GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Sredju said:
Kad si dobio kawasakija, mozda je do vremena?
Temperature.

Vozio i ovih dana kad je bilo 20+ stupnjeva, nije do toga, jednostavno mi ne odgovaraju po nicemu
 
Za 50 kw dobre su i  tigar gume sa DOT-om iz 2008 :mrgreen:  :LOL:
 
SpoRRi said:
Za 50 kw dobre su i  tigar gume sa DOT-om iz 2008 :mrgreen:  [emoji38]
[emoji23] saljivi Teddy..hahahha
A dobro i kazes

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Dali je netko možda imao/usporedio Michelin Anakee Adventure i Pirelli Scorpion Rally STR?

Vožnja pretežno po asfaltu sa povremenim izletima na (utabane) makadamske puteve. Kakva je trenutna situacija u okruženju, možda bi tih đireva po makadamu bilo malo više nego inače.
Kakve su te gume po asfaltu po kiši?

Klasa je maxi enduro 1.200, znači kotači 19-17.
 

Attachments

  • mototyres-michelin-anakee-adventure.jpg
    mototyres-michelin-anakee-adventure.jpg
    110 KB · Views: 85
  • mototyres-pirelli-scorpion-rally-str.jpg
    mototyres-pirelli-scorpion-rally-str.jpg
    146 KB · Views: 84
biker4life said:
Dali je netko možda imao/usporedio Michelin Anakee Adventure i Pirelli Scorpion Rally STR?

GS-ovci manje-vise hvale Anakee Adventure.

Evo quote jednog osvrta odranije na ovoj temi:

zokx said:
Evo osvrtić na Michelin Anakee Adventure, ako netko planira kupnju.

Dobio sam ih tvornički montirane na GSA, i još su misterij za mene. Inače sam Metzeler fan, sa prethodno ne baš dobrim iskustvima sa Michelin gumama.
Ove drže sasvim ok. Na kiši koja nije stala par mjeseci u ZG pokazale su se korektne, bez iznenađenja, ali i bez pretjerivanja.
Na suhom odlične na kvalitetnoj podlozi. Na onom izrezanom asfaltu ako je brzina veća i nema kočenja podnošljivo kružno trese volan (wobble), a ako se kao ja zaletiš ko konj (na onoj cesti za Knin kod skretanja za Srb) i kočiš jako pred zavoj guma uspravlja putanju kao da je ušla u šinu i trese volan na granici kontrole. Alergična je i na zmijice i na bijele trake iznad prosjeka.
U vožnji iza visokih prikolica i autobusa sveukupno manje bacaka, a woblanje počne iznad 210 sa koferima, što pridajem tim čudnim gumama, koje me oduševe, ali i ohlade.
Profil zadnje gume je totalno U, vjerojatno kao kompromis za off road, ali ja sam u prvih 3500 km. napravio možda jedan km. makadama i tu sam prošao bez ozljeda, osim što mi baš nije bilo milo gledat kako kamenje frca po motoru. Neki to najviše vole tako da je to glupo komentirati.
Onima koji su više off orijentirani, vjerujem da su gume pun pogodak, ako su barem podjednako dobre u ležernom off segmentu kao što su na cesti.

Ipak, vodeći računa o tim ograničenjima i namjeni, guma je solidna, trajnost će se pokazati, ali nisam siguran da bi ih ponovo stavio na motor.
 
Imam neku sitnu rupicu na zadnjoj gumi, lagano popušta zrak, potrebno mi je samo zračnicu zamijeniti, ali ne mogu pronac nikog tko se time bavi ovih dana u Zagrebu. 160 60 17, nemam ni rezerve
Imate preporuke?
 
Jesi li zvao Beru??

https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,134009.875.html
 
biker4life said:
Dali je netko možda imao/usporedio Michelin Anakee Adventure i Pirelli Scorpion Rally STR?

Vožnja pretežno po asfaltu sa povremenim izletima na (utabane) makadamske puteve. Kakva je trenutna situacija u okruženju, možda bi tih đireva po makadamu bilo malo više nego inače.
Kakve su te gume po asfaltu po kiši?

Klasa je maxi enduro 1.200, znači kotači 19-17.

Motorrad citat: "Wer einen ausgewogenen Mix aus Straße und Gelände sucht, greift zum Pirelli Scorpion Rally. Wer gleichzeitig Kilometer und Staub fressen will, nimmt den Michelin Anakee Adventure in seine Auswahl und freut sich zudem über die atemberaubende Regenperformance. "

https://www.motorradonline.de/zubehoer/konzeptvergleich-strassen-oder-offroadreifen/
 
Ekipa, imamo li negdje listu aktuelnih guma po klasama za 2020. godinu. Onu famoznu tabelu koju BImba azurira iz godine u godinu sa najnovijim modelima po klasama guma ?
 
esso_sa said:
GS-ovci manje-vise hvale Anakee Adventure.

Evo quote jednog osvrta odranije na ovoj temi:

Valjda mi je promaklo... (y)


Tmax said:
Motorrad citat: "Wer einen ausgewogenen Mix aus Straße und Gelände sucht, greift zum Pirelli Scorpion Rally. Wer gleichzeitig Kilometer und Staub fressen will, nimmt den Michelin Anakee Adventure in seine Auswahl und freut sich zudem über die atemberaubende Regenperformance. "

https://www.motorradonline.de/zubehoer/konzeptvergleich-strassen-oder-offroadreifen/

Može prijevod...?
 
esso_sa said:
GS-ovci manje-vise hvale Anakee Adventure.

Evo quote jednog osvrta odranije na ovoj temi:

Michelin AAdv sam dobio sa motorom, a koliki sam ljubitelj Michelina htio sam ih skinuti odmah dole i stavit Metzeler ili Pirelli.
Usput nisam ni za makdam ako ne moram, tako da mi je 80:20 guma nepotrebna. Full cestovna guma za GS kao Next ili Scorpion ili Trail Attack svladava sve makadame kojima ja želim voziti bez problema.

Nekako je tad stalno padala kiša pa sam ih ostavio, i s vremenom nisam imao previše primjedbi. Smetali su im oni izrovani utori i zmijice, ali osim jednog neugodnog propadanja/klizanja prednjeg kraja kod natovarene i malo žustrije vožnje nisam imao primjedbi. Jedino zvuk. Kad ideš ravno, OK, čim si malo nagnuo motor počne jedan specifični zvuk koji se dosta čuje i maalo nervira.

Onda par mjeseci zbog zime i posla nisam baš vozio, i kad sam prvi put sjeo na motor to je bila katastrofa. Gume preko zime kao da su se plastificirale. Totalno klizanje na bilo kojem zavoju/kočenju. Za prepast se. Malo sam ih brže provozao po obilaznici da se malo zagriju i bilo je malo bolje ali daleko od prošlogodišnjeg stanja. Na malo preko 10.000 km. sam ih skinuo. Mogle su još 5-6.000 km. bez problema.
Stavio sam gore Conti Trail Attack 3. To je najnovija guma od ovih koje mi dolaze u obzir, full cesta, pa da probam.

 
zokx said:
Michelin AAdv sam dobio sa motorom, a koliki sam ljubitelj Michelina htio sam ih skinuti odmah dole i stavit Metzeler ili Pirelli.
Usput nisam ni za makdam ako ne moram, tako da mi je 80:20 guma nepotrebna. Full cestovna guma za GS kao Next ili Scorpion ili Trail Attack svladava sve makadame kojima ja želim voziti bez problema.

Nekako je tad stalno padala kiša pa sam ih ostavio, i s vremenom nisam imao previše primjedbi. Smetali su im oni izrovani utori i zmijice, ali osim jednog neugodnog propadanja/klizanja prednjeg kraja kod natovarene i malo žustrije vožnje nisam imao primjedbi. Jedino zvuk. Kad ideš ravno, OK, čim si malo nagnuo motor počne jedan specifični zvuk koji se dosta čuje i maalo nervira.

Onda par mjeseci zbog zime i posla nisam baš vozio, i kad sam prvi put sjeo na motor to je bila katastrofa. Gume preko zime kao da su se plastificirale. Totalno klizanje na bilo kojem zavoju/kočenju. Za prepast se. Malo sam ih brže provozao po obilaznici da se malo zagriju i bilo je malo bolje ali daleko od prošlogodišnjeg stanja. Na malo preko 10.000 km. sam ih skinuo. Mogle su još 5-6.000 km. bez problema.
Stavio sam gore Conti Trail Attack 3. To je najnovija guma od ovih koje mi dolaze u obzir, full cesta, pa da probam.
Taj Conti je bio najbolji na testu u Motopulsu proslo ljeto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, Conti u toj klasi cestovnih maxi enduro guma važi za super gumu, nažalost kod nas su slabo zastupljene.

Ja sam na motoru dobio Bridgestone Battlewing, spletom okolnosti potrošio sam dva seta i onda stavio Pirelli Scorpion Trail II. Obje gume su mi dobre, nemam primjedbi, Pirelli je obično pobjednik većine usporednih testova ili je u najmanju ruku poravnat sa Contijem, i vjerujem da je nešto bolja guma od prve ugradnje. Navedeni Bridgestone je guma nekoliko generacija unazad, pa ni usporedba nije potpuno fer, mada realno nije loša guma. Tu sam nešto pisao o njoj pa da se ne ponavljam: https://www.motori.hr/forum/index.php/topic,159225.msg4889813.html#msg4889813

Sad gledam možda staviti nešto sa čime ću biti malo sigurniji izvan ceste, ali ništa extremnije od makadamskog puta me ne zanima, jer ruku na srce, motor ima 260 kg, treba biti realan. Da nije ove korone možda se nebi ni zamarao time, ali ovako gledam malo bolje upoznati zavičaj. :mrgreen:

Ipak, ne želim izgubiti (ili želim izgubiti čim manje) gripa na asfaltu i po mokrom asfaltu, a takve više terenske gume su mi skroz nepoznanica... (y)
 
Getriba said:
Taj Conti je bio najbolji na testu u Motopulsu proslo ljeto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
c2097803c6534a01a40f2f811a4cd03f.jpg

Jel to ovo.......


Sent from my iPhone using Tapatalk