NC750 X/S DCT

👍👍👍👍 ja i ti smo ugrožena vrsta ovdje.
A gle, mislim da svatko tko šarafa po motoru ne može shvatiti da netko plaća novce nekome za odvrnuti čep i promijeniti ulje itd. To je normalno.
S druge strane, vidio sam par talenata koji su sami išli prckati po motoru - prijenosu i završili sa 10x većim troškovima umjesto da su to dali servisu da radi. Nije sve za svakoga, i ja sam informatičar ali bome i anti talent za popravljanje autiju / motora.
Ali za nešto sjebat - bez beda 👍🏻😂
 
Sad gledam ovo gore sto si napisao, pa samo napomena za sutra: isto ulje je i za motor i za DCT. Ako su ti naplatili 2x zamjenu ulja, prevarili su te. Imas samo jedan dodatni mali filter za DCT koji se u pravilu mijenja svaku drugu izmjenu ulja. Kosta par € pa ga ja promijenim svaki put.
Filter zraka HiFlo kosta 18€ tu kod mene.
 
Sin je prošli tjedan na svom NC700s sam mjenjao ulje motora. Ulje + filter ulja ispalo ga je 45€ cca.
Ovlašteni servisi mogu biti dobri ali mogu biti i koma. Jedno vrijeme sam se vrtio u toj branši iprimjetio sam da su se mehaničari selili među ovlaštenim servisima raznih marki pa je onda upitna njihova pouzdanost.
Ako je neki mehaničar ušao u dušu neke marke vozila onda je najbolje potražiti takvog mehaničara.
 
Evo malo sam čitao britanske i njemačke forume i uglavnom su svi složni da su honda ovlašteni izuzetno skupi. 30ak posto je skuplje servisirati nc nego GS-a u ovlaštenom. U njemačkoj je cijena za nc veliki servis 600-700 eur, gs 350-400. Tako da si veći frajer kad ideš u honda ovlašteni nego da imaš rolex. Honda je Bugatti među motorima. Zaljepit ću kopiju servisne na vizir i mogu u Monaco😆. Valjda zato što se ne kvare pa moraju neku lovu uzeti na servisu.
 
  • Like
Reactions: Feis123
jao jelena, još se i brani, napada 🤣 Ajd za servisera razumijem, čoeka treba platit za rad tko nezna sam, ali plačat dijelove po trostrukoj cijeni no no. A i ovaj što ti mijenja i preporučuje mijenjat ulje na autu je blagorečeno moron bez obzira što tvornica preporuča i ako ti je to poznanik ili frend nije ti neki. Ko kuži problematiku njemu je to jasno, neda mi se sad pisat o tome, a vidim da si sam sebi dovoljno pametan. Stoga uživaj. Nebum više si trošil moždane vijuge
npr air filter Meiwa što definitivno nije no name, da si filter poslal poštom na krug dva oko zemaljske kugle bi ispalo jeftinejše.
Voziš i imaš low budget motor, ko biciklin pony naspram drugih motora, a plačaš servis ko da voziš Ferrari.
 
  • Like
Reactions: Zog
jao jelena, još se i brani, napada 🤣 Ajd za servisera razumijem, čoeka treba platit za rad tko nezna sam, ali plačat dijelove po trostrukoj cijeni no no. A i ovaj što ti mijenja i preporučuje mijenjat ulje na autu je blagorečeno moron bez obzira što tvornica preporuča i ako ti je to poznanik ili frend nije ti neki. Ko kuži problematiku njemu je to jasno, neda mi se sad pisat o tome, a vidim da si sam sebi dovoljno pametan. Stoga uživaj. Nebum više si trošil moždane vijuge
npr air filter Meiwa što definitivno nije no name, da si filter poslal poštom na krug dva oko zemaljske kugle bi ispalo jeftinejše.
Voziš i imaš low budget motor, ko biciklin pony naspram drugih motora, a plačaš servis ko da voziš Ferrari.
Samo sam upisao filter za nc i to je google izbacio kod viktora. Honda original. Sigurno je bolji od tog tvog za 2 eura. Kako može valjat filter koji košta manje od porcije ćevapa sa uključenom dostavom i carinom. To ja ne bi stavio ni na usisavč a kamoli na luksuznu hondu nc. Ulje vam je jeftinije nego suncokretovo iz dućana i onda se čudite što mu je kratak tok trajanja.
 
  • Haha
Reactions: Feis123
IMG_2909.png
 
Samo sam upisao filter za nc i to je google izbacio kod viktora. Honda original. Sigurno je bolji od tog tvog za 2 eura. Kako može valjat filter koji košta manje od porcije ćevapa sa uključenom dostavom i carinom. To ja ne bi stavio ni na usisavč a kamoli na luksuznu hondu nc. Ulje vam je jeftinije nego suncokretovo iz dućana i onda se čudite što mu je kratak tok trajanja.
bravo sad si još stručnjak za filtere, taj honda orginal je možda čak i taj Meiwa, honda u tvornici ne radi filtere, nego naruči od neke firme filtere xxyy i ovi gore naljepe samo honda genuine parts i drže na skladištu ovlaštene mreže za ovakve jelene i još ohoho zarade extra. Ma bitno da si sretan i da si puno platio, što više to bolje, dobra logika, ipak je to luksuzna honda nc... kak veliš. Slobodno daj još objava da zapratimo. Lp
 
  • Haha
  • Love
Reactions: GašoNC and Octane
bravo sad si još stručnjak za filtere, taj honda orginal je možda čak i taj Meiwa, honda u tvornici ne radi filtere, nego naruči od neke firme filtere xxyy i ovi gore naljepe samo honda genuine parts i drže na skladištu ovlaštene mreže za ovakve jelene i još ohoho zarade extra. Ma bitno da si sretan i da si puno platio, što više to bolje, dobra logika, ipak je to luksuzna honda nc... kak veliš. Slobodno daj još objava da zapratimo. Lp
😁😁😁😁😁
Vi stvarno nemate pojma i stvarno vam je trebao jedan poput mene na forumu da vas prosvijetli. Honda ima 6 majstora za filtere koji ih ručno izrađuju u zasebnim komorama i na svakom je potpis majstora koji ga je napravio kao na mašinama od nissan gtr-a. Sad još reci da nissan ne radi motore nego im isporučuje dacia a oni ga samo zašarafe za šasiju. I da je dacia bolja od gtr-a zato što je jeftinija a iz iste su grupacije. Nema šanse da je nešto što je skuplje, bolje i kvalitetnije. Sve je prevara, masoni nas ubijaju, Jana se puni iz vodovoda.
 
Evo objašnjenja za 30000 km izmjenu ulja. Ako napraviš 10 putovanja po tri tisuce kilometara na tempomatu 120 može 30tkm. Ako dostavljaš pizzu po Zagrebu sa bemweom peticom i sipaš ložu naravno da bi bilo pametno češće zamijeniti.
Bmw n47 na kojemu se mjenja ulje na 30k lanac se rastegne ko zvakaca.
 
Last edited:
Diskusije o ulju sa najzanimljiviji dio svakog moto foruma
A podmazivanje lanca?

Ne znam za te servise, ja sam Transalpa servisira u Ogija u ST, vrhunski meštar za Honde, mislim da je cak i ovlasteni jer ljudi dovoze nove Honde u njega na servis. I uvik je bilo da ja nabavin djelove, a on odradi... Ura mu je 40e i vozi. Zadovoljan on, zadovoljan ja. U Šage san jedan put uša i odma izaša.