Kak se vozit po kiši?

biker4life said:
:misli: Jesam mozda negdje bio procitao da je bio ukraden... na portalu...? :misli: :palacdolje:
To me strasno nervira kod SP-a, to da se kradu tako lako, i dijelovi i cijeli skuter. :palacdolje:

S druge strane, prakticnost u gradu, dizajn, snaga, zabava u voznji, elasticnost agregata, sve za deset, ali ovo... :?
je,maznut je
ostala mi maska od njega i prerezan lanac

neću bit bezobrazna al se iskreno nadam da dotičnog nije dugo služio
 
biker4life said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2336925.html#msg2336925 Pogledaj prvu sliku u attachmentu... 8)
Pokisli smo do koze, unatoc goretex opremi + moto kabanicama preko. :LOL:

(y)

To je to stari, svaka cast  (y)
 
biker4life said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2336925.html#msg2336925 Pogledaj prvu sliku u attachmentu... 8)
Pokisli smo do koze, unatoc goretex opremi + moto kabanicama preko. :LOL:

(y)
mislim da samo sam sotona zna kaj si gospodična u tom odijelu i pod kacigom misli o tebi i tvom izletiću..............  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Kak se vozit po kiši?

jedna riječ samo

smooth = uglađeno


bez naglih kočenja ubrzavanja(ako je jak stroj ako ne nije ni bitno samo gas) i sl.
u zavoju vozit i jednostavno se oslonit na osjećaj preko ruku i guzice u biti taj osjećaj je ono po čemu se razlikujemo mi i rossi, treba što preciznije osjetit kad guma kliže i držat je na granici
kod cestovnih guma je to puno lakše jer cestovne gume su progresivne i većina krene lagano klizat dok trkaće gume ili drže ili ne drže :mrgreen:
budući da je u pitanju skuter najbitniji je prednji kraj jer će zadnji teško doći u krizu nema dovoljno snage da ga baca u bok iako se i to može ako je klizav asfalt ali zadnji kraj nije problem manje gasa i rješeno
znači gledat naprijed i kuda želimo ići a ne u prepreku npr pijesak u zavoju, jednostavno ako se pijesak i sl. uoči dovoljno rano onda se može zaobić ili usporit ili poduzeti neke druge mjere(pripremit se za pad kako bi prošli sa što manjim ozljedama...)

pomalo i to je to nema neke prevelike filozofije kao što rekoh uglađeno i nema beda :wink:
 
AndreyA said:
je,maznut je
ostala mi maska od njega i prerezan lanac

neću bit bezobrazna al se iskreno nadam da dotičnog nije dugo služio

Budi slobodno, ja bi bio. (y)
Btw, stavio sam slike mojeg u post iznad. (y)

Tananda said:
kak ste to uspjeli?
Mene je kisa prala od Karlovca do Rijeke i malo mi je smocilo kosu na vratu jer se nisam dobro zakopcala oko vrata  :misli:

Pa uspjeli smo ovako - iako je bilo oblacno, nije se cinilo da ce poceti pljusak, i onda odjednom, nebo se otvorilo. :? :mrgreen: Stali smo za sekund-dva, ali bilo je vise manje kasno. A onda kad smo stavili kabanicu, pocelo je toliko padati da su auti poceli stajati sa strane (pa i mi, naravno). Evo slike gdje je samo kontrast promjenjen, cisto da se bolje vide kapljice. Znaci, ovaj pljusak sa slike je bio toliko jak da se voda uvukla između antifog i obicnog vizira na kacigi, i kroz svaku mikro-rupu u opremi. :mrgreen:
 
biker4life said:
Pa uspjeli smo ovako - iako je bilo oblacno, nije se cinilo da ce poceti pljusak, i onda odjednom, nebo se otvorilo. :? :mrgreen: Stali smo za sekund-dva, ali bilo je vise manje kasno. A onda kad smo stavili kabanicu, pocelo je toliko padati da su auti poceli stajati sa strane (pa i mi, naravno). Evo slike gdje je samo kontrast promjenjen, cisto da se bolje vide kapljice. Znaci, ovaj pljusak sa slike je bio toliko jak da se voda uvukla između antifog i obicnog vizira na kacigi, i kroz svaku mikro-rupu u opremi. :mrgreen:

i ja sam morala na jednoj benzinskoj stati jer je nosilo rijeku preko ceste, ali ocito je presudilo to sto niste na vrijeme obukli kisnjake... ok, sad mi je jasno...  :mrgreen:
 
To tak treba biti, ili pada ili ne pada  :jesus:
 
e da ako je asfalt dobar npr kao na potezu brseč-lovran ili buzet-cerovlje(dio na kojem se vozi brdska utrka) se vozi kao i po suhom skoro, naravno uvjet su dobre gume :D

kišne gume za motore mislim da ne postoje sve su to "all weather"
kišne postoje samo za utrke i to je to :misli:
 
mv_agusta said:
e da ako je asfalt dobar npr kao na potezu brseč-lovran ili buzet-cerovlje(dio na kojem se vozi brdska utrka) se vozi kao i po suhom skoro, naravno uvjet su dobre gume :D

kišne gume za motore mislim da ne postoje sve su to "all weather"
kišne postoje samo za utrke i to je to :misli:

Pa tako nesto.
Ali dobra mekana guma, kad postigne radnu temp., bez obzira na mozda "suhi" profil, moze svasta po hrapavoj i mokroj cesti.
Kad se sjetim sto sam predhodnom setu Qualifiera radio... :LOL:
 
cRuNk said:
To je to stari, svaka cast  (y)

(y)

A nakon sto smo pokisli, pogotovo s obzirom da smo bili cca. 50ak km od doma, a krenuli smo do Novigrada na susret s jednim forumasem (on je dosao iz VG, pa ipak, red je da dođemo :mrgreen: ) zapicili smo do Novigrada, do pola se posusili na suncanoj rivi (na terasi kafica, dok smo pili kafe), i krenuli dalje te taj dan odradili oko 220-230 km. :wink: (y)

:biker:
 
biker4life said:
Uvijek se divim tvojoj voznji po kisi i po noci, u kombinaciji! :naklon: (y)

imaš pravo
X9 ko da je stvoren za te uvjete:
1. diskovi mu slabije koče po kiši pa ne možeš prejako zakočiti i opasti
2. oplate i vjetrobran su široki pa se niti ne močiš prejako
3. ima dobra svjetla, to me kod njega oduševi
:D

na malom libertyu mi se prvo koljena smoče - inaće je super za kišu :)
 
liberty said:
imaš pravo
X9 ko da je stvoren za te uvjete:
1. diskovi mu slabije koče po kiši pa ne možeš prejako zakočiti i opasti
2. oplate i vjetrobran su široki pa se niti ne močiš prejako
3. ima dobra svjetla, to me kod njega oduševi
:D

na malom libertyu mi se prvo koljena smoče - inaće je super za kišu :)

Na SP-u mi se prvo leđa smoce, unatoc nosacu tablice. :? :mrgreen: Ostalo je i vise nego super za sportski skuter.
Na XTjki se gotovo ne smocim, osim potkoljenica, a leđa cak i bez kufera (isto sa tablicom) budu vise manje OK.
A sa kuferom nema briga (problem mokrih potkojenica rjesavaju dobre touring vodo-vjetro-nepropusne cizme). :D
 
A jeste ikad probali po krupi vozit  :mrgreen: ja sam osta odusevljen, jos je plus bia sto nisam ima integralnu kacigu  :LOL:  :LOL:

O drzanju ceste i uopce nemislis koliko te boli  :jesus:
 
ne zaboraviti posusit kocnice svako malo
 
iluvatar said:
A jeste ikad probali po krupi vozit  :mrgreen: ja sam osta odusevljen, jos je plus bia sto nisam ima integralnu kacigu  :LOL:  :LOL:

O drzanju ceste i uopce nemislis koliko te boli  :jesus:

šta je to??