Nova Yamaha MT-10

joke said:
Nymbus je zakon (y)

:LOL: jojjjjjj, ne spominji mi "bimbusa"

ovaj za 2019-tu je "Ice Fluo" ;)  :mrgreen:

BTW
bio u Baštijanovoj u ZG-u, da vidim onaj 9SP, ali iako je
na akciji, nije mi baš  :misli: :neznam:
...odmah bi vilicu ofarbao u crno - zlatna mi previše u toj
kombinaciji boja  :mrgreen:

a kad sam se bio provozao kod tebe da vidim 9-tku tresku GT od "massa.st" - ta kombinacija
boja za tresku uživo mi je još OK (bez obzira na zlatnu)  8)
ali vidio u Karavani jedan GT "Phantom Blue" i to mi je katastrofa  :?

toliko o bojama  :mrgreen:  (y)
 
Moja kombinacija boja je top :)
968dd97a314ec0288254050087a0d112.jpg
584f637ef13f82e45e09044da1a34c1d.jpg
 
Remus mi je skroz ok. Nije velik, dovoljno širok i paše na motor. Od prikazanih mi najbolje izgleda.
 
Musashi said:
Remus mi je skroz ok. Nije velik, dovoljno širok i paše na motor. Od prikazanih (dostupnih, crnih i nisu samo one cijevi ;) )mi najbolje izgleda.
(y)

i ovako; bar online, zvuk, pogotovo bez DB k. dubok, sasvim OK

BTW
gledam te konfiguratore od Yamahe i dobro, aj' potrudili su se,
ali mogli su i bolje, jer kod niz modela ima dosta nedosljednosti

npr. onaj ice fluo ima crne, (što je u stvarnosti bolje - ističe se), a ne
sive usisnike i plastikicu na tanku,
a tako i je kod dosta opreme koja se izabire i kod drugih motora

:neznam: valjda slabo plaćaju kompjuteraše :no: :mrgreen:



https://www.youtube.com/watch?v=v4VpsMJ9Wro
 
A inače nisam ga vozio ali ga je moj frend testirao kad je izašao s ekipom iz motorevije. Kaže da ide skroz dobro te da je upravljiv i lagan. Frend inače vozi superduka 1290 s full akrapovičem i ako on kaže da ide dobro, onda sigurnoo ide dobro :LOL:
 
čudi me da se To još prodaje

rezultati su porazni, konkurencija ju potaracala




Srki
 
Musashi said:
A inače nisam ga vozio ali ga je moj frend testirao kad je izašao s ekipom iz motorevije. Kaže da ide skroz dobro te da je upravljiv i lagan. Frend inače vozi superduka 1290 s full akrapovičem i ako on kaže da ide dobro, onda sigurnoo ide dobro :LOL:
  (y)

ma kupio i moj jedan frend  8) plavog i nudio mi da se vozikam,
prije par tjedana, ali znam - ako uzmem, moglo bi da me ponese i onda
to ne bi bilo samo onako: ležerno :LOL: nego baš ono, da vidim što
sve može,  :twisted: a onda bi bike mogao biti već i "kaparisan" :misli: :mrgreen:  :budo:
tako da sam mu rekao: hvala ne, i onako svi ti motori, (power naked motorcycle)
manje-više idu super  8)
(npr. za ovaj kažu:  bolje nego i R1 u jednom režimu vožnje)

…sve je stvar do vozača, tj. koliko zna, može i recimo: usudi se  :D

BTW
ja samo zimski ubijam vrijeme, a da bi me dobili (Yamaha) za kupnju
ovoga mogli su bar za sezonu 2019-tu ukloniti onaj "tumor" na serijskom
sicu ili bar odmah staviti komfort sic + još npr. bar displej kao što ima SP

a ima još uvijek i niz stvari koje bi se mogle ljepše napraviti, kao npr. na MT-15 ili
bi sam napravio one seater-a (uklonio fuziće, neki poklopac sica, manji/preklopni nosač t. itd.) ;)
 
...sve je stvar u vozaču ;)

bio jedan sa 10tkom i drugi na običnom MT09(bez Öhlins-a, kao na SP),
pa džabe pravca i silnih hp, ovaj s 10tkom samo mu je gledao u leđa, uglavnom  :mrgreen:

BTW
i ja sam imao dosta rezerve prema tom trocilindriku, ali motorić je što se vožnje tiče  8)
tako da netko tko bude kupovao i voli takve motore (naked) stvarno se bude lomio između
ta dva motora pitajujći se: realno, da li vrijedi dati dosta više tis. kn za 10ku ;)
 
:mrgreen: e da i:
kako me netko krivo ne bi shvatio; onaj dio na OEM sicu, koji je osmišljen za
funkcionalno zadržavanje tijela,  u krajnjoj produkciji ispao je katastrofa  :?

puno bolje izgleda na crtežu, kako su to dizajneri osmislili, ali krajnji
rezultat proizvodnje je kao da se netko posrao na sic :LOL:

to su u dosadašnjem noveliranju modela trebali popraviti,  :? pored toga
što je bilo prigovora i na kvalitetu izrade tj. da sic baš i ne stoji dobro
tj. ima hod ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ISRAmp_GnBo

d579354e27cc3f9f58813d894641cab0--moto-sketches.jpg


e4b1f1ce77603487964f774f08955b5d.jpg

 
DADO+ said:
ak' je samo boja u pitanju, ima i crni MIVV ali iako je dublji zvuk ovako na YT isto :neznam:  :?

https://www.youtube.com/watch?v=L2Kh1JYLEQw
Ako nije do snimanja onda se original čuje duplo.bolje

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
DADO+ said:
i ja sam imao dosta rezerve prema tom trocilindriku, ali motorić je što se vožnje tiče  8)
tako da netko tko bude kupovao i voli takve motore (naked) stvarno se bude lomio između
ta dva motora pitajujći se: realno, da li vrijedi dati dosta više tis. kn za 10ku ;)

MT09 ako nije u SP izvedbi nije za usporediti sa MT10 (a ni onda baš nisu blizu)
isto tako ako je iskusniji vozač u pitanju, MT10 je puno konkretniji izbor... daleko do toga, MT09SP je super paket... e sada sve zavisi šta se traži od motora
MT10 osim što je skuplji, osjetno je veći potrošač goriva od devetke... međutim... osmjeh ne silazi sa lica - agregat je čudo
desetka nije neki ljepotan pogotovo zadnji kraj mi je nedorečen ali jednom kada pokreneš agregat to nije bitno... mada treba biti oprezan jer se teško ne zaigrati... :mrgreen:
ti nakon fz8 nakeda mislim da biš trebao gledati ovog kapacitetnijeg...

a to šta je brže ili sporije je tako i tako 90% do vozača, njegovih sposobnosti ili ludosti, pogotovo po zavojima...
bio netko brži ili sporiji od tebe, ako si ti zadovoljan svojom vožnjom i onim šta voziš, nije ni bitno...

da mi motor ne treba pretežno za duža ili kraća putovanja, i da opčenito nisam htio nešto smirenije, sada bi bila desetka u garaži, motor koji mi je ostao u jako dobrom sječanju...
AgsSnYn.jpg
 
biker4life said:
MT09 ako nije u SP izvedbi nije za usporediti sa MT10 (a ni onda baš nisu blizu)
isto tako ako je iskusniji vozač u pitanju, MT10 je puno konkretniji izbor... daleko do toga, MT09SP je super paket... e sada sve zavisi šta se traži od motora
MT10 osim što je skuplji, osjetno je veći potrošač goriva od devetke... 
da  (y) :LOL: baš mi kaže frend - "  :shock: troši više nego FZ1 - za ne povjerovati" :LOL:
ali tko gleda na potrošnju kod takvih motora  8)

piljun said:
Ako nije do snimanja onda se original čuje duplo.bolje

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

a :neznam:
evo ima i Arrow - sa DB k. zvuči 'ko serijski

https://www.youtube.com/watch?v=pbPm1UNYr0E
 
biker4life said:
MT09 ako nije u SP izvedbi nije za usporediti sa MT10 (a ni onda baš nisu blizu)
isto tako ako je iskusniji vozač u pitanju, MT10 je puno konkretniji izbor... daleko do toga, MT09SP je super paket... e sada sve zavisi šta se traži od motora
MT10 osim što je skuplji, osjetno je veći potrošač goriva od devetke... međutim... osmjeh ne silazi sa lica - agregat je čudo
desetka nije neki ljepotan pogotovo zadnji kraj mi je nedorečen ali jednom kada pokreneš agregat to nije bitno... mada treba biti oprezan jer se teško ne zaigrati... :mrgreen:
DA  (y) (tko uzme taj naked to lako popravi nekim poklopcem suvozačeg sica bar  :mrgreen: ;) )

realno, samo za cestu, pogotovo ako si sam na motoru 150ks je ne "sasvim dosta" , nego i previše  :mrgreen:
i treba to znati iskoristiti pametno  8)

meni je žao jedino što Yamaha trenutno pravi (da sad ne imenujem modele :mrgreen:) sport touring motore kao neke light putne endure,
a takvi motori meni se ne sviđaju i kad kupujem novi motor moram biti kao dijete koje je došlo u tvornicu čokolade :slinavac:  :D

...pa kupujem motor, a ne neki auto (golf  :mrgreen: ) prometalo za svaki dan  :LOL:

šteta što ovaj agregat nisu upakirali u pravi sport-touring, a ne samo što je jeftinije i lakše, podilazeći tržištu, uz male OEM dodatke
izbacili touring MT 10, a to nije to  :?