Izmjena zakona - vozačke dozvole

mladi jedva cekaju da barem nekaj poloze, a onda moraju za par godina opet,pa opet, znaci tri puta plačaju istu vozacku

Nema stvari na svijetu koja me više od toga živcira...ja ju radim barem 2 puta godišnje, malo mi istekne vrijednost ( jer me ova na lječničkom ograniči ovisno o tome kakav joj je dan, bez obzira na sve nalaze od okulista i napomene i naravno svaki put kad radim lijepo 400 kunica ), malo položim novu kategoriju, i naravno svaki put plačam na novo, poludim. I šta sad ću kao položiti za A2 i onda ili čekati mjesec dana za napravit vozačku ili u mjesec i pol 2 puta raditi vozačku???  :misli:

 
vladof said:
svi ste u pravu, samo znam d mladi jedva cekaju da barem nekaj poloze, a onda moraju za par godina opet,pa opet, znaci tri puta plačaju istu vozacku

međunarodna treba u nekim zemljama, dobivala se u HAK-u, nisam vec dugo vadil pa ne znam jel još uvijek i kolko košta
da i vrijedila je 5 godina ako se ne varam :misli:
 
Zapru said:
a s kojom si do sad vozackom vozio izvan HR :LOL: :LOL: ako se ne varam, medunarodna ti treba ako vani mislis upotrebljavati vozilo sa stranom tablicom (rent npr)

Medjunarodna vozacka ti treba ovisno da li odredjena drzava priznaje nasu vozacku ili ne. Iz iskustva znam da u Francuskoj i Portugalu mozes uzeti rent-a-car s nasom vozackom.

Sto se tice promjene vozacke, nista cudno. Nakon 1.7. cemo navaliti na nove dokumente punom parom!
 
Medjunarodna vozacka ne sluzi nicemu. Ako procjene da si normalan niko te ne pita, ako procjene da nisi ni dozvola ne spasava...
 
Malo komplicirate, sa HR vozackom možeš uzet auto i vozit u ciloj EU i Americi, Japanu i sl.. bez potrebe za međunarodnom ... I to već odavno. Drugo je kad ideš u neku prip* tipa Egipat, Indija i sl..

A svugdje u svitu vozacka vidi i ne treba se minuta dok je vazeca.. Osim ako nadomak kategoriju pa onda dobiješ novu.. U Njemačkoj npr. vozačka nema rok trajanja .. To su odnedavno ograničiti za nove dozvole ali stare ostaju bez ograničenja...



Zapru said:
a s kojom si do sad vozackom vozio izvan HR :LOL: :LOL: ako se ne varam, medunarodna ti treba ako vani mislis upotrebljavati vozilo sa stranom tablicom (rent npr)
 
alpine said:
Malo komplicirate, sa HR vozackom možeš uzet auto i vozit u ciloj EU i Americi, Japanu i sl.. bez potrebe za međunarodnom ... I to već odavno. Drugo je kad ideš u neku prip* tipa Egipat, Indija i sl..

A svugdje u svitu vozacka vidi i ne treba se minuta dok je vazeca.. Osim ako nadomak kategoriju pa onda dobiješ novu.. U Njemačkoj npr. vozačka nema rok trajanja .. To su odnedavno ograničiti za nove dozvole ali stare ostaju bez ograničenja...
ja sam rekao drugacije  :misli:

osim za rentu  :mrgreen: zato i pitam, jer nisam ziher. na santoriniju su trazili međunarodnu za rentu skutera  :misli:
 
Mda, a zašto su mi onda frenda u Coloradu blido gledali kad je tija vozit s našom vozačkom, te je mora polagat za njihovu?

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Mda, a zašto su mi onda frenda u Coloradu blido gledali kad je tija vozit s našom vozačkom, te je mora polagat za njihovu?

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

A ko ga je tira da ide u Colorado? :misli: :mrgreen:
 
alpine said:
Malo komplicirate, sa HR vozackom možeš uzet auto i vozit u ciloj EU i Americi, Japanu i sl.. bez potrebe za međunarodnom ... I to već odavno. Drugo je kad ideš u neku prip* tipa Egipat, Indija i sl..

A svugdje u svitu vozacka vidi i ne treba se minuta dok je vazeca.. Osim ako nadomak kategoriju pa onda dobiješ novu.. U Njemačkoj npr. vozačka nema rok trajanja .. To su odnedavno ograničiti za nove dozvole ali stare ostaju bez ograničenja...
možeš svoje vozilo.
sa međunarodnom samo od bliskog rođaka ili renta.
 
Shepa said:
Mda, a zašto su mi onda frenda u Coloradu blido gledali kad je tija vozit s našom vozačkom, te je mora polagat za njihovu?

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
tam svaka drzava svoju politiku vodi  :palacdolje: u biti, oni su ko bosanci  :LOL: :LOL:
 
skuco said:
možeš svoje vozilo.
sa međunarodnom samo od bliskog rođaka ili renta.
(y) zato sto se medunarodna, ak se ne varam, tretira kao prijepis originalne vozacke tak da vani panduri ne zuje u prijevodu s nasom  :mrgreen:
 
Ako je isa tamo živit, onda triba napraviti njihovu... Za rent ne triba.. Ni u koloradu, govorim iz vl. Iskustva :mrgreen:


Shepa said:
Mda, a zašto su mi onda frenda u Coloradu blido gledali kad je tija vozit s našom vozačkom, te je mora polagat za njihovu?

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Od kada će vrijediti te nove vozačke? Istiće mi vozačka 13.06. i bilo i bezveze da nova vrijedi od 01.07. a da ju moram ponovo mjenjati