Kak se vozit po kiši?

aha :wink:

meni je padala tuca prošle godine, skupa sa kišom ali nije bilo strašno nisu bile velike kugle ali ipak sam osjetio, to me nije spriječilo da vozim 150 :mrgreen: :mrgreen: po autocesti :wink:
 
e lijep ti je motor,od cega ti je ona jedna i jedina crtica na boku :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
AndreyA said:
hvala
BIO je SP zajeban i po suhom,meni težak za popizdit,a i nisam mogla stisnut noge  :wink:
lol.. nee noge stiskat .. pogotovo ne po zavojima... ja neznam kak se neko može vozit tak... ajd da je vani zima... al ono :D

nego po kiši nema nekog pravila osim da voziš osjetljivije.. ne ulaziš tolko brzo u zavoje ...zna bit osjetno slabiji grip na friškim crtama ... ak je nepregledan dio ceste usporit... ne naglo kočit.... kočit prije zavoja dok si još okomito na podlogu...
 
Svakako treba i izbjeći (naravno ako je to moguće) situaciju vožnje po kiši u "šljemu", majici kratkih rukava, bermudama i japankama, jer je osječaj u trenutku vožnje strašan-misliš da te bockaju stotine igala po koži  :chainsaw:
Nedavno me je tako iznenadio ljetni pljusak, a ja na skutu i hitno moram nešto obaviti-UŽAS!!!
 
meni opčenito nije jasno kak se netko može u japankama vozit il cure u štiklama,  :misli:
nije moguće da samo ja oblačim stalno tenisice i kad idem na kratko u grad,
u koferu su mi japanke pa se preobučem  :mrgreen: al obavezno vozim u tenisicama
 
nexus 300 said:
Svakako treba i izbjeći (naravno ako je to moguće) situaciju vožnje po kiši u "šljemu", majici kratkih rukava, bermudama i japankama, jer je osječaj u trenutku vožnje strašan-misliš da te bockaju stotine igala po koži  :chainsaw:
Nedavno me je tako iznenadio ljetni pljusak, a ja na skutu i hitno moram nešto obaviti-UŽAS!!!

Gotovo uvijek vozim u ful opremi, cak i za ovakvih vrucina, i kratkih relacija - steznik, jakna, moto-hlace ili jeans hlace, patike/cizme za bajk, kozne rukavice, i naravno da me svi gledaju kao luđaka, ali manje bitno - sjecam se jednom, ljeto prije dvije godine, bio sam nesto do Premanture (15ak km od Pule, a cesta super), i imao sam sve, cak i jaknu, ali skinuo sam joj rukave (ne ovu koju sad imam, na ovoj ne mogu :mrgreen: ), i znaci jedino ruke su mi bile na "otvorenom" (kratka majica pa jakna preko), i poceo je takav pljusak, jos na otvorenoj cesti, brzina oko 70-100 km/h, hocu reci, kakve igle da te bockaju, prije harpuni ili noževi... :LOL: :LOL: :LOL:

(y)
 
biker4life said:
Gotovo uvijek vozim u ful opremi, cak i za ovakvih vrucina, i kratkih relacija - steznik, jakna, moto-hlace ili jeans hlace, patike/cizme za bajk, kozne rukavice, i naravno da me svi gledaju kao luđaka, ali manje bitno - sjecam se jednom, ljeto prije dvije godine, bio sam nesto do Premanture (15ak km od Pule, a cesta super), i imao sam sve, cak i jaknu, ali skinuo sam joj rukave (ne ovu koju sad imam, na ovoj ne mogu :mrgreen: ), i znaci jedino ruke su mi bile na "otvorenom" (kratka majica pa jakna preko), i poceo je takav pljusak, jos na otvorenoj cesti, brzina oko 70-100 km/h, hocu reci, kakve igle da te bockaju, prije harpuni ili noževi... :LOL: :LOL: :LOL:

(y)

U potpunosti se slažem s tobom da uvijek treba imati opremu  (y), jer pad s motora u "ljetnom" izdanju nikako ne može biti dobar (zapravo bilo kakav pad ne može biti dobar), ali jbg kada si u gradu i 98% vožnji budu kraće od 1. km skačeš na motor kako god to bilo!
 
AndreyA said:
meni opčenito nije jasno kak se netko može u japankama vozit il cure u štiklama,  :misli:
nije moguće da samo ja oblačim stalno tenisice i kad idem na kratko u grad,
u koferu su mi japanke pa se preobučem  :mrgreen: al obavezno vozim u tenisicama

pa puno je ugodnije vozit se u japankama i kratkim rukavima i kratkim hlacama..  :mrgreen:  puse na sve strane, hladi/lufta pišu tak da ubijes dve muhe jedniom udarcem!  :LOL:

a kaj se kise tice..  i ja sam u pocetku imal uzasan strah od kise.. al kad te negdje ulovi moras doc do doma.. najbitnbije je vozit se polako znaci negdje di si se vozila 60-70 sad se vozis mozda 50, drzat veci razmak nego inace od autiju ispred sebe, u zavoje isto tak polako ( ja recimo kruzne tokove rjesavam s nekih 15 na sat, onak pravo muski  :mrgreen:) a kocenje ti prepuracam samo sa zadnjom jer nemres vjerovat kolko ti lako prednji kotac moze proklizat s bilo kojom gumom gore  :shock:.. a i pizdarija je ak je onak pravi pljusak prednji disk nebus uspjela posusit do te mjere da zakoci..  :D zebre, crte, strelice su ukratko smrt.. po suhom ih se bojim a po mokrom u sirokom luku zaobilazim.. i naravno nek ti nikad ne pada na pmaet da se vozis po ljubljanskoj di je dobar sloj vode, kisa pljusti da ne vidis nis, auti voze 45 a ti s jos jednim pacijentom vozis oko 70 izmedju tih autiju ko da su cunjevi!  (y)
 
kad pade kiša a u gradu si...ravno doma :LOL:
a kad te negdi ulovi dalje...snađi se druže kako možeš 8) jer sve je to lutrija, bilo koja naglija reakcija moš' otić u pm :LOL:
 
aprilliaaa said:
kad pade kiša a u gradu si...ravno doma :LOL:
a ja se baš onda vozikam po gradu  :mrgreen:
Koji gušt, topli ljetni pljusak, moj Atlantic samo prede ispod mene, auti se miću i misle vidi ove ludače što je pokisla a ja se hladim i guštaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmm  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nemoram spominjat da u takvim prigodama idem kući obilaznim putem  :mrgreen: