Gume za skutere malih kotaca (obavezno procitati prvi post u temi)

biker4life said:
Neznam ni koja je ta "Monsun".
I pretpostavljao sam da nije MC29, guma je zaista dobra.
Koje su bile prva ugradnja na X9?

michelin gold standard
česta je i na manjim nexusima, beverlyma, Xmaxovima
 
na vespi je sava 20 monsun, na nekim runnerima 50ccm noviji su mc 28 diamond (y)

monsunke sam imao prije i ogu rec da su zakon za kisu, hladnije vrjeme a i po suhom asfaltu nije losa, sve zavisi o stilu voznje (y)

prije 4mjeseca sam tek mjenjao sa AREA51 prednju serijsku gumu MAXIS koja ja proizvedena 2001. i mogu rec da je polozila ispit :mrgreen:
 
liberty said:
za vespu gts imaju problema: http://www.modernvespa.com/forum/topic46797?highlight=sava

to je sava monsun. imao sam to. pis of šit. prvo sam bio prezadovoljan, a onda  :palacdolje: ,, prebrzo promijeni svojstva, počne se raspadat i izobličavat.
 
wingman said:
to je sava monsun. imao sam to. pis of šit. prvo sam bio prezadovoljan, a onda  :palacdolje: ,, prebrzo promijeni svojstva, počne se raspadat i izobličavat.

upravo s time Ameri i imaju problema :?
 
MC29 i mećeš pogrišiti, ja sam ih ima na sr-ki i vrhunski drže cestu. No nemoj se zavaravati da je jeftina...
 
za sada,u ovih godinu dana vožnje skutera sa sava gumama,uz nadu da će tako ostati još neko vrijeme,nikakvih problema do sada nije bilo.. (y)
 
e upravo su se meni ovakve grbe pojavile na drugoj monsumski kao sto prikazuju na modernvespa, ali guma je vec bila pri kraju, s prvom nisam imao problema....
 
ja imam sava mc 28 diamonds na runneru imaju 7200 km ali otkad sam ga kupio slabo držu pogotovo kad se malo više nagneš proklizava zadnji kraj nenormalno
 
onda skini te mc 28 diamond jer su se vec splatificirale- pretvorile se u plastiku i to ti je jaako opasno... sava mc 29 sporty kod Vulkala kosta 300kn ili 10- 20kn gore dole u dimenzijama 130-60 13... ja sam kupio zadnju gumu u dimenzijama 140-60 13 za 340kn...opcenito sava mc29 gume su dobre jednu sezonu i mjenjaj jer se dosta brzo trose a i nakon 6mjeseci vac laganini predju u plastiku (y)
 
Po gradskom asfaltu, pogotovo ovom Istarskom i koliko cujem Dalmatinskom koji je zaista sklizak, sa svim gumama treba biti extra extra oprezan, pogotovo uzevsi u obzir "kvalitetnu" boju kojom farbaju pjesacke i sl. Ali, s iskustvom, mislim da svatko na temelju izgleda same ceste i povratnih informacija s volana zna koliko se moze nagnuti. Van grada, druga prica...
 
Sava mc29,metzeler jedine dvije gume na kojima mi se vozi ok motor,sada imam i dunlop i ono je ča je non stop u boku kliže majko mila
 
Hvala svima. :wink:
uzea sam danas dvi mc 20, 600 kuna sa montažom, gumar ih hvali, da ih je ima na svome, i da su mu odlično služile.(znam ga, tako da nije iša prodavat maglu  :mrgreen:)