GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Molim preporuku.

MT09 trenutne gume serijske S20 EVO (OEM)...zašto napominjem OEM, zato jer prema mnogima nisu iste ko retail, kao druga je smjesa.

Vožnja, idem na posao svaki dan kad vrijeme dopušta relacija Samobor Zagreb, cca 50 km na dan. Nažalost ta vožnja do posla mi je dobar dio autoceste i većinom ravno, iskockastim gumu. Ne vozim po kiši jer mi se neda čistit i sebe i motor.
Semaforim, i power wheelie radim, a i ima me 100kg.
Kad mogu (imam malo dijete doma) idem negdje u brda i vozim sportski, al ne dovoljno da zaoblim gumu kolko je zjebem dok idem na posao. Ponekad s ženom (kad bake ulete s malim) vikendarim s motorom.
Sad imam nekih 6000km na ovom setu, i zadnja mi je kockasta vozio sam na 2,7 zadnja, 2,4 prednja. Ovjes je serijski al je poštelan, kad vozim ženu preštelam ovjes i dignem na 2,9 i 2,5.
Mislim da zbog ovog mog putovanja na posao trebam ST gumu.

Prednja ima mesa za još jednu zadnju.
Sad dal da kupim još jednu s20 EVO zadnju, pa onda nakon što potrošim obje mogu kupit ST set.
Za tu lovu kupim set MITASA sport force +.
Od ST gledam angel ST/GT i roadtec 1.

Skoro pa dva seta mitasa dobijem za navedene gume.

Hvala unaprijed.
 
@zaira, mislim da bi ti ok bile i Diablo Strada, dođe ti set 120/180 cca 1000 kn kod bimbe...
 
Zaira,u svakom slučaju obavezno promjeni obje gume,ni slučajno samo zadnju. Prednja ti možda ima mesa ali ako je kockasta ona je isto za baciti
 
Roadtec 01 i Angel GT ti malo skuplji (preko 2000kn), ja na FZ1 imam Z8 i prezadovoljan sam gumom, gledaj si radije nju ili Angle ST. Ja bi isto trebao sad mijenjati gume, sa zadnjom prešao preko 8000km malo jače vožnje inače drži ekipi i do 11 - 12000km. Uglavnom ja sam svoju sj...o isto na autoputu, možda bi se još vozio ovu sezonu.
 
Dene said:
Zaira,u svakom slučaju obavezno promjeni obje gume,ni slučajno samo zadnju. Prednja ti možda ima mesa ali ako je kockasta ona je isto za baciti

Nije kockasta. MT09 ima jako kočenje motorom tak da je prednja još stvarno dobra. Al zato ima momenta i pojede zadnju gumu.

Angel ST je 1200kn na akciji.

GT i 01 su oko 2k

2 seta save su oko 2k

Za stil vožnje i bang/buck definitivno je ANGEL ST najrazumniji izbor. 01 i GT su novija tehnologija...to me jedino malo cima.

Jedino ta sava, za 2k dobijem dva seta sporta pa me zanima jel mogu dva seta trajat ko ST guma


Hvala na odgovorima (y)
 
zaira said:
Nije kockasta. MT09 ima jako kočenje motorom tak da je prednja još stvarno dobra. Al zato ima momenta i pojede zadnju gumu.

Angel ST je 1200kn na akciji.

GT i 01 su oko 2k

2 seta save su oko 2k

Za stil vožnje i bang/buck definitivno je ANGEL ST najrazumniji izbor. 01 i GT su novija tehnologija...to me jedino malo cima.

Jedino ta sava, za 2k dobijem dva seta sporta pa me zanima jel mogu dva seta trajat ko ST guma


Hvala na odgovorima (y)
Nije sigurno dobra,ako voziš puno autoput sigurno je kockasta. Govorim ti dobronamjerno,odi kod nekoga vulkanizera ili nekoga tko duže vozi motor pa će ti pokazati prelaze koje se osjete pod rukom i kad staviš novu zadnju prednja se neka ponašati u nagibu kao zadnja. Ako ćeš voziti samo autoput onda svejedno ali ako misliš voziti po zavojima i to malo brže tj. ako se misliš naginjati i tekako ćeš osjetiti
 
vezano uz te gume i trošenje zadnje,ja sam po tom pitanju počeo uzimat GT gume,tako sam 2 seta BT023 uzeo samo zadnju GT i 1x Bridg T30 isto GT
nisam vozio toliko autoput osim zaobilaznice ali mi je spasila dosta kilometara od "običnih" guma jer sam dobrih 75% vozio sa suvozačicom i natovaren (y)
i trpile su svakakve vožnje i većinom magistrale s dobrim asfaltom
 
Obzirom da nebum Bimbu sad gnjavila , da malo ugnjavim svekoliku publiku  :mrgreen:
trebala budem gumu koja bu vožena većinom po AC i ravnom , da drži cca 5000 bez da puno zgubi na performansi jer ako se moram nagnut mora držat  8)
poslije toga može u gredicu za cvijeće pa se nadam da je razumljivo da nemre koštat ko SV Petra kajgana  :mrgreen:

p.s. ne tražim nikog gume, samo savjet kaj da uzmem u obzir ;)
 
Mozda nije primjereno pitati nesto vezano za AUTO gume na moto forumu, ali nikako mi nije jasno, pa bih volio bih čuti od meštra Bimbe ili nekog drugog tko zna odgovor na ovo:
gledam ove ADAC testove guma i jedno mi nikako nije jasno- kako guma koja je u većoj dimenziji na testovima u nekim ocjenskim kategorijama dobila jako dobre ocjene, u manjoj dimenziji u tim istim ocjenskim kategorijama ima daleko lošije ocjene...i obrnuto?
Tko tu koga...? :misli: :mrgreen:
 
Interesantno je da jedne godine neka guma ima odlične ocjene, a onda nagodinu ima nešto slabije. Ok, bude razlika u dimenziji, ali da je baš tolika razlika u rezultatima testa...

Meni se čini da oni rade međusobnu usporedbu tih guma koje su taj puta na testu te na temelju toga donose ocjene. To bi mi jedino opravdalo takve razlike u testovima.

Al možda sam u krivu...  :misli:
 
Gato said:
Mozda nije primjereno pitati nesto vezano za AUTO gume na moto forumu, ali nikako mi nije jasno, pa bih volio bih čuti od meštra Bimbe ili nekog drugog tko zna odgovor na ovo:
gledam ove ADAC testove guma i jedno mi nikako nije jasno- kako guma koja je u većoj dimenziji na testovima u nekim ocjenskim kategorijama dobila jako dobre ocjene, u manjoj dimenziji u tim istim ocjenskim kategorijama ima daleko lošije ocjene...i obrnuto?
Tko tu koga...? :misli: :mrgreen:
To i mene zanima
 
Interesantno je i da je na brdskim utrkama višestruki europski prvak Simone Faggioli godinama vozio na gume Marangoni (?!?!) dok su ostali vozili na zvučnim brendovima Michelin,Pirelli,Dunlop,Avon....

Zadnje 2 ili 3 sezone sad i on i njegov team voze na Pirelli.

http://www.marangonipress.com/SinglePR.aspx?prid=238

65dd9fe52d6b972fbdb181062405e41d.jpg


Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 
lunjo said:
Obzirom da nebum Bimbu sad gnjavila , da malo ugnjavim svekoliku publiku  :mrgreen:
trebala budem gumu koja bu vožena većinom po AC i ravnom , da drži cca 5000 bez da puno zgubi na performansi jer ako se moram nagnut mora držat  8)
poslije toga može u gredicu za cvijeće pa se nadam da je razumljivo da nemre koštat ko SV Petra kajgana  :mrgreen:

p.s. ne tražim nikog gume, samo savjet kaj da uzmem u obzir ;)

nešto iz sport touring klase... ako naprid nije neka extremna guma

ne mora biti zadnji krik tehnologije, može i neka guma starije generacije koja se nudi...
imao sam pozitivna iskustva sa BT021 i sa nekim starijim verzijama M. Pilot Road... nisu gume za ganjažu ali da se naginju do ruba - naginju se kao i sve... za duže putovanje razuman kompromis...
 
zaira said:
Molim preporuku.

MT09 trenutne gume serijske S20 EVO (OEM)...zašto napominjem OEM, zato jer prema mnogima nisu iste ko retail, kao druga je smjesa.

Vožnja, idem na posao svaki dan kad vrijeme dopušta relacija Samobor Zagreb, cca 50 km na dan. Nažalost ta vožnja do posla mi je dobar dio autoceste i većinom ravno, iskockastim gumu. Ne vozim po kiši jer mi se neda čistit i sebe i motor.
Semaforim, i power wheelie radim, a i ima me 100kg.
Kad mogu (imam malo dijete doma) idem negdje u brda i vozim sportski, al ne dovoljno da zaoblim gumu kolko je zjebem dok idem na posao. Ponekad s ženom (kad bake ulete s malim) vikendarim s motorom.
Sad imam nekih 6000km na ovom setu, i zadnja mi je kockasta vozio sam na 2,7 zadnja, 2,4 prednja. Ovjes je serijski al je poštelan, kad vozim ženu preštelam ovjes i dignem na 2,9 i 2,5.
Mislim da zbog ovog mog putovanja na posao trebam ST gumu.

Prednja ima mesa za još jednu zadnju.
Sad dal da kupim još jednu s20 EVO zadnju, pa onda nakon što potrošim obje mogu kupit ST set.
Za tu lovu kupim set MITASA sport force +.
Od ST gledam angel ST/GT i roadtec 1.

Skoro pa dva seta mitasa dobijem za navedene gume.

Hvala unaprijed.

Pirelli Angel ST  (y)