Kontrola kakvoće benzina

markookram said:
tifon se prodal ini , omv uzima od ine
ali razlike u kvaliteti postoje  :LOL:


a ja cu vam reci da jedna privatna pumpa kod mene u gorici uzima gorivo (98) iz slo , i meni je jako fino  :mrgreen: (y)

Koliko je to pouzdana informacija?  :?
 
mladen59 said:
Kaj Vi u Dubrovniku :? nemate OMV ili TIFONOVU benzu?? Ulijevam na pumpama širom Hrvatske ,ali gledam da su prvenstveno te .Zanima me odgovor jer 14.06.planiram s dva frenda petodnevni izlet do Dubrovnika , Cavtata ,Prevlake i obić cijeli taj dio lijepe naše!  (y) Mogli bi otić na cugu!!!  :D

Oko Dubrovnika ne postoji ništa drugo osim Ine  :? Za cugu nije problem a ako trebate bilo sto oko Du samo reci
 
vickodu said:
Oko Dubrovnika ne postoji ništa drugo osim Ine  :? Za cugu nije problem a ako trebate bilo sto oko Du samo reci
Može par dana prije da izmjenimo mobitele .  (y) (do 14. 06.je daleko pa kad bu sve 100%)
 
BIKERZZR1400 said:
Isprobao sve OMV,TIFON i INU   mogu vam samo reći jedno kod nas je gorivo dosta loše. Jedino koje nešto vrijedi po meni je OMV. Sada ću malo skrenuti s teme motocikala samo za primjer. Auto koji vozim je diesel svaki put kada točim gorivo u Sloveniji,Austriji ili Njemačkoj napunim si rezervar do čepa bez i najmanjeg pjenenja.( dobio sam informaciju da se nafta pjeni radi velikog udjela vode i sumpora u sebi). Kod nas se nešto manje pjeni na OMV-u nego na ostalim pumpama. Što se motora tiče potrošnja s našim gorivom od 6-7 litara vožnje do 160 Km/h dok u  Njemačkoj tempo skoro cijelim putem 160-200 Km/h i potrošnja 6,3 kako je to moguće i isto su pisali novinari Njemačkog Motorrada da kako veliki ZZR malo troši ,ali očito da se situacija drastično mijenja s nekavalitetnijim gorivom.  
Znao sam da se dizel pjeni,ali nisam znao da je to od vode i sumpora.
Uglavnom,točim ja dizela ovaj Božić na jednoj pumpi u Njemačkoj i ovaj se toliko pjenio da mi je trebalo 10 min
da ga natankam do vrha jer pjena nikako da se spusti.
Po tome je i kod njih gorivo u banani.Ne sjećam se o kojoj se pumpi radilo.
 
BIKERZZR1400 said:
Isprobao sve OMV,TIFON i INU   mogu vam samo reći jedno kod nas je gorivo dosta loše. Jedino koje nešto vrijedi po meni je OMV. Sada ću malo skrenuti s teme motocikala samo za primjer. Auto koji vozim je diesel svaki put kada točim gorivo u Sloveniji,Austriji ili Njemačkoj napunim si rezervar do čepa bez i najmanjeg pjenenja.( dobio sam informaciju da se nafta pjeni radi velikog udjela vode i sumpora u sebi). Kod nas se nešto manje pjeni na OMV-u nego na ostalim pumpama. Što se motora tiče potrošnja s našim gorivom od 6-7 litara vožnje do 160 Km/h dok u  Njemačkoj tempo skoro cijelim putem 160-200 Km/h i potrošnja 6,3 kako je to moguće i isto su pisali novinari Njemačkog Motorrada da kako veliki ZZR malo troši ,ali očito da se situacija drastično mijenja s nekavalitetnijim gorivom.  
Upravu si ti to što kažeš za kvalitetu goriva u drugim zemljama,evo npr. ja sam imao Hondu (prije 13 god.) koja je u njemačkoj morala preći sa olovnog 98 na bezolovni i ovom prilikom joj je stavljen kat. i sipano je euro 91,međutim kad je prvi put dolazila ovamo u SLO i HR sipan je 91 i nije nikako dobro radila (trzanje ,trokiranje,drastičan gubitak snage,potrošnja)-na servisu sve OK,a kad je slučajno majstoru sinula ideja da ispusti svo gorivo i da uspe 95 -sve u najboljem redu,tako po povratku u njemačku je trošila 91,a na našim prostorima 95 i više nije bilo problema.
 
motor točim isključivo na OMV-u i Tifonu i dosada nisam imao nikakvih problema...moram priznati da sam skut nasuo pun na INI jednom i totalno je drugačije radio... :palacdolje:
 
Phobocaster said:
motor točim isključivo na OMV-u i Tifonu i dosada nisam imao nikakvih problema...moram priznati da sam skut nasuo pun na INI jednom i totalno je drugačije radio... :palacdolje:

Da nije drugacije radio jer je bio pun pa se sokiro  :jesus: :jesus:
 
vickodu said:
Da nije drugacije radio jer je bio pun pa se sokiro  :jesus: :jesus:

nemoj izvlačit iz konteksta  :jesus: znaš šta sam mislio reći  :D
 
Phobocaster said:
nemoj izvlačit iz konteksta  :jesus: znaš šta sam mislio reći  :D

Znam ali  ....Ulijevao sam gorivo u motor svuda pa i u Albaniji i nije se bas mogla primijetit neka razlika u radu  :mrgreen:
 
a kaj je s s Lukoilom? Uvozno gorivo, pital sam dečke odkud je gorivo, dal je iz Rijeke - nasmijali se, je no!
eurodiesel mi se čini jako dobar, TDI mi sa Inom i drugim gorivima prilično dimi....
ovo mi je sad drugi rezervoar da potrošil i u ovih skoro 2000km sam super zadovoljan.
I lakše upali ujutro :misli:
 
vickodu said:
Znam ali  ....Ulijevao sam gorivo u motor svuda pa i u Albaniji i nije se bas mogla primijetit neka razlika u radu  :mrgreen:

To je istina, točio sam po svuda i nikad nikakvih problema. Baš me zanima kakva je kvaliteta goriva u istočnoj Turskoj u odnosu na naše  :mrgreen:

Najviše točim na OMVu jer mi je pred zgradom, čim izađem iz grada više se ne opterećujem time. Kad lampica zasvijetli, prva pumpa je moja.

 
vickodu said:
Znam ali  ....Ulijevao sam gorivo u motor svuda pa i u Albaniji i nije se bas mogla primijetit neka razlika u radu  :mrgreen:

ajd pročitaj moj post ponovo...rekao sam da motor točim na tifonu i omv-u a da sam skuter nasuo na ini, na skuteru i to cvaji se osjeti razlika vjeruj mi ili probaj sam... :mrgreen:
 
Phobocaster said:
ajd pročitaj moj post ponovo...rekao sam da motor točim na tifonu i omv-u a da sam skuter nasuo na ini, na skuteru i to cvaji se osjeti razlika vjeruj mi ili probaj sam... :mrgreen:

Svaki dan mi kroz servis prođe vise skutera i svi rade Ok na Ini  :mrgreen:
 
jučer mi se smrzla nafta ( INA ), pa nikom ništa, kažu da to nije moguće :x pedeji :palacdolje: pa šta onda očekivat
 
codZU13 said:
jučer mi se smrzla nafta ( INA ), pa nikom ništa, kažu da to nije moguće :x pedeji :palacdolje: pa šta onda očekivat
Pa u pravu su. Nije moguće da ti se smrzla NAFTA, možda nešto drugo u njoj... Toči D1... :)
 
moover said:
Pa u pravu su. Nije moguće da ti se smrzla NAFTA, možda nešto drugo u njoj... Toči D1... :)

da nije nafta već voda..  bio skoro pun, nekih 45l... pa još da kupujem D1...nabijem ih na  :banana:
 
codZU13 said:
da nije nafta već voda..  bio skoro pun, nekih 45l... pa još da kupujem D1...nabijem ih na  :banana:

pa jel je još moguče kupiti D1 :misli:

mislim da D1 i D2 nema već godinama. Ima Diesel i Eurodiesel....... :misli:
 
vickodu said:
Znam ali  ....Ulijevao sam gorivo u motor svuda pa i u Albaniji i nije se bas mogla primijetit neka razlika u radu  :mrgreen:
vicko ovo nisan ni ja dosad nikad primjetija ne gledam koja je pumpa ,kad je rezervar pri kaju uvik ulivan pun u auto i motor razliku nisam primjetija ,a sad,neznam?????
 
Neznam kako ostali, no meni se čini da na lošijem gorivu napravim puno manje kilometrara nego obično. Moguće?  :misli:
 
moguće ! radi se o kalorijskoj vrijednosti goriva. Lošeg goriva ima i kod OMV i kod Ine i kod Petrola a o lukoilu da ne govorim.Većinom se kontrolira sumpor u gorivu i onečišćenje a puno rijeđe koliko gorivo ima kalorija . Činjenica da ima ne tržištu RH dosta muljanja neovisno o kojem dileru se radi. Na žalost , pojedincima su se raspadale svojevremeno turbine na dizlašima zbog lošeg goriva .Sada je stanje malo bolje ali većina mulja nastaje po izlasku goriva iz rafinerije.Jedna benzinska je imala čak i svoju privatnu rafineriju :( odnosno cijelo postrojenje za vađenje boje iz lože koje je podzemnim cijevima ubacivala u tankove pumpe .