Kak se vozit po kiši?

mudrica34

New member
Ajd vi iskusniji,podučite,mene meiskusnu kak se vozit po kiši?  (y)
Imam averziju od kiše,jer sam po tak slinavom vremenu opala s Sp-a,i frka me kiše,i mojih malih kotaća na skuteru,iako mislim da imam gore kišne gume  :misli: (tak mi je rečeno)
Znam da nesmijem naglo kočit,a s obzirom da na našim cestama ima i ulja i šodera,blejim po cesti kroz vizir,da sam već sama sebi bedasta  :?
 
Najpametnije se opće ne vozit,jer je velki problem malo jače kočenje.
 
isto ko i po suhom.  (y)  imam dobre gume, dobre kočnice, i nemam nikakvih problema s vožnjom po kiši.

ne treba izbjegavat vožnju po kiši , nego budale u autima koji se ne znaju vozit po kiši.  (y)
 
ja ti iz prve ruke mogu reći da je vožnja po kiši ustvari vrlo mokra ....  (y)
 
Volim se voziti po kisi. 8) Pogotovo po zavojitim hrapavim cestama van grada. Jedino mi je muka mazati lanac i cistiti bajk nakon toga. :mrgreen:
Iznenadim ove na R-ovima sa motardom... :kisa: :jesus: :jesus: :jesus:

Kako voziti po kisi?
Cuj, za pocetak, kako voziti po suhom?
Trebas znati od oka (boja, odsjaj, izgled) i od povratnih informacija sa volana (vibracije, preciznost voznje, skretanja, itd.) prepoznati o kakvom se tipu asfalta radi i koliko je istrosen, te naravno kakav je grip. Po tome mozes prepoznati i koliko se mozes naginjati i kada ce gume poceti "gubiti" grip (u zavoju). A po kisi? Prvo, drzati veci razmak od vozila ispred, drugo, od horizontalne signalizacije bjezati kao od vraga (pjesacki, i ostale velike ofarbane povrsine, a i veliki lezeci znaju biti skliski ukoliko se na njih ne penjemo ravno nego ukoso). Izbjegavaj nagla kocenja i pokusaj predviditi reakcije vozila ispred sebe, jer pogotovo po kisi 4 kotaca staju puno prije 2. Po meni, u gradskoj voznji po kisi treba biti nesto oprezniji, i pogotovo na skuteru vise koristiti zadnju kocnicu nego prednju.

Mislim, eto ovo su neki pocetnicki savjeti, mogu ti samo reci da s vremenom, iskustvom i km doci ce i sigurnost! (y)
I btw, SP je zajebana stvar po kisi, treba ga znati drzati :dobar:

(y)
 
AndreyA said:
ma ka me negdje ulovi
danas sam od jankomira do borongaja išla ko po jajima cca 75  :mrgreen:
Ahaaaaaa,pa stani sa strane.   :mrgreen:

Al ozbiljno,sama si dala odgovor-"ko po jajima".  (y)
 
:shock: kaj se opće neko s RRom vozi po mokrom i na temperaturama ispod 17C???  :misli: to su valjda samo najhrabriji RRaši, koji zaslužuju čak i poštovanje skuteraša  :LOL:
 
wingman said:
isto ko i po suhom.  (y)  imam dobre gume, dobre kočnice, i nemam nikakvih problema s vožnjom po kiši.

ne treba izbjegavat vožnju po kiši , nego budale u autima koji se ne znaju vozit po kiši.  (y)

Jao kad ih vidim... 20 km/h po kruznom...ili 40 km/h po zavojima gdje je inace ogranicenje 70 km/h... valjda da se te zvijeri od 60 KS, 1500 kg i brdo elektronike ne otmu kontroli... :palacdolje:
 
AndreyA said:
hvala
BIO je SP zajeban i po suhom,meni težak za popizdit,a i nisam mogla stisnut noge  :wink:

Inace je daleko najlaksi u klasi do 250ccm. SP ima samo 116 kg. U kombinaciji sa 19 ili 21 KS (ovisno o godistu), te malo podesenom prijenosu (ovisno o stilu voznje) vrlo zabavna stvarcica... cak i za zavoje van grada... 8) (y) Eto, ja i ovaj moj se drugimo preko 15 t km vec... :D

Ali priznajem - sic je vrlo visoko za jedan skuter, nizim ljudima zna biti mali problem naci idealan polozaj. (y)
 
biker4life said:
Jao kad ih vidim... 20 km/h po kruznom...ili 40 km/h po zavojima gdje je inace ogranicenje 70 km/h... valjda da se te zvijeri od 60 KS, 1500 kg i brdo elektronike ne otmu kontroli... :palacdolje:

Ja vozim svaki dan, bilo kisa ili ne i mene ne budes tako lako obisao  :mrgreen:
 
AndreyA said:
hvala
BIO je SP zajeban i po suhom,meni težak za popizdit,a i nisam mogla stisnut noge  :wink:
tebi niko nije reko kad se noge trebaju stiskat???  :shock:
 
biker4life said:
Inace je daleko najlaksi u klasi do 250ccm. SP ima samo 116 kg. U kombinaciji sa 19 ili 21 KS (ovisno o godistu), te malo podesenom prijenosu (ovisno o stilu voznje) vrlo zabavna stvarcica... cak i za zavoje van grada... 8) (y) Eto, ja i ovaj moj se drugimo preko 15 t km vec... :D

Ali priznajem - sic je vrlo visoko za jedan skuter, nizim ljudima zna biti mali problem naci idealan polozaj. (y)
bio je 2002

:(
 
wingman said:
tebi niko nije reko kad se noge trebaju stiskat???  :shock:
čuj ti  :jesus:
zeznuto je to,tad sam bila u banani kaj na sp-u nemrem noge stisnut a sad kad bi mogla,ne stišćem ih  :misli:
 
AndreyA said:
bio je 2002

:(

:misli: Jesam mozda negdje bio procitao da je bio ukraden... na portalu...? :misli: :palacdolje:
To me strasno nervira kod SP-a, to da se kradu tako lako, i dijelovi i cijeli skuter. :palacdolje:

S druge strane, prakticnost u gradu, dizajn, snaga, zabava u voznji, elasticnost agregata, sve za deset, ali ovo... :?

P.S. Evo moje uljare... 8) ..slika dva...eto koliko se naginjem... 8)
 
biker4life said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2336925.html#msg2336925 Pogledaj prvu sliku u attachmentu... 8)
Pokisli smo do koze, unatoc goretex opremi + moto kabanicama preko. :LOL:

kak ste to uspjeli?
Mene je kisa prala od Karlovca do Rijeke i malo mi je smocilo kosu na vratu jer se nisam dobro zakopcala oko vrata  :misli: