GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

meni budu i duže , tx , korisna info  (y)
 
Mikygs said:
Moze savjet...

Motor - XT660R  , dimenzije 90/90/21 i 130/80/17
Voznja 70% on, 30% offroad (makadam) ,ponekad voznja u dvoje.
Bitnije su mi trenutno performanse na cesti,ali opet da je donekle OK za izlete po Velebitskim makadamima i sl.
Odvozio sam jedan set Bridgestone Battlewing 501/502 ,vrhunska guma za cestu,makadam nikako.
E09,T63 sam takodjer odvozio od svake po set ,dobre gume za tu namjenu,pogotovo T63 ,ali ovu sezonu bi isao na nesto vise "road friendly",posto mi E09/T63 ne idrze pretjerano veliku kilometrazu ,moje voznje ajmo rec 5000km.

Malo sam guglao i Michelin Sirac mi se cini kao najbolji kompromis gume kakvu trazim,ali volio bi cut jos misljenja :)

I naravno,cijene za set.

Hvala (y)

Ovo je prava stvar , garantiram.  Metzeler Enduro 3 Sahara , cijena seta cca 1370,00 kn, dolaze nam za 10-tak dana.

Guma se po cesti ponaša ništa lošije od cestovnih enduro guma, nema negativnog efekta po pitanju buke, pilastog trošenja usljed čiste cestovne upotrebe kao što imaju druge gume "otvorenije" šare, a s druge strane na laganom off roadu je odlična i dovoljno grube šare za dobru trakciju.
 

Attachments

  • 03170006-pu-metzeler-enduro-3-sahara-rear-tire-2.jpg
    03170006-pu-metzeler-enduro-3-sahara-rear-tire-2.jpg
    25.7 KB · Views: 85
Ja sam na nagovor g. Bimbe stavio (normalno i kupio kod kod njega) gume Metzeler Enduro Sahara 3 na svoju Yamahu XT660R.

Iz mojega iskustva Sahara 3 je odlično pogođena guma za namjenu za koju je namijenjena i Yamaha XT660R a to je prvenstveno asfalt/ makadam i eventualno malo lakšeg terena.
Sahara 3 mi se pokazala puno bolja nego prva ugradnju guma Metzeler Tourance. Tamo gdje sam stao sa Tourance-om, Sahara 3 ide bez problema (uspon+makadam+blato).
Međutim vijek trajanja i nije nešto. Tourance sam skinuo na 5000 km o bile su kao nove a Sahara 3 je sada na 4000 km, prednja kao nova a zadnja na 80 % trajnosti (po sredini) dakle predviđam zadnjoj gumi još 1000 km i promjenu.

Mene bi sada zanimale gume (malo za promjenu) koje se deklariraju kao 50% cesta i 50% van ceste pa me zanima kakova su iskustva vlasnika sa Yamahom XT660R na gumama Michelin T63 i Michelin Anakee Wild?
 

Attachments

  • 7.jpg
    7.jpg
    902.9 KB · Views: 98
  • DSC09370.jpg
    DSC09370.jpg
    343.3 KB · Views: 116
Ako se podjednako voziš po asfaltu i van ceste, što ti je guma grubljeg profila to če ti kilometraža drastično padati i toga moraš biti svjestan. T63 je vrlo dobra guma, u vrhu te namijene, sa Wildom niti imam iskustva niti imam povratnih informacija kojima mogu vjerovati pa ti i ne mogu komentirati.

 
Ekipa da li mi može netko reći razlika između Metzeler Z6 i Z8 od kilometraže (to mi je prvobitno jer ne divljam s motorom), gume općenito itd... Jer je skoro 500kn razlika u setu, pa me zanima da li je Z8 stvarno toliko bolji?
 
Bimba, da li imaš Mitas E09?
Zanima me 21" (mislim da je 90/90) i 17" 130.
hvala
 
javim večeras, stigao nam kamion iskrcavamo
 
Dakle... Imam Kawasaki ER5. I zbilja moram promjeniti gume.
U prometnoj piše za prednji kotač 110/70-17 M/C 54H, a za zadnji 130/70-17 M/C 62H.
U stvarnosti naprijed imam Metzeler 120/70-17, DOT 3812. Nisam uspio pročitati model gume.
Otraga imam Michelin nepoznatog modela, dimenzija 130/70-17, DOT 0408. Katastrofa!!!!

Prvenstveno se vozim doma-posao.

Gledam Pirelli Angel City. Sviđa mi se cijena... Međutim, te gume nema u varijanti "H", kao što mi piše u prometnoj. Iako oznaka "H" (brzine do 210 km/h) nema smisla na motoru kojem je maksimalna brzina 165 km/h...
Znam da na tehničkom provjeravaju dimenzije gume... Ali, da li provjeravaju indeks brzine? 

Koja bi bila alternativa?
 
Gume stigle i montirane, sve 5, bez obzira na relativno niske temperature, drže sasvim solidno.

Kad ugrije vjerujem da će vožnja biti nešto sasvim novo nakon KLE-a
 
Bimba, molim preporuku za GT 1600, prednja 120/70-17, zadnja 190/55-17. Sada je gore Metzeler Z8. Penzionerski vozim, tri prsta od ruba gume, pola magistralne ceste, pola autoput. Prije na RT 1200 mi je pasalo;  PR 4 GT -odlična, Z6 i Z8 -dobre,  Roadsmart II - loš. Bitna mi je i trajnost.
 
clox said:
Bimba, da li imaš Mitas E09?
Zanima me 21" (mislim da je 90/90) i 17" 130.
hvala

Šta da kažem, nisam imao kada... isprika

878,00 kn set, isporuka po narudžbi 5 do 7 dana  (y)
 
flek said:
Dakle... Imam Kawasaki ER5. I zbilja moram promjeniti gume.
U prometnoj piše za prednji kotač 110/70-17 M/C 54H, a za zadnji 130/70-17 M/C 62H.
U stvarnosti naprijed imam Metzeler 120/70-17, DOT 3812. Nisam uspio pročitati model gume.
Otraga imam Michelin nepoznatog modela, dimenzija 130/70-17, DOT 0408. Katastrofa!!!!

Prvenstveno se vozim doma-posao.

Gledam Pirelli Angel City. Sviđa mi se cijena... Međutim, te gume nema u varijanti "H", kao što mi piše u prometnoj. Iako oznaka "H" (brzine do 210 km/h) nema smisla na motoru kojem je maksimalna brzina 165 km/h...
Znam da na tehničkom provjeravaju dimenzije gume... Ali, da li provjeravaju indeks brzine? 

Bitna ti je dimenzija , indeks brzine još ne kada je u pitanju tehnički. U svakom slučaju, Angel City ti je odlična guma za malo novaca i tu se nemaš što misliti  (y)

Koja bi bila alternativa?
 
tomo3 said:
Bimba, molim preporuku za GT 1600, prednja 120/70-17, zadnja 190/55-17. Sada je gore Metzeler Z8. Penzionerski vozim, tri prsta od ruba gume, pola magistralne ceste, pola autoput. Prije na RT 1200 mi je pasalo;  PR 4 GT -odlična, Z6 i Z8 -dobre,  Roadsmart II - loš. Bitna mi je i trajnost.

PR 4 GT, stabilnost na pravcu odlična , kilometraža odlična , mokro odlična u pravocrtnom gibanju. Odnosno PR4 GT je vrhunska dok se vozi ravno, čim se krene u nagib, ne mogu reći da je loša, ali nedostaje tu preciznosti, povratne informacije, konkurencija je tu puno bolja

Z8 M/O - provjeren , neutralan, dobra cijena, guma na koju se može osloniti , neće oduševiti ali nema ni mana

Metzeler Roadtec 01 HWM - trenutno najbolje što se nudi u sport-touring segmentu u ovom trenutku. Vrhusnka na mokrom, neutralnih voznih osobina, odlična kilometraža, odlična na suhom, trenutno bolje od toga ne može.

Ja bi na tvom mjestu odabrao nešto od ove tri  (y)