serijale u okretajima...

Eee da... Mivv sa db killerom na 6k okretaja ima manje dB nego serijski [emoji1787][emoji1787] tek poslije 7 se lijepo cuje.Zato i mislim dat izradit db killere veceg promjera ispuha..
Nemam zivot pa se eto zahebavam[emoji1787]
Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
 
Može se napraviti solidan zvuk i sa fabričkim auspuhom za male novce. Potrebno je iseći sa gornje strane zadnji lonac. Povaditi sve pregrade, a zatim zavariti kod nekog dobrog majstora jer je prohromski lim dosta tanak. Ukoliko to nije dovoljno glasno uraditi isti postupak i sa katalizatorom. A ako i dalje nije dovoljno mogu se umesto dva uska izlaza iz zadnjeg lonca navariti dva većeg prečnika. Nakon toga zvuk dobije na dubini. Takođe se mogu napraviti montažno-demontažni DB kileri tom prilikom.
Moj nosač kofera je original Suzuki i ima sa strane držače za koje se hvata suvozač. Testirao sam pun Kappa 46l kofer na brzinama oko 220km/h. Nikakav problem do sada nisam imao iako sam prešao 50000km. Od toga bar 10000 sa zadnjim koferom uglavnom punim.
Do sada nisam štelovao ventile a vidim da je propisano na 40000km. Nemam nikakvih problema, a ni sumnjivih zvukova. Pitam se da li da uopšte štelujem ventile ako sve dobro radi?
 
Stelovanje ventila ide na 40k? Hmm..meni je sad presao 40k.
Pa nemam pojma...
A za rezanje serijskog auspuha..ima na youtube..neki francuz je to napravio  ali kasnije je napisao da nije dobro..tako da ne znam.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Vozim preko 45000 sa izvađenim katalizatorom i pregradama u zadnjem loncu. Pre 30000 sam isekao i navario dve prohromske cevi većeg prečnika na izlazu iz zadnjeg lonca. Brinuo sam da ne sprži toplota one ukrasne plastike, pa sam obmotao azbestno platno oko njih. Na jednom je to platno spalo u međuvremenu a da nisam primetio. Plastika se nije ni malo deformisala. Bitno je samo da je metal ne dodiruje. Bitno je povaditi sve u zadnjem loncu da gasovi slobodno teku ka izlazu. Ovako odrađen nije previše glasan za vožnju na manjim obrtajima - gradska vožnja. Do sada nisam imao problema sa policijom. Na putovanjima stavljam čepove u uši zbog šuma vetra koji udara u kacigu (nemam vizir), pa mi ni zvuk auspuha ne smeta. Čujem tačno ono što je potrebno za vožnju i bez gledanja u obrtomer.
Na ovu varijantu sam se odlučio jer je dosta povoljna. Nameravao sam ako mi se ne svidi da kupim nešto bolje. Ispostavilo se da nije bilo potrebno.
Moj originalni katalizator i zadnji lonac sam zadržao u slučaju da ne budem zadovoljan radovima. Kupio sam polovne jeftino i na njima radio. Sada vidim da su mi višak u garaži.
 
A sto si napravio sa lambda sondom?posto si katalizator izvadio...

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Ona je ionako ispred katalizatora (barem na mom motoru),  a i ima utjecaj samo na manjim okretajima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
HRK 202.42  40%OFF | For Suzuki BK 600 BK 400 GSR 600 GSR 400 Exhaust System 2 PCS Muffler Pipe with Link Mid Tube Pipe 600CC 400CC Motorcycle
https://s.click.aliexpress.com/e/DUbrs7pI
Netko probao ??
 
Sto?[emoji53]
05f58d44e61403210e4580a12f28e2ba.jpg


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Faber said:
Sto?[emoji53]
05f58d44e61403210e4580a12f28e2ba.jpg


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Auspuh komplet je u pitanju.
Kineski sa cijevima za 200 kn sa postarinom nekih 1000kn.
Ne znam kako ne možeš otvorit.
 
Mozda se sada vidi?
 

Attachments

  • Screenshot_20191011-195319_Brave.jpg
    Screenshot_20191011-195319_Brave.jpg
    625.5 KB · Views: 91
Ahaaa...tooo...sad vidim.A eto...probaj [emoji41][emoji106]
Al..mozda bolje ne stavljat te vodovodne cijevi jer neces moci stest ucinit...jer nemaju homologaciju
Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
 
Ova kineska varijanta je dosta jeftina, pa se isplati isprobati. Jedini problem koliko vidim je skupa poštarina.
Lamda sonda je i kod mene ispred katalizatora (bliže motoru), pa je nema potrebe dirati. Samo sam je skinuo dok su trajali radovi. Zvučaće solidno i sa katalizatorom. Više mi je smetao piskavi ton koji se izgubio kada su zamenjeni izlazi iz zadnjeg lonca.
 
Faber said:
I postaru jesi stavio?[emoji16]

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Nisam ništa dira budem nešto na zimu.
Volan Auspuh i nosac tablice...i to je to.
Šteta je dirat bilo što jer je motor star 12 godina a nov nov
 
Ma i ja mislim..sto ces se zezati..imat ces samo problema ako nema atest.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Faber said:
Ma i ja mislim..sto ces se zezati..imat ces samo problema ako nema atest.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Ovo mi je jedan od rijetkih motora koji sam imao da je baš sve po zakonu :mrgreen: Vidit cu volan cu prominit i nosac tablice jer stvarno je oopasno vozit koliko ovih kamera ima.