Hoće li ove godine biti izmjena zakona?

Evo i meni danas upisane A2 i A kategorija koje čekam od 08.08.2006. Lijepa naša Hrvatska!  :mrgreen: 2 slikice, taksa 35 kn i biljezi 35 kn.  (y)
 
ma neeeeeee

evo javljam se sa mupa..u pravu ste
dobio i ja A kategoriju za 105 kn,takse,uplatnica za vozacku i slikanje..
zadovoljstvo zajebat mup:neprocijenjivo :mrgreen:

:0648:


HVALA
 
Vidim da vas ima koji ste u Rijeci upisali A kategoriju sad nedavno? Dali se treba na nesto pozvat, neku promjenu zakona nesto...ili samo banut na salter i rec da ocu A kategoriju?
 
Moj pokusaj upisa A kat. nije uspio. Znam da je bitan datum 17.6.2008 a u mojoj vozackoj stoji datum izdavanja vozacke 25.7.2008. Takodjer imam i onu plavu knjizicu iz autoskole u kojoj pise da sam zapoceo sa svime 5.5.2008 i polozio teoriju 30.5.2008. Pokusao sam ih nagovorit da imaju razumjevanja za prijelazno razdoblje i da sam pod starim uvjetima i zakonima platio 5000kn i poceo polagat no naravno neljubazna teta u mupu to nije htjela razumjet. Ima li netko kakav prijedlog ili savijet?
 
paleMZ said:
Moj pokusaj upisa A kat. nije uspio. Znam da je bitan datum 17.6.2008 a u mojoj vozackoj stoji datum izdavanja vozacke 25.7.2008. Takodjer imam i onu plavu knjizicu iz autoskole u kojoj pise da sam zapoceo sa svime 5.5.2008 i polozio teoriju 30.5.2008. Pokusao sam ih nagovorit da imaju razumjevanja za prijelazno razdoblje i da sam pod starim uvjetima i zakonima platio 5000kn i poceo polagat no naravno neljubazna teta u mupu to nije htjela razumjet. Ima li netko kakav prijedlog ili savijet?
Pa sam si sebi odgovorio, sve je jasno. Ne može tebi neljubazna teta u mupu na svoju ruku dat kategoriju kad nemaš osnove za to.
 
A znam, potpuno mi je jasno kako oni gledaju na cijelu situaciju. No opet smatram da kada uplatis vozacki i pristupis polaganjima, to cinis po nekim propisima i pravilima koji postoje u tom razdoblju kada zapocnes, ovako ispada kao da smo odigrali lutriju i izgubili. Zapocnes po odredenim pravilima i zakonima polagat vozacki ispit i na kraju dobijes nesto drugacije...

Dali je medu vama netko tko je dobio A2 i A kategoriju na ovaj nacin a da je mladi od 22 godine?
 
ja..  (y)

iako sam bio platio za položit a2...i sada kad je prošlo 2 godine da imam a2,sam htio ić uplatit i upisat A..ali eto,dobio sam
položio sam 15.06.2007 (y)
 
Nisi. Pročitaj opet njegov post s razumijevanjem pa ćeš shvatit o čemu on govori i na što misli.

PaleMZ, nema šanse da dobiješ kategoriju, tvoj način razmišljanja nema veze ni sa čim. Ni najmanje nije bitno kad si krenuo u autoškolu, bitan je samo datum na potvrdi koju ti je dao ispitivač iz HAKa onoga dana kada si položio vožnju, a to je u tvom slučaju nažalost bilo u vrijeme važenja novog zakona.
 
zaroz said:
da napišem rezime ove priče...bio danas kod nas na mupu, upisali mi A kategoriju. u početku su me malo blijedo gledali i zajebavali, ali poslije su dobili dopis iz zagreba i sve je prošlo ok. izašlo me ravno 115 kn (troškovi, takse i slike), znači uštedio sam par tisuća kuna što nisam morao opet polagati A2 i A.

puuuuno hvala vickodu na informaciji o ovome, da nije njega još bih bio u zabludi. znači, svi vi koji ste položili A1 po starom zakonu (prije 17.6.2008.) ne morate polagati A2 i A, nego samo odite da vam upišu A!  (y)

molim te, daj navedi kojim zakonom ili pravilnikom je to sada regulirano da se znam pozvati na to, jer tu kod nas referenti rade probleme....a drugo, od koga si tražio taj dopis, odnosno koga u MUPu pitati oko toga?
 
To i mene zanima, takodjer sam poslao mail mup-u da mi isto kazu po kojem se to naputku sada ipak upisuje A kat. i odgovorili su mi nesto sasvim trece...

Ali eto cisto za info ako kome sta znaci, dakle u Rijeci to uredno upisuju svima koji su prije 17.6.2008, samo mislim da je jedini uvijet da imas min. 20 godina...
 
svinjarija je da to u nekim PU rade bez problema...a u drugima imaju svoja kretenska tumačenja i neće bez uvjerenja autoškole o položenoj kategoriji, koja je bila podloga za upis A1.
pa, tko te potvrde uopće čuva nakon što se njena namjena iskoristi na MUPu i upiše ti se kategorija u vozačku??!!
valjda je taj upis u vozačkoj (s datumom) relevantan. kad te murija zaustavi, traže vozačku da provjere jel imaš dozvolu za kategotiju s kojom upravljaš, a ne tu potvrdu  :nasilni:
 
zar je bitno??

bitno je da te zajebu,i uzmi ti što više para ako mogu.. :p


dođite u Ri,i upisat će bez problema.. (y)
:smiley:
 
Naravno, posve nelogicno kao i mnogo toga.

Ukoliko ipak netko sazna na temelju cega su to sada poceli tako ipak upisivat ketegorije, bio bih zahvalan da mi javi. u PU u Puli su mi rekli da se radilo o privatnom postupku protiv drzave i da je drzava izgubila i na primjeru toga su poceli i ostalima upisivat....pa sad ako je netko bolje upoznat s time neka javi...
 
Tako sam i ja shvatio vicka, otac jednog dečka iz Dubrovnika je odvjetnik i kada mu sinu nisu htjeli upisat kategoriju, tužio je državu i dobio spor. Protuustavno je da zakon djeluje povratno, tako neka shema. To se proširilo među njegovim prijateljima od kojih je jedan i vickov sin, on je to spomenuo ovdje na forumu pa sam i ja otišao ovdje u Brodu da mi upišu i kad je upalilo, počeo sam govoriti to okolo iako je dosta ljudi već dalo novac za polaganje A2...
 
ja na proljece idem polagati,sad sam saznao za ovu vijest i bio sretan dok nisam vidio da sam polozio 7.7.2008 :(
 
zaroz said:
Tako sam i ja shvatio vicka, otac jednog dečka iz Dubrovnika je odvjetnik i kada mu sinu nisu htjeli upisat kategoriju, tužio je državu i dobio spor. Protuustavno je da zakon djeluje povratno, tako neka shema. To se proširilo među njegovim prijateljima od kojih je jedan i vickov sin, on je to spomenuo ovdje na forumu pa sam i ja otišao ovdje u Brodu da mi upišu i kad je upalilo, počeo sam govoriti to okolo iako je dosta ljudi već dalo novac za polaganje A2...

Zanimljivo... :paper:
 
Nintendo said:
Najgore od svega je da sam se za ispit vozio 2min. na poligonu i 3 u gradu.. platio cca. 4t.kn. i sad legalno mogu glumit Rossia!
 

ja sam vozio 45min i roknuo i onda poslje jos 2 puta roknuo :mrgreen: ali nemam nijednog prekrsaja u zadnjih 3.5god s b kategorijom i 2.5god s a2 kategorijom. I sada bi trebao opet platiti 3 soma za A ali im nedam nemam ni motor da je preko 35 KW a i kad budem imao nedam!
 
Ja ovo ljeto polažem A1 i to je ok.
Ali poslje 125ice vjerojatno neću ić na nešto do 35 kW nego na nekog R-a 600. A kategoriju mogu dobiti sa 24 god. ili 2 god iskustva sa A2.
Da li bi vi polagali A2 samo zato da bi čim prije mogo A?

Ne želim još jednu sezonu bit bez motora da bi uštedio na A1 pa išao odma na A2. (6.6. ću napunit 17 god.)
 
Miki666 said:
Ja ovo ljeto polažem A1 i to je ok.
Ali poslje 125ice vjerojatno neću ić na nešto do 35 kW nego na nekog R-a 600. A kategoriju mogu dobiti sa 24 god. ili 2 god iskustva sa A2.
Da li bi vi polagali A2 samo zato da bi čim prije mogo A?

Ne želim još jednu sezonu bit bez motora da bi uštedio na A1 pa išao odma na A2. (6.6. ću napunit 17 god.)

Ubrzo ces se zasititi R125 prvenstveno zbog snage,znam jer sam imao RS 50 koja je isla 105,a R 125 ide eventualno 10-15 kmh vise po GPS-u tako da vjerujem da ces ici polagati iz cinjenice sto ces htjeti nesto jace  (y)

imas u A2 RR-ova uvezenih iz inozemstva koji imaju ili 25kw ili 35kw a otvoreni su kao i sto su im druga masine,ima dosta izbora u A2 kategoriji iako se misli da nema