GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

zokx said:
Michelin Anakee Adventure je sasvim solidna cestovna guma iako je 80:20. Došla je gore na GSA 1250 pa je trebalo potrošiti. Jedna od mana je i da se pri nagibu dosta čuju, a ravno je zvuk prisutan ali nije toliko iritantan. Za ovu sezonu sam uzeo Conti pa ćemo vidit.
Da toga san se boja
Ajde kad istestiras Conticu napisa kakva je
Ono na jednoj strani su mi conti i Scorpion Trail 2 kao cisto cestovne kontra Anakee Adventurea koja moze i na makadam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
biker4life said:
Kako biš sa njima usporedio Pirelli Scorpion Rally STR? Nešto malo sam ju vozio na Tenere700 (prva ugradnja), ali ovdje govorim u kontekstu puno težih motora (klasa 1200ccm)... koliko je bolja izvan ceste ukoliko govorimo samo o nekakvim makadamskim putevima, znači najlakši mogući offroad i lagana vožnja. Koliko se gubi na asfaltu (i po kiši)?

Primjetio sam da na asfaltu, u maximalnom nagibu zna početi "žvakati", mada da drži - drži do samog ruba.
Nemam pretjeranog iskustva u vožnji izvan asfalta, pa sam dosta suzdržan oko dojmova... do sada sam uvijek vozio cestovne motore.
Kolega je bacio bubu u uho da se odveze majstorska cesta preko Velebita, a neznam koliko smisla ima ići sa "cestovnom" gumom tipa Trail II... pa je pitanje usmjereno ajmo reći k tome koliko jedan Rally STR pruža više trakcije na makadamu u odnosu na ranije spomenute?

Možda ovo pomogne
https://www.motorradonline.de/zubehoer/konzeptvergleich-strassen-oder-offroadreifen/
https://www.motorradonline.de/zubehoer/offroad-motorradreifen-fuer-reiseenduros-im-test-reifentest-mit-6-paar-gelaende-gummis-2019/

Inače kolega na GS prije vozio Tourance Next sad ima STR kaže da po cesti jednako drže (barem koliko on osjeti), STR je malo glasniji i brže če se potrošit.
 
Tmax said:
Možda ovo pomogne
https://www.motorradonline.de/zubehoer/konzeptvergleich-strassen-oder-offroadreifen/
https://www.motorradonline.de/zubehoer/offroad-motorradreifen-fuer-reiseenduros-im-test-reifentest-mit-6-paar-gelaende-gummis-2019/

Inače kolega na GS prije vozio Tourance Next sad ima STR kaže da po cesti jednako drže (barem koliko on osjeti), STR je malo glasniji i brže če se potrošit.

Potrošnja mi nije neki presudni faktor, ok nebih htio mjenjati gume svako par tisuća km ali sve preko 7-8 je OK.
 
Moje misljenje o Metzeler m9 rr. U razgovoru s bimbom odlucio san se na ovu gumu. Najvise jer vozim citavu godinu hladno toplo kisa sunce. Guma me odusevila u svakom pogledu. Po gradu sa brzin izmjenama smjera iman osjecaj ko da vozin puno laksi motor. Po kisi isto ima veliki plus,iako svi znamo kako se vozi po kisi uvik na oprezu. Maloprije san iz đira puse bura malo ili nimalo sunca znaci ni asfalt nije toliko vruc ali m9rr drzi. Nisan tio odma pisat post dok ne vidim kakva je. Dobro se grije(što znaci da nemozes odma nakon 1 kilometra  ic pun gas) triba joj ko i svakoj dobroj gumi malo da dodje na radnu temperaturu. Sta se tice brze voznje guma odlicno drzi,gripa ima iznenađujucei sveukupno misljenje je to da san stvarno zadovoljan s ovom gumom s kojon san prosa sve vremenske uvjete. Volio bi i ja stavit super corsu al jbg nemogu jer vozin cilu godinu. I s ovom gumon nisan falio. Eto to je neko moje misljenje mozda nekom pomogne posebno onima sta su citavu godinu na motoru.
90a4a6787619c4ec9f9fd888fa594af1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav

Nedavno sam kupio Kymco Xciting 500 i sa njime dobio Pirelli Diablo scooter. Što mogu od njih očekvivati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vise sam mislio na kuhanje kave ujutro, cak i kad se ne vozis, borba proti corona virusa i to.
Mislim da ne mogu prizivati kisu. Za to moras staviti neke britanske gume.
 
dudo42 said:
Pozdrav

Nedavno sam kupio Kymco Xciting 500 i sa njime dobio Pirelli Diablo scooter. Što mogu od njih očekvivati?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Diablo Scooter ili Diablo Rosso Scooter  :misli:
 
Odlična na suhom i po voznim osobinama, dobra po kilometraži i na mokrom.

Jedino je pitanje, u kakvom su stanju , koliko imaju km i koliko su dugo na skuteru. Dakle, guma kao guma, stojim iza gore napisanog, ostalo ovisi o samom stanju gume, i jedna napomena , ako do sada nisi , provjeri pritisak  (y)
 
bimba said:
Odlična na suhom i po voznim osobinama, dobra po kilometraži i na mokrom.

Jedino je pitanje, u kakvom su stanju , koliko imaju km i koliko su dugo na skuteru. Dakle, guma kao guma, stojim iza gore napisanog, ostalo ovisi o samom stanju gume, i jedna napomena , ako do sada nisi , provjeri pritisak  (y)
Kupio sam Xciting 500 kod Damira na Samoborskoj, sve su provjerili da je kak treba. Jedino nisam pitao za gume makar mi izgledaju relativno nove. Provjerim sa njima. Hvala [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk