Hoće li ove godine biti izmjena zakona?

Brne said:
pa to i mene zanima..

da li pisati u ministarstvo, ili nešto

kako glupo, što su to stavili samo do 7og mjeseca!  :x :x trebali su stavit za cijelu godinu...!
ovako ima oštećenih!
:?
Ako imaš volje piši, nemaš šta puno izgubit osim živaca.
Ja bi na tvom mjestu probo pa ako ide - ide. :wink:

I ako probaš napiši tu, možda ima još ljudi u takvoj situaciji.
 
Miki666 said:
Ako imaš volje piši, nemaš šta puno izgubit osim živaca.
Ja bi na tvom mjestu probo pa ako ide - ide. :wink:

I ako probaš napiši tu, možda ima još ljudi u takvoj situaciji.

ima ih 100 posto

aaa sad kad sam čuo za to samo se živciram... :mrgreen:
 
Brne said:
pa to i mene zanima..

da li pisati u ministarstvo, ili nešto

kako glupo, što su to stavili samo do 7og mjeseca!  :x :x trebali su stavit za cijelu godinu...!
ovako ima oštećenih!
:?

ajde prijatelju, ništa nemaš od nerviranja, rodio si se par mjeseci prekasno i to je to. normalno da ima oštećenih, to nisi samo ti, nego i sve generacije poslije tebe. jel bi sad svi trebali sjedit i plakat? pa nekad je i gorivo bilo 4 kune, a sad je 10 pa šta imaš od toga da se živciraš što su vozači prije 10-15 godina jeftinije tukli kilometre, a mi smo sada oštećeni jer je gorivo eto poskupilo?? tako je kako je i šta sad...
ovo što kažeš da su stavili samo do 7og mjeseca, kad je to itko rekao? datum je 17.6.2008, a ne 1.7. i ne može biti 31.12. razlog je taj što ga nije proizvoljno izmislio neki tamo glavonja, nego je tog dana stupio na snagu tadašnji novi zakon (30.5. je usvojen u saboru, 4.6. ga je potpisao mesić, nakon toga je objavljen u narodnim novinama i osmog dana nakon objave, tj. 17.6. je stupio na snagu).
eto, jasnije sad?
 
zaroz said:
ajde prijatelju, ništa nemaš od nerviranja, rodio si se par mjeseci prekasno i to je to. normalno da ima oštećenih, to nisi samo ti, nego i sve generacije poslije tebe. jel bi sad svi trebali sjedit i plakat? pa nekad je i gorivo bilo 4 kune, a sad je 10 pa šta imaš od toga da se živciraš što su vozači prije 10-15 godina jeftinije tukli kilometre, a mi smo sada oštećeni jer je gorivo eto poskupilo?? tako je kako je i šta sad...
ovo što kažeš da su stavili samo do 7og mjeseca, kad je to itko rekao? datum je 17.6.2008, a ne 1.7. i ne može biti 31.12. razlog je taj što ga nije proizvoljno izmislio neki tamo glavonja, nego je tog dana stupio na snagu tadašnji novi zakon (30.5. je usvojen u saboru, 4.6. ga je potpisao mesić, nakon toga je objavljen u narodnim novinama i osmog dana nakon objave, tj. 17.6. je stupio na snagu).
eto, jasnije sad?

hahahahahh
ma zaj.se. :mrgreen:
 
Postupak je takav,da sa 18 god mozes ic za A2 polagat,za A mozes ic kad imas dvije godine A2,odnosno u ovom slucaju s 20 godina,i svaki put se mora napravit lijecnicki,bez obzira za sta,npr. ja sam imao lijecnicki napravljen za vatrogasca sta se mora ic svake godine,ali to ne vrijedi za vozacki jer im MORAS dat 400 kn,pa eto ako gori znam da necu ic :LOL: :LOL: Prvu pomoc se normalno polaze jedanput i zauvijek ju imas polozeno,i kad jedanput imas barem neki A(x) položen ne trebas polagat teoriju za visu kategoriju,"samo" 15 sati voznje i izpit,sta u konacnici dode cca. 3500 kn i zajbancije 2 tjedna-minimalno...
 
Dal prva pomoć, kad ju prvi put položiš, vrijedi za sve kategorije ili samo za A kategorije?
Logično mi je da vrijedi za sve, al pošto je u pitanju HR zakon moram pitat.

I da, dal baš maltretiraju s prvom pomoći il je to više-manje samo formalnost?
 
vrijedi za sve,i za B,i za A i td...kod mene je bila samo formalnost,sad ne znam kako je drugdje...radije ti uzmi onu knjizicu od 20 stranica pa malo procitaj  :LOL:
 
patkica18 said:
vrijedi za sve,i za B,i za A i td...kod mene je bila samo formalnost,sad ne znam kako je drugdje...radije ti uzmi onu knjizicu od 20 stranica pa malo procitaj  :LOL:
Znam jednog dečka koji isto tako prošo a da nije imo pojma, al sam htio provjerit.
Ako je samo 20 strana bolje onda preletit, tek tolko. :mrgreen:
 
koliko se ja sjecam imas onaj princip izvlacis karticu i na svakoj kartici su ti 3 pitanja,2 teorijska i 1 kao praktično,ja sam trebao npr pokazat ozivljavanje na lutki  :LOL:a to da je 20 stranica sam reko figurativno,u usporedbi s knjigom iz teorije je macji kasalj...doslovno ti treba 1 sat za to proc (y)
 
Aha kužim. Nije ni to puno (y)
Ako i bude problema valjda će pomoć instruktorica :evil:
 
Ja bih volio kad bi uveli da se prva pomoć polaže svake 2-3 godine (ali da se ne plaća neke silne novce)... položio sam je prije 5 godina i ničeg se više ne sjećam. kad bih naletio na nekoga tko hitno treba moju pomoć, pojma ne bih imao što da radim. a kad bih morao to učit svakih par godina, ne bih zaboravio i možda bi jednog dana u nekoj situaciji nekome spasio život ili nešto.
 
zaroz said:
Ja bih volio kad bi uveli da se prva pomoć polaže svake 2-3 godine (ali da se ne plaća neke silne novce)... položio sam je prije 5 godina i ničeg se više ne sjećam. kad bih naletio na nekoga tko hitno treba moju pomoć, pojma ne bih imao što da radim. a kad bih morao to učit svakih par godina, ne bih zaboravio i možda bi jednog dana u nekoj situaciji nekome spasio život ili nešto.

logicnije je da,s teorijom se susreces svaki dan na cesti  :wink:
 
dal sa ovom novom forom za A (koji su poloziji prije 7/2008.) treba nova ljecnicka ?
 
Ceki said:
dal sa ovom novom forom za A (koji su poloziji prije 7/2008.) treba nova ljecnicka ?

mislim da ne,  (y)
odeš u policiju i odmah to tamo riješiš..vjt.trebaš takse platit...:)
a odg. će ti netko tko je išao...
:wink:
 
Sto se tice ovih koji su položili A1 prije 17.06.2008. i sada imaju između 18 i 24 godine - odite si u MUP po A2 i A-kategoriju. U ovoj zemlji rijetko kada netko daje nešto besplatno i iskoristite to jer čete uštediti oko 800€ za silna polaganja, ako ne i više! Plus vrijeme i zajebancija. Trebate platiti samo nešto biljega i to je to. Bio je frend jucer, i dobio je sve kategorije, A1 je polozio 2007. godine. Mjesto radnje - Pula.

(y)

Miki666 said:
Dal prva pomoć, kad ju prvi put položiš, vrijedi za sve kategorije ili samo za A kategorije?
Logično mi je da vrijedi za sve, al pošto je u pitanju HR zakon moram pitat.

I da, dal baš maltretiraju s prvom pomoći il je to više-manje samo formalnost?

Ne treba polagati opet.

Nije baš formalnost, ali nije ni teško. Dobiješ u AŠ neku malu knjižicu iz Prve pomoči, to si malo prolistaj i nauči i nema problema! Nema puno za učiti. Ispit je na sistemu izvlačenja papira sa pitanjima. Tri pitanja, dva teorija i jedno praksa.
 
biker4life said:
Sto se tice ovih koji su položili A1 prije 17.06.2008. i sada imaju između 18 i 24 godine - odite si u MUP po A2 i A-kategoriju. U ovoj zemlji rijetko kada netko daje nešto besplatno i iskoristite to jer čete uštediti oko 800€ za silna polaganja, ako ne i više! Plus vrijeme i zajebancija. Trebate platiti samo nešto biljega i to je to. Bio je frend jucer, i dobio je sve kategorije, A1 je polozio 2007. godine. Mjesto radnje - Pula.

Ja sam moral na novi lijecnicki, 50 kn biljega (na mupovim stranicama pise 35kn) i takav bezobrazluk jos nisam videl od osoba koje rade u drzavnim sluzbama
 
Ja sam takoder bio pred mjesec dana i nisam platio nista...  (y)

Jos mi se gospoda na salteru ispricavala sto je tako ispalo i da ona nije kriva sto nisam odmah dobio A kat... Mada sam vec i polozio A2, tak da sam na kraju izgubio nekih 4 soma kn, dok poznam par decki koji su i A polagali, iako nisu trebali...

U kakvoj mi drzavi zivimo..  :palacdolje:
 
Koda je za državu bio neki problem obavijestiti ljude koji su položili prije tog 17.06.2008. da netrebaju polagati A2 i A, ali trebalo se odreć tog novca. :palacdolje:
 
ja sam isto imao problem s tim zakonima,ali u biti rješio sam to u 8 mj i dobio A kategoriju,sreća pa sam imao stari lječnički i potvrdu iz 2007 ..ali se nešto priča pa  da pitam,dali više nije potreban taj stari lječnički nego samo potvrda ??? hvala  (y)