Hoće li ove godine biti izmjena zakona?

To bi bilo super ako budem imo para :misli: čak bi bilo i sigurnije 125-250-600ccm :wink:
 
Pa ako ćeš nagodinu imat 18 idi i položi A2 slijedeće ljeto, zajebi A1 ove godine. Ozbiljno ti kažem... Skupljaj novce još godinu dana i onda si kupiš recimo kawu er6n (zatvorenu u papirima na 35 kw) koja je pravi motor, za razliku od neke 125-ice. Doživljaj u vožnji neusporediv..
 
zaroz said:
Pa ako ćeš nagodinu imat 18 idi i položi A2 slijedeće ljeto, zajebi A1 ove godine. Ozbiljno ti kažem... Skupljaj novce još godinu dana i onda si kupiš recimo kawu er6n (zatvorenu u papirima na 35 kw) koja je pravi motor, za razliku od neke 125-ice. Doživljaj u vožnji neusporediv..
A ispalo bi najjeftinije ali tako radim iz sezone u sezonu, a i ko zna šta će bit sljedeće ljeto. Možda će novci trebat za nešto bitnije pa neću vidit motora do ko zna kad. Ovako kad već imam sad mogućnost uzimam 125 pa ako stisne - prodam ju, al bar sam vozio. :wink:

Čekam motor 5 godina i sad se napokon sve poklopilo i nema šanse da propustim priliku. :wink:

A i nekako nebi ništa jače za početak, makar mi brzo dosadila.
 
jedan dobronamjeran savjet..ja sam bio u istoj situaciji, ali sam svejedno polagao a1..ti nemas ni a1 nit si vozio bilo koji motor koliko se sjecam vec pricas o R-u 600..

npr. ako sad na proljece polozis, budes imao para za motor tj. budes nasel kaj u oglasniku ? jer se pripremas vec za tu kupnju duze od godinu dana

jer gledaj ovako na to..mozda ti sad polozis a1 i onda nikako da kupis motor, ispast ce ti da si bezveze polagao a1, a onda ces vec imati 18 godina i moci ces za a2 polagati..

ja bi na tvome mjestu prvo kupio motor, onda se tek brinuo za vozacki :wink:
jer ce ti motor ostati, bilo ako imas a1 ili a2, a ako pricekas do 18 kad se naviknes na snagu, a to bude brzo kod r125, kad skupis pare, kupis si nesto za a2  (y)
 
lucarr said:
jedan dobronamjeran savjet..ja sam bio u istoj situaciji, ali sam svejedno polagao a1..ti nemas ni a1 nit si vozio bilo koji motor koliko se sjecam vec pricas o R-u 600..

npr. ako sad na proljece polozis, budes imao para za motor tj. budes nasel kaj u oglasniku ? jer se pripremas vec za tu kupnju duze od godinu dana

jer gledaj ovako na to..mozda ti sad polozis a1 i onda nikako da kupis motor, ispast ce ti da si bezveze polagao a1, a onda ces vec imati 18 godina i moci ces za a2 polagati..

ja bi na tvome mjestu prvo kupio motor, onda se tek brinuo za vozacki :wink:
jer ce ti motor ostati, bilo ako imas a1 ili a2, a ako pricekas do 18 kad se naviknes na snagu, a to bude brzo kod r125, kad skupis pare, kupis si nesto za a2  (y)
Tako će i bit (y)
Motor sam našo, već bi ga i pogledo da nije bilo ovog snjega, a vozački nikako neću polagat prije 6. mjeseca tj. dok škola ne završi jer nemam vremena. :wink:

Sad neću ništa jače od R125 jer su starci jedva pristali i na njega. :D za kasnije ćemo vidit. Na kraju krajeva ako i sa 24 položim A nije kasno, samo me zanimalo šta mislite o ovom polaganju A2 samo da bi prije mogo A.
 
ako budes tek polagao u 6. mjesecu, racunaj da ti vremenski treba oko mjesec, mjesec i pol ako sve iz prve polozis..tak da ja bi se na tvome mjestu strpio jos drugu polovicu ove godine i prvu polovicu druge i iso a2 polagat i za 2 godine A :wink:
 
lucarr said:
ako budes tek polagao u 6. mjesecu, racunaj da ti vremenski treba oko mjesec, mjesec i pol ako sve iz prve polozis..tak da ja bi se na tvome mjestu strpio jos drugu polovicu ove godine i prvu polovicu druge i iso a2 polagat i za 2 godine A :wink:
Zašto? Misliš zbog više kandidata?
Mislim da se to neće tolko odužit jer ću ić u Delnice (po broju stanovnika ni nije grad) tako da nema neke navale. :wink:
 
lucarr said:
jedan dobronamjeran savjet..ja sam bio u istoj situaciji, ali sam svejedno polagao a1..ti nemas ni a1 nit si vozio bilo koji motor koliko se sjecam vec pricas o R-u 600..

npr. ako sad na proljece polozis, budes imao para za motor tj. budes nasel kaj u oglasniku ? jer se pripremas vec za tu kupnju duze od godinu dana

jer gledaj ovako na to..mozda ti sad polozis a1 i onda nikako da kupis motor, ispast ce ti da si bezveze polagao a1, a onda ces vec imati 18 godina i moci ces za a2 polagati..

ja bi na tvome mjestu prvo kupio motor, onda se tek brinuo za vozacki :wink:
jer ce ti motor ostati, bilo ako imas a1 ili a2, a ako pricekas do 18 kad se naviknes na snagu, a to bude brzo kod r125, kad skupis pare, kupis si nesto za a2  (y)

Miki666 said:
Tako će i bit (y)
Motor sam našo, već bi ga i pogledo da nije bilo ovog snjega, a vozački nikako neću polagat prije 6. mjeseca tj. dok škola ne završi jer nemam vremena. :wink:

Sad neću ništa jače od R125 jer su starci jedva pristali i na njega. :D za kasnije ćemo vidit. Na kraju krajeva ako i sa 24 položim A nije kasno, samo me zanimalo šta mislite o ovom polaganju A2 samo da bi prije mogo A.

Tako je. Pa ako te zaustave negdje, kazna 5-15.000 kn i zabrana polaganja kategorije 2 godine. (y) Bravo.

Plus naravno, ako se nesto desi, tvoje osiguranje ce pokriti drugog unesrecenog, a nakon toga regresno od tebe potrazivati njemu isplaceni iznos. :paper: Neznam koliko maximalno mogu potrazivati od tebe, za slucaj da su troskovi lijecenja unesrecenog veliki, ali cini mi se do 60.000 kn ili tako nesto (napamet govorim). :neznam:

Vec imas napunjeno 16 godina - kreni sada polagati A1. Tako da se na ljeto na miru mozes voziti na nekoj 125-ici. A kada ostvaris uvijete za A2, odi ju polagati. Nije vise Texas kao nekada da pola ljudi nema kategoriju, trecina kacigu, cetvrtina niti regan motor, a gotovo nitko tablicu na motoru. To su neka prosla vremena.

Teoriju u auto skoli lako rijesis za vrijeme trajanja proljetnih praznika. Voznja svaki dan par sati nakon skole i do ljeta si spreman.

Ne treba ti to da uzmes prvi motor pa da stalno razmisljas "gdje bi mogli stajati". I nemoj vec sada razmisljati o R-600. Daleko je to. Jos nisi vozio nista. Sve ima svoj tok. Uzmi ono sta mozes voziti sada i uzivaj.

Dobronamjeran savjet. (y)
 
@biker
Razmisljamo potpuno isto samo si me krivo shvatio...
Necu se voziti dok ne polozim bas zbog svih tih mogucih kazni, zabrana i ostalih nepotrebnih troskova.

Ovo za teoriju za vrijeme proljetnih praznika dolazi u obzir samo ako voznju mogu odgoditi za 6. mjesec. Zato sta svaki dan gubim 2 sata na putovanje (HŽ) tako da nemogu stic sve.

A1 polazem sigurno ovo ljeto jer ne mogu vise bez motora :) ako nebudem imao drugo ljeto za A2 imat cu koju godinu kasnije i opet dobro. :wink:

R-a 600 sam spomenuo ko zelju, znam da moram jos puno palente pojest za njega. (y)
 
Miki666 said:
@biker
Razmisljamo potpuno isto samo si me krivo shvatio...
Necu se voziti dok ne polozim bas zbog svih tih mogucih kazni, zabrana i ostalih nepotrebnih troskova.

Ovo za teoriju za vrijeme proljetnih praznika dolazi u obzir samo ako voznju mogu odgoditi za 6. mjesec. Zato sta svaki dan gubim 2 sata na putovanje (HŽ) tako da nemogu stic sve.

A1 polazem sigurno ovo ljeto jer ne mogu vise bez motora :) ako nebudem imao drugo ljeto za A2 imat cu koju godinu kasnije i opet dobro. :wink:

R-a 600 sam spomenuo ko zelju, znam da moram jos puno palente pojest za njega. (y)

(y)
 
Rahela said:
svinjarija je da to u nekim PU rade bez problema...a u drugima imaju svoja kretenska tumačenja i neće bez uvjerenja autoškole o položenoj kategoriji, koja je bila podloga za upis A1.
pa, tko te potvrde uopće čuva nakon što se njena namjena iskoristi na MUPu i upiše ti se kategorija u vozačku??!!
valjda je taj upis u vozačkoj (s datumom) relevantan. kad te murija zaustavi, traže vozačku da provjere jel imaš dozvolu za kategotiju s kojom upravljaš, a ne tu potvrdu  :nasilni:

  (y)

Oni ti imaju kopiju te potvrde i ljecnicki u tvojoj kartoteci znam jer sam jucer radio vozacku pa sam mora sve kopirat i dostavit njima zato ti nemaju sto kenjat i trazit te tu potvrdu!
 
diesel power said:
 

ja sam vozio 45min i roknuo i onda poslje jos 2 puta roknuo :mrgreen: ali nemam nijednog prekrsaja u zadnjih 3.5god s b kategorijom i 2.5god s a2 kategorijom. I sada bi trebao opet platiti 3 soma za A ali im nedam nemam ni motor da je preko 35 KW a i kad budem imao nedam!
Stari za tebe onda ni nije motor  :jesus:
Ma sve je to ok dok nekupiš veći motor, nije problem ni policija - brzina niže i gas ili ako moraš platit.. -žalba-umanje ti kaznu-platiš i opet sve 5... problem je kad se nešto desi! Puno skuplje te izađe od te 3-4t kn! Stvar je u tome koliko želiš riskirati. Ja svojevremeno jesam... neznam jel bi opet!
 
Nintendo said:
Stari za tebe onda ni nije motor  :jesus:
Ma sve je to ok dok nekupiš veći motor, nije problem ni policija - brzina niže i gas ili ako moraš platit.. -žalba-umanje ti kaznu-platiš i opet sve 5... problem je kad se nešto desi! Puno skuplje te izađe od te 3-4t kn! Stvar je u tome koliko želiš riskirati. Ja svojevremeno jesam... neznam jel bi opet!

Aha ma bila je losa sreća jbmu prvi put nisam tako lose vozio i bas u delnicama sam vozio ali me je rusio a nisam napravio nijednu veću grešku, drugi put nakon 2 tjedna opet u Delnicama a ja 2 dana prije toga pijančevao kad sam bio u srednjoj i kaze da me ravnoteža zezala :mrgreen:. I onda pao snjeg i pola godine nista pa se promjenio zakon i onda vozi u rijeci i onda sam s 2 sata voznje u Ri, pola god bez motora, zivcan opet roknuo i nakon treće nesreće 4 put polozio u Ri :mrgreen: a ironija je da sam nakon 6 sata voznje poligon mi nije bio nikakav problem, i instruktor je snimao mene i njegovog sina kako picimo po poligonu za filmic za sljedeće polaznike. To sam polagao A2 kategoriju za jebeni quad i onda se promjenio zakon da se quad moze vozit i s B kategorijom...
Razumijem da jer ja sam se quadom svercao 5godina  i jedanput sam i zbrisao policiji ali nedaj boze da se nesto desilo ili da sam se zabio u nekog. A prije quada sam imao automatica to jest s 11god i nakon mjesec dana je trebalo ić u ambulantu, 3 sava na koljenu sreća da nije zvala dječja doktorica onda policiju...
 
636Njega89 said:
  (y)

Oni ti imaju kopiju te potvrde i ljecnicki u tvojoj kartoteci znam jer sam jucer radio vozacku pa sam mora sve kopirat i dostavit njima zato ti nemaju sto kenjat i trazit te tu potvrdu!

ma jasno da imaju....al se prave pametni
a i da nemaju, datum položene kategorije, koji je upisan u vozačku je onaj isti datum  koji stoji na uvjerenju i potvrđuje da si toga datuma položio. prepisali su datum s uvjerenja, stvarno mi nije jasno kaj će im to više.
 
Da li ima neko iz Splita da je radio ovo s dodatnim upisom A2 i A.
Ja sam položio prije tog roka 17.6 ili tako nešto i nikad nisam išao izvadit vozaćku jer mi nisu htjeli upisat A kategoriju ( tada je bilo samo A1 i A ) tj. polagao si i za jedno i drugo na PX Vespi. ja sam položio 02.06 i vozačku išao izvadit 19.06 i rekli sori prominija se zakon ima dva dana moš dobit samo A1.
Sad sam zvao dole PU SD i kaže ljubazna gđa da to vrijedi samo ako sam tada imao manje od 18godina??WTF? ali da ipak dodjem provjerit na šalter?  šta godine imaju veze s tim? kad sam polagao sam imao 28 ?
još uvijek nemam vozačku nego samo uvjerenje.
ako neko iz splita zna više molim pomoć.hvala
 
Vespa1950 said:
Da li ima neko iz Splita da je radio ovo s dodatnim upisom A2 i A.
Ja sam položio prije tog roka 17.6 ili tako nešto i nikad nisam išao izvadit vozaćku jer mi nisu htjeli upisat A kategoriju ( tada je bilo samo A1 i A ) tj. polagao si i za jedno i drugo na PX Vespi. ja sam položio 02.06 i vozačku išao izvadit 19.06 i rekli sori prominija se zakon ima dva dana moš dobit samo A1.
Sad sam zvao dole PU SD i kaže ljubazna gđa da to vrijedi samo ako sam tada imao manje od 18godina??WTF? ali da ipak dodjem provjerit na šalter?  šta godine imaju veze s tim? kad sam polagao sam imao 28 ?
još uvijek nemam vozačku nego samo uvjerenje.
ako neko iz splita zna više molim pomoć.hvala
Iz druge ruke znam da se upis u vozačku (položeno po starom zakonu) provodi u praksi.
Mogu ti dat broj od momka koji sad ima punu A kategoriju (čak mu predlažem da ih tuži za povrat novaca od A2), pa ga kontaktiraj, iako i samim odlaskom na šalter ne bi trebao imati problema (konačno su valjda poslali cirkularno pismo da ne jebu ljude bespotrebno).

(y)
 
Shepa said:
Iz druge ruke znam da se upis u vozačku (položeno po starom zakonu) provodi u praksi.
Mogu ti dat broj od momka koji sad ima punu A kategoriju (čak mu predlažem da ih tuži za povrat novaca od A2), pa ga kontaktiraj, iako i samim odlaskom na šalter ne bi trebao imati problema (konačno su valjda poslali cirkularno pismo da ne jebu ljude bespotrebno).

(y)
fala ti, otić ću prvo do šaltera da vidim šta kažu
 
Hahahaha, pa ne kužim kako su te mogli zajebavat za A kategoriju ako si imao 28 godina??? A kat. se po novom zakonu mogla položiti sa 24, ne mogu ti je uskratit ni po starom ni po novom...