Kawasaki ZZR600D '90, prerada, restauracija, dorada, brate mili sve po malo :-)

singlica said:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:kaono: :kaono: :kaono: :kaono: :kaono: :kaono:

:palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:


Tsk tsk sto napise i ostade ziv.

Ma dobro, i motorcikl i brod su poprilicno siroki pojmovi, nemrem usporedjivat ovu svoju napacenu staru ragu od bajka i recimo multistradu koja ima elektrike i elektronike, senzora i sklopova ko svemirska stanica, nisam bas ziher da bi ja tu ista znao popraviti, mos sjest i plakat kad nekaj krepa, a isto nemrem usporedjivati neki benzinski gliser sa 3 sklopa i malo bolje opremljenu jedrilicu, sada sam se sjetil, to cudo ima 6 elektricnih WC skoljki, svaka ima dva elektro motora, impeler, dve vodene pumpe i jednu sam imal cast servisirati, naravno, kad je krepala, bila je puna dreka, tak da je to jedno nadnaravno i vantjelesno iskustvo koje zelim st cesce ponavljati  :LOL:
 
A sto nemate vakum sistem. :misli:

Ok dosta offtopica dj zavrsi taj bike…
 
aposaric said:
Momci i djevojke, hvala vam na podršci, u prilogu je video, danas sam ga nakon dve godine po prvi puta kresnuo :)



https://www.youtube.com/watch?v=l8l7o-T-FHc&feature=youtu.be

Trokira ti motor :?  ..........a cekaj,oprosti,meni steka youtube.    :mrgreen: 
 
(y) (y) (y), jedino kaj si maminoj kući ostavil crne farbe na fasadi :mrgreen:
 
elektricar86 said:
Trokira ti motor :?  ..........a cekaj,oprosti,meni steka youtube.    :mrgreen:

Ha ha ha, ma nisam još naštelal čok sajlu tak bok ja sam iva,imam 20 godina,uskoro 21.živim trenutno u zagrebu sa svojim dečkom andrijom i cimericom anom.jako nam je lijepo zajedno i jako smo sretni.ovim putem bih htjela pozdraviti svoje roditelje,mamu,tatu,baku,dedu,sestru,jednog i drugog brata.i oni su moja sretna obitelj.uglavnom svi oko mene su jako sretni jer se ja družim s njima.evo to je to ukratko,bilo mi je drago dopisivati se s vama.iskoristite svoj život što bolje ,ne dajte da vas neke glupe stvari zaglupljuju,znate moj dečko je retadiran al ga ja ipak volim bez obzira na to,pokušavam nekako tu njegovu retardiranu glupu stranu ne uočavati tako da mogu biti sretna.moglo bi se reći da živim u iluziji,ali bolje u sretnoj iluziji nego u turobnoj stvarnosti :D uživajteee bokiccchhhhhh
 
elektricar86 said:
Trokira ti motor :?  ..........a cekaj,oprosti,meni steka youtube.    :mrgreen:

Ajmo ispočetka, nakon ove male digresije  :LOL:  :LOL:  :LOL:  :LOL:  :LOL:  :LOL:

Nisam još zmontiral čok sajlu pa sam ga odokativno rukom naštelal pa se vrti na cca 5-6 soma okretaja u filmiću, i nema zračnog filtera tak da je dost glasno sve skupa :) Bez obzira na sve, drago mi je kaj je iz prve upalil, ne znam zakaj, ali nisam to očekival :)
 
prpa said:
(y) (y) (y), jedino kaj si maminoj kući ostavil crne farbe na fasadi :mrgreen:

prpa said:

ha ha ha ha


(y) Nije mamina kuća neg je moja i na tom dijelu uskoro probijam vrata u dvorište pa se ionak ne bude videla fleka, pazil sam na to, zato kaj je fasada sada nedavno napravljena 1938. godine, tak da je šteta to zmazat  :LOL:  :LOL:  :LOL: Da to napravim mami na kući bi me vjerojatno objesila za jajca  :shocked:  (y)
 
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: a kaj da ti velim (y) pogledal sam ovaj video s pilom :mrgreen: prek Atlantika :letim:
 
Vratimo se mi na motor :)

Daklem, u neko doba sam skočil u Samobor i počel gledati u tu nedovršenu hrpu pleha, počel sam spajati sve žice, rastavil sam kablove od bobina do svećica, još jednom izvukel svećice, našprical sve cilindre sa carb cleanerom, sve kontakte sa wd40, pospajal sam bitnu elektroniku, ubacil akumulator. Tank je još uvijek prazan i mislim da bum ga još jednom dobro pročistio prije neg ga opet spojim na motor, a tak su me svrbila jajca da danas barem malo upalim pilu :)

Napunil sam cca 3,5 litri ulja, pogledal dal negdje nekaj curi i provjeril dal sam sve dobro zategnul, spojil sam gas sajle, cimnul ga u ler, pogledal prekidače kuplunga i bočnog nogara dal delaju, sve je bilo kak treba biti. Hitil sam malo benge od kosilice ( četverotaktna, ipak :) u špricu, tek tolko da prajmam karbove, okrenul ključ i zaverglal, i nakon kratkog štucanja i ručnog dodavanja čoka, stari deda, da ne kažem prdonja se probudil iz dvogodišnjeg sna :) Nisam ga dugo verglal, zato kaj nisam napunil sistem još sa vodom zato kaj želim još malo pimplati po ekspanzijskoj posudi, ali sam zadovoljan, kada sinkroniziram karbove, montiram airbox natrag i još par điđi, bil bude spreman za prvu pokusnu vožnju :)

Imam još par pizdarija za posložiti ali mi je ovo danas bil baš jebeni moral boost :)

Sada slijedi spajanje komandne ploče, žmigavaca i rasvjete, nova toplinska izolacija na očićenju. Kada uštelam fergiće da delaju kak spada, napravil bum 50 km i ispraznil bum ovo ulje i stavil opet novo, da iscijedim sva zaostala govna iz mašine, predostrožnosti radi :)

Nastavak slijedi ja se nadam jaaako skoro  (y)
 
aposaric said:
Ha ha ha, ma nisam još naštelal čok sajlu tak bok ja sam iva,imam 20 godina,uskoro 21.živim trenutno u zagrebu sa svojim dečkom andrijom i cimericom anom.jako nam je lijepo zajedno i jako smo sretni.ovim putem bih htjela pozdraviti svoje roditelje,mamu,tatu,baku,dedu,sestru,jednog i drugog brata.i oni su moja sretna obitelj.uglavnom svi oko mene su jako sretni jer se ja družim s njima.evo to je to ukratko,bilo mi je drago dopisivati se s vama.iskoristite svoj život što bolje ,ne dajte da vas neke glupe stvari zaglupljuju,znate moj dečko je retadiran al ga ja ipak volim bez obzira na to,pokušavam nekako tu njegovu retardiranu glupu stranu ne uočavati tako da mogu biti sretna.moglo bi se reći da živim u iluziji,ali bolje u sretnoj iluziji nego u turobnoj stvarnosti :D uživajteee bokiccchhhhhh

wtf?   

:LOL:
 
aposaric said:
Ajmo ispočetka, nakon ove male digresije  :LOL:  :LOL:  :LOL:  :LOL:  :LOL:  :LOL:

Nisam još zmontiral čok sajlu pa sam ga odokativno rukom naštelal pa se vrti na cca 5-6 soma okretaja u filmiću, i nema zračnog filtera tak da je dost glasno sve skupa :) Bez obzira na sve, drago mi je kaj je iz prve upalil, ne znam zakaj, ali nisam to očekival :)

Ma zajebavam se :mrgreen:  ,motor radi ok  (y)  ,valjda.  :mrgreen: 
 
elektricar86 said:
wtf?   

:LOL:

:LOL:

elektricar86 said:
Ma zajebavam se :mrgreen:  ,motor radi ok  (y)  ,valjda.  :mrgreen: 

Realno, mislim da me jos ceka krizni put dok to sve ne postelam da dela kak spada, ima tu jos puna kifla posla, poprilicno su sjebani ovi stari karburatori al to vec znam i spreman sam na raznorazne pizdarije u procesu fajn tuninga. Kak se do sad nisam sekiral, ne bum niti dalje, lagano svojim tempom  (y)
 
aposaric said:
Realno, mislim da me jos ceka krizni put dok to sve ne postelam da dela kak spada, ima tu jos puna kifla posla, poprilicno su sjebani ovi stari karburatori al to vec znam i spreman sam na raznorazne pizdarije u procesu fajn tuninga. Kak se do sad nisam sekiral, ne bum niti dalje, lagano svojim tempom  (y)
Naravno.    (y)
 
Pranja said:
To se riješi s jednim Radićem.  :mrgreen:

Poradil bum na tom pristupu  :mrgreen:

mr.mee said:

(y)

endurozg said:
Uglavnom, da završimo ovu malu digresiju uzrokovanu mojim odlaskom na wc u veselom tonu, IVA vam ima svima nešto za OTPJEVATI

https://www.youtube.com/watch?v=etonWekgm4w&feature=youtu.be



Bravo majstore, drago mi je da sam te upoznao barem virtualno, odlično pišeš, a još mi je draže što si našao srodnu dušu sličnog levela!  (y)

Ha ha ha, fala, je, to je bila ljubav na prvi pogled  :0648:

I tak,

krenuo ja lepo za vikend do majke svoje u Samobor, reko, malo bumo si pospikali, slagal bum motor i imal bum celi vikend da upogonim to čudo, kada ono, koma prognoza i mama me zaskočila iznebuha: konjino jedna, kad buš mi napravil pergolu u vrtu, već mjesecima prićaš o tome, ajde smrade jedan, baci se na posel i napravi to čudo...

Jebiga, nemreš odbit majku rođenu, pa sam sklepal brzinski nacrt i bacil se na nabavljanje dijeova za famoznu pergolu :)

Mjesto zločina:

20140530_204100.jpg


Daklem, dok je moj otac još bil živ, nabavil je sirove grede da im složim nekakvu strehu, brajdu, kak već to ljudi zovu, ali kak smo svi neki slobodni radikali i volimo šalabajzat, montiranje tog čuda se malo odužilo, i majka moja voljena je odlučila stat na kraj mojim izgovorima i kretenskim baljezgarijama i rekla je da se to mora napravit. Jebiga, nemreš sada majci jedinoj reć ne, nazval sam ujaka i bratića i bacili smo se na posel:

Ovo je bila hrpa greda koju je trebalo uobličit u neki suvisli K....

20140530_204118.jpg


Kak mene drvo veseli, a jednim dijelom mi je dio struke, bacil sam se na posel, skočili smo do par dućana po nužan hardveraj:

20140529_153528.jpg


20140529_153519.jpg


20140529_153827.jpg


Mileva je održala predavanje o strukturalnom integritetu i prelazu iz elastičnog u plastično ( kako bi te kar.....)

20140529_154302.jpg


20140529_155242.jpg


Štaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa????????????

20140529_163412.jpg


20140529_153930.jpg


20140529_163419.jpg


ovo s tri šarafa ušarafiš u tri lepee...

20140529_163426.jpg


Dakle, na ovu pustopoljinu treba staviti konstrukciju protiv padanja pizdarija na pamet

20140530_204100.jpg


ajde andrija, preseli ove grede SAM na onu stranu, svaka ima samo 50 kila...

20140530_204111.jpg


20140530_204118.jpg


Kupil sam si novu glodalicu, i BRATE MILI, ŠTO JA VOLIM GLODAT, pa to nema nigdje...



20140530_204129.jpg


Naravno, motorka je glavna alatka u mojoj radionici, tak sam lepo napravil kut od 90 stupnjeva da ovo erektirano đubre stoji samo od sebe, tak da još nisam izgubil filing za piljenje drvenih pizdarija

20140530_204417.jpg


Greda, ko od majke rođena

20140530_204427.jpg


Erekcija

20140530_210935.jpg


greda do grede, dvije grede...

Nakon kaj sam se zbudil, došli su bratić i ujak, i s dve motorke i čudo bušilica, baklave i kave, počeli smo rokat

20140531_113951.jpg


20140531_113958.jpg


buraz na motorki

20140531_144759.jpg


grede se počele gomilat, neznaš kud s njima

20140531_144807.jpg


to sve "škart"

20140531_144823.jpg


20140531_200540.jpg


krenulo montiranje, pes ne zna koji nam je K

20140531_200603.jpg


20140531_215126.jpg


nešto docnije...

20140531_225414_Night.jpg


Uglavnom, nakon 12 sati solidne šljake, napravili smo od one hrpe sirovine relativno simpatičnu konstrukciju zvanu pergola, kojoj niti najveći mudraci ne znaju namjenu, ali jebiga, bolje s njom nego bez nje, a i bilo je malo muvinga, a i nisi napravil posel ak tri dana nakon vikenda ne vadiš piljevinu iz nosa, uha, i ostalih ekstremiteta kaj u sebi imaju nekakvu varijantu rupe :)

Uglavnom, ovo je rezultat

20140531_225526_Night.jpg


Kakve veze ovo ima s motorom? Apsoštrumpfnofaking nikakve, ali je jedan korak bliže oslobađanju mojeg dragocijenog slobodnog vremena, a samim time i dopridonosi skorijem svršetku mojeg koitusa s predmetnim motorciklinom.

Idući post je nastavak priće  :LOL: