Nordkapp 2021. Sa ZZR 1400 u 18 dana

Wow, pa reci gdje je to bilo ?
Sigurno neće nitko u nekoj divljini, pogotovo bajkeri, stati u nekoj divljini, uvijek je to pokraj ceste !
U lici, dosta duboko u šumi baš iz razloga da imamo svoj mir, iako ako nanjuše klopu doći će i bliže ljudima tijekom noći.
Od roštilja, zajebancije, bilo je da zbrišemo što brže možemo.
Jedan bajker je šumar tamo i bila je odlična lokacija, malo očišćena gdje i oni okrenu slaninu nekad, ali po danu :ROFLMAO:
sreća tadašnja honda crf 250 odradila je vrhunski posao na tom ludom terenu
čopor je bio na 20 metara od nas i nisu pobjegli dok nisu čuli zvuk motora, ništa ih nije moglo otjerati, vika, komadi drveća... ne jebu ništa,stoje i gledaju, kao da planiraju napad, nikad više, platim krevet i adio :cool:

edit: da nadodam, od ceste je cca 5 km voznje po tom terenu, to je jako puno u tim uvjetima, no nazad nismo dirali kočnice, samo gasss brate i mali crf je pokazao kakav je bog u šumi
 
Last edited:
  • Like
Reactions: frky-mcf and e39
To je stvarno relevantno iskustvo dostojno generalizacije... :oops:
mah, samo zapamti jedno, u lici ne idi u šumu, u slavoniji možeš, iako i divlje svinje znaju biti opasne, neće ti ništa ako nisu sa mladuncima, tamo je uvijek sve dobro prošlo
 
Kada rekoh "zbog čega se ide na put", mislio sam da mi je cilj vidjeti druge zemlje, nacije, kulture, znamenitosti,
Slažem se sa tvojim izlaganjem. Svak ima neke svoje prioritete.
Mariu svaka čast. Ne bih želio da ga uvrjedim sa bilo ćime, jer mu se divim na poduhvatu. Da me pogrešno ne shvati. Mene je samo zanimalo dali je stvarno 18 dana jeo samo konzerve, jer je to meni nezamisivo, pa smo sad pošli u široko i daleko.
Nisam htio iznosit moj dojam od njegovom engleskom na Youtubu, ali kad si već ti to spomenu apsolutno se slažem.
Putopis na forumu mu je odličan.
Recimo ekipi sa kojom putujem je važnije probati lokalnu kuhinju i vidjeti prirodne fenomene, nego posjetiti nekakav poznati spomenik ili razgledati znamenitosti, kao crkve, muzeje i sl. Ali ako ima vremena, zašto ne i to.
Umjesto suvenira kupujemo, domaće proizvode, sir, rakije, kobasice, đemove, kajmake. Jednom su na jednoj turi na kojoj nisam bio, od jednoga kofera radili frižider. Oblagali ga stiroporom iznutra, a izvanka robom, da se "suveniri" ne pokvare.
I onda kad dođemo doma nakon putovanja, radimo večerice od tih "svenira" i prepričavamo događaje sa putovanja.
Nastojimo držati do 400 km po danu, da nešto vidimo i nismo u ludom tempu, ali zna se prvi dan potegnut i 700-800 da se dođe do željene lokacije.

Sretan Božić svima. Puno zdravlja i vrhunskih putovanja.
 
Last edited:
Jednom su na jednoj turi na kojoj nisam bio, od jednoga kofera radili frižider. Oblagali ga stiroporom iznutra, a izvanka robom, da se "suveniri" ne pokvare.

Ovo mi nešto poznato

Imenjaku i bratu po motoru svaka čast na poduhvatu a putopis sam pročitao više puta, odličan mi je
 
  • Like
Reactions: frky-mcf
Jednom su na jednoj turi na kojoj nisam bio, od jednoga kofera radili frižider. Oblagali ga stiroporom iznutra, a izvanka robom, da se "suveniri" ne pokvare.

Ovo mi nešto poznato

Imenjaku i bratu po motoru svaka čast na poduhvatu a putopis sam pročitao više puta, odličan mi je
Naravno, kad si ga ti pravio. 🤗
 
U lici, dosta duboko u šumi baš iz razloga da imamo svoj mir, iako ako nanjuše klopu doći će i bliže ljudima tijekom noći.
Od roštilja, zajebancije, bilo je da zbrišemo što brže možemo.
Jedan bajker je šumar tamo i bila je odlična lokacija, malo očišćena gdje i oni okrenu slaninu nekad, ali po danu :ROFLMAO:
sreća tadašnja honda crf 250 odradila je vrhunski posao na tom ludom terenu
čopor je bio na 20 metara od nas i nisu pobjegli dok nisu čuli zvuk motora, ništa ih nije moglo otjerati, vika, komadi drveća... ne jebu ništa,stoje i gledaju, kao da planiraju napad, nikad više, platim krevet i adio :cool:

edit: da nadodam, od ceste je cca 5 km voznje po tom terenu, to je jako puno u tim uvjetima, no nazad nismo dirali kočnice, samo gasss brate i mali crf je pokazao kakav je bog u šumi
Ako nisi, pogledaj "The grey" !
 
  • Like
Reactions: Author
Bravo imenjace,ne-vjerovatno a istinito,21.01.,sam u Sv. Martinu na Muri,koji dan, Cakovec je blizu,mogli bi negdje na KavuSlag... ,pa mi spusti broj mob.,ako stignem se javim.
 
  • Like
Reactions: Nero and frky-mcf
Bravo imenjace,ne-vjerovatno a istinito,21.01.,sam u Sv. Martinu na Muri,koji dan, Cakovec je blizu,mogli bi negdje na KavuSlag... ,pa mi spusti broj mob.,ako stignem se javim.
Dogovoreno 😊
 
  • Like
Reactions: Paf
Bravo imenjace,ne-vjerovatno a istinito,21.01.,sam u Sv. Martinu na Muri,koji dan, Cakovec je blizu,mogli bi negdje na KavuSlag... ,pa mi spusti broj mob.,ako stignem se javim.
Ako ne ides sa stromom onda se ne racuna 😁
 
Ako ne ides sa stromom onda se ne racuna 😁
Ne idem,idem autom na turnir veterana kosarke...,da je u Crikvenici ili bilo di uz obalu,isao bi Stromom, nemam zimske gume na Stromu... :mrgreen:
 
Baš ljepo, šteta što nisi Lofote pregazio...
Odmah mi uspomene naviru...
 
  • Like
Reactions: frky-mcf
Imenjače, lijep pozdrav.
Ponovo imam dva pitanja: jesu li stigli računi za trajekte?
Koje si gume stavio da su na ZZR-u izdržale 10.000 km?
Do dana današnjega još niti R od računa😁.
Nadam se da ni ne budu došli.
Što se tiče guma, gore su još uvijek Continental ContiRoad. Sport-turing guma. ( znači bez oznake Attack). Sad već debelo preko 15 000 km.
 
  • Like
Reactions: Paf
pricao s frendom iz norveske i spomenuo to pitanje.
kaze kod njih te ceste drze privatne firme i da vjerojatno im se ne da zaj... za ta dva tri prolaza ili da cekaju da se skupi dovoljno iz odredjene zemlje pa da salju u kompletu jer di bi stigli da tako za svakoga ko jednom prodje prolaze svu proceduru.
jer je kod njih to sve umrezeno i ide automatizmom.
i da najvjerojatnije si imao prolaz na racun kuce :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: frky-mcf