GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

seki22 said:
Jel zna ko koliko je Anakee Adv bolja po mokrom od Scorpion Trail 2 a koliko je od iste gume losija na suhom
Na cesti.


Sent from my iPhone using Tapatalk


38c6b79fce6d9a16364007dc7d7ac1ef.jpg


[emoji23]
 
Ja sam mislil da nikad nebi mogel bit konobar, ali sad mislim i da nikad nebi mogel bit ni trgovac.  :mrgreen:
 
Imam dva tehnička pitanja:

1) jel punite gume po preporučenom pritisku proizvođača gume za taj motor ili po pritisku preporučenom od strane proizvođača motora?  Dakle mijenjamo svi gume i vjerojatno stavljamo različite gume od onih serijskih, proizvođači guma imaju svoje kataloge gdje nude pritiske koje oni preporučuju za određene modele motora i ti pritisci nisu uvijek isti kao oni koje preporučuje proizvođač motora.

2) preporučeni pritisak je za gume koje su full zagrijane ili na “hladne”?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
navigator77 said:
Imam dva tehnička pitanja:

1) jel punite gume po preporučenom pritisku proizvođača gume za taj motor ili po pritisku preporučenom od strane proizvođača motora?  Dakle mijenjamo svi gume i vjerojatno stavljamo različite gume od onih serijskih, proizvođači guma imaju svoje kataloge gdje nude pritiske koje oni preporučuju za određene modele motora i ti pritisci nisu uvijek isti kao oni koje preporučuje proizvođač motora.

2) preporučeni pritisak je za gume koje su full zagrijane ili na “hladne”?


Sent from my iPhone using Tapatalk

1.) po preporuci proizvodzaca guma
2.) uvijek na hladno
 
navigator77 said:
Imam dva tehnička pitanja:

1) jel punite gume po preporučenom pritisku proizvođača gume za taj motor ili po pritisku preporučenom od strane proizvođača motora?  Dakle mijenjamo svi gume i vjerojatno stavljamo različite gume od onih serijskih, proizvođači guma imaju svoje kataloge gdje nude pritiske koje oni preporučuju za određene modele motora i ti pritisci nisu uvijek isti kao oni koje preporučuje proizvođač motora.

2) preporučeni pritisak je za gume koje su full zagrijane ili na “hladne”?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze primjer gdje su te dvije preporuke razlicite za isti motor? Do sad vozio na 5-6-7 razlicitih modela i firmi guma sto nije neki broj pa zato pitam i do sada je uvijek preporuka bila identicna i od gumara i od proizvodjaca motora.

Inace, kako je napisano, preporuka gumara i na hladno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ducati 848/1098 Pirelli Supercorsa / Dunlop D211, Bridgestone S21 sva tri različita

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 
Švabo said:
Ducati 848/1098 Pirelli Supercorsa / Dunlop D211, Bridgestone S21 sva tri različita

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Tnx [emoji106]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
fawlty82 said:
Zao mi je Bimbe vec sad.
Nadam se da ce se uspjet barem naplatiti na kraju mucenja.

4 min 27 sec  :mrgreen:
 
biker4life said:
Koliko km radiš po kiši da su ti tako bitne performanse na mokrom?

Vidim da se to pitanje kiše provlači kroz par stranica pa me zanima...
A slusaj
Jako bitne ako ces se prosut po kisi....i danas me uvatila kisa po gradu.
Svaka je dobra manje vise za na suvom
Ova bridgestone A41 sta iman je ajme meni
Bimba pregleda gumu i kaze da je guma sta se tice same gume uredu  medutim da je vec ima primjedbi na ponasanje na mokrom.da se ljudi zale
E sad,dvojica kolega na na istim motorima imaju anakee adv i zadovoljni su osim sta gume “buce” prilikom voznje a pogotovo u zavoju
Scorpion trail 2 svi hvale a pogotovo BMW klub vozaci.Kako mi je receno.nisan cua da je neko lose reka o njima i inace...
Conti trail attack 3 da je odlicna guma ali da se ukockavi nakon nekog vremena.ima je ovaj jesan kolega i presa je na anakee adv radi dvokomponentne gume........

Sta se guma tice ne zelin se zajebat.jer i za ove A41 kazu na netu kao dobre  za kisu a zapravo zajeb.zato i pitam iz prve ruke a ne sta pise
Tako sam davno kupia Dunlop scootsmart za na Kralja.pa san se privaria samo tako.guma uzas.jedva san ceka da prode godina dana da je prominen.ono dava san joj sansu ali nista.

Novci nisu problem neko pogresna guma pa ispastat posljedice....
Uglavnom Pirelli Scorpion Trail 2 ce ic gori kad bude.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Seki pa kako kazes da pare nisu problem kupis jedne ako nisi zadovoljan skines i kupis druge. Pripremas se u najmanju ruku koda ides na put svile :LOL:
 
Dale said:
Seki pa kako kazes da pare nisu problem kupis jedne ako nisi zadovoljan skines i kupis druge. Pripremas se u najmanju ruku koda ides na put svile :LOL:
Pa necemo se razbacivat i bahatit
Triba iz prve pogodit.........[emoji23][emoji2957]


Sent from my iPhone using Tapatalk