Oko Svijeta 2010/11/12 - PANAMERICANA

Pa i nisu novosti, dugo nam se putnik nije javio. Nadamo se da je sve ok  (y)
 
Meni jesu, jer dugo nisam pratio ovu temu, ali slažem se s tobom sa zanimanjem čekam novosti  (y)!
 
Sa FB:

Ljudi dugo se ništa nije stavilo, a to može značiti da je bilo jako dobro jer tamo gdje smo bili nije bilo interneta ni ostale komunikacije.

Javljam vam se s aerodroma iz Italije, gotovo na korak Hrvatskoj. Mogu reći da nisam ni sam znao da će put, ekspedicija toliko dugo trajati (312 dana: Kolumbija, Ekvador, Peru i Brazil) ali bilo je potrebno na određena mjesta otići i nekoliko puta.

Uskoro ćemo započeti s fotografijama ali i sa nastavkom pisanja knjige, a sada dijelim jednu fotku prelaska rijeke u džungli.

Živili!
 
einstein said:
Sa FB:

a sada dijelim jednu fotku prelaska rijeke u džungli.

Živili![/i]
10330346_786785248019306_7265234865508646267_n.jpg
 
Pozdrav ekipo!

Izvinite nisam se baš javljao neko vrijeme međutim to ne znači da nije bilo aktivnosti.

Nakon duže vremena nazovem svog izdavača u Kanadi da se dogovorimo kad da se napokon nađemo i tamo u javnost pustimo moju knjigu koja već par sezona čeka na objavu.
Međutim ovaj puta, kaže on meni: ''Petre knjiga ti je vrlo tražena i dobro se prodaje''!!

Naime, nakon što je knjiga prevedena 2012/13 i pripremljena za tisak u više navrata sam zbog boravka u Amazoniji među plemenima odgađao odlazak u Kanadu i objavu i knjige. Očito više volim druženje s ljudima koji okolo hodaju s kopljem ili toljagom na ramenu, nego promocije. Međutim, bez obzira šta se meni sviđalo ili ne, to s moje strane nije bilo korektno prema njemu i njegovoj ekipi.

Osim gospođe Erike Katačić Kožić koja je prevela knjigu, njegova ekipa profesionalaca se angažirala oko obrade i pripreme za tisak, i tiskali su knjigu. To nije mala stvar i što u krajnjoj liniji košta, a mene nema.

Čovjek očito nije mogo više čekat i bogme, treba priznat, zna radit svoj pos'o. Hvala mu što me nije ček'o, jer, ko zna kad bi knjiga onda zaživila.
 
>>> ''Petre knjiga ti je vrlo tražena i dobro se prodaje''!!
... al' se nisi javljao pa je zarada uplaćena dobrotvornim organizacijama  :mrgreen:
 
irud said:
hoćeš li ju ipak otići predstaviti u Kanadu?

Pozvan sam tamo sredinom studenog kad su veliki sajmovi i dani knjiga. U promotivnom smislu bilo bi se korisno pojaviti, i vjerujem da bi to rijetki propustili, ali izglednije je da necu ici.

Iako je za ovo sto radim potrebna prisutnost u javnosti, u stvari cak je bitnije vise pricati o putovanjima i ekspedicijama nego putovati, odradjujem nuzni dio.

Mada, prije par dana prijatelj mi je  javio da je AROUND THE WORLD istaknuta na posebnom mjestu u najvecoj knjiznici u Ottawi.

Uredništvo je knjigu proširilo čak na 368 strana, prozračili su je, ja sam je kod nas komprimirao zbog uštede na papiru tisku ......


Isto tako prije nekog vremena prijatelj mi je poslao fotku iz PROFILA u ZG, o preporuci osoblja sto pokazuje da i bez mog velikog angazmana magija price OKO SVIJETA ocito cini svoje.

A ako se neko pita sta je s iducom knjigom?

Istina, gledajuci kalendarski od sijecnja 2011. kad sam krenuo na:

-PANAMERICANU 11/12, 21 mjesec puta i 100 000 km
-ANDE - AMAZONA, 4 mjeseca
-MISIJA AMAZONA, 11 mjeseci, zivot s plemenima, preplovljavanje Amazonije te povratak kopnom natrag do Pacifika...

znaci 4 godine dinamike... u ovom instant vremenu netko marljiviji, pretvorio bi to u nekoliko knjiga, međutim ili sam lijen, ili spremam nešto osobito?

I jedno i drugo. Baš tako.

Ne žurim jer mi pisanje i objava nisu prioritet. Bavim se obavezama koje sam preuzeo u odnosu prema nekim meni dragim ljudima i organizacijama. A drugo, kad već skalupim i objavim, bit će to nešto puno više od putopisa, romana i priče, jer osim što već sada imam obilje situacija, susreta i materijala, ta nova stvar uz spomenuto obuhvatit će još jednu vrlo zanimljivu ekspediciju, te još dva – tri putovanja u zanimljive regije, koje bi isto tako neki nazvali ekspedicijama.
Izdavaci izvana zainteresirani su i za ovo novo što će nastati.

I eto, ovaj forum imao je čast plasirati prvi prijevod našeg putopisa u svijet, a  imat će i posebnu čast uživati u tom posebnom djelu kad oživi. 

Drago mi je jer znam da mi vjerujete.




 
Lako cemo mi s tobom za projekte, ekspedicije, knjige i ostalo...nego jel ti Mate isplatija okladu s pocetka price?  :mrgreen:
Bas sam te se jucer sitija...vidi rodjo doli sta sam nasa jucer u kompu... :wink:
 
picoda said:
Lako cemo mi s tobom za projekte, ekspedicije, knjige i ostalo...nego jel ti Mate isplatija okladu s pocetka price?  :mrgreen:

E da, vrijeme kad sam čini mi se već razmišljao o velikom putu a i motori su, vidi se još mladi i lijepi.  A da legenda i dalje živi vidi se iz priloženog...






a sad još malo o minulim vremenima....


U trenutku kad sam kretao na put oko svijeta vjerujem da je više ljudi bilo skeptično prema tome (19 godina i sam oko svijeta) Međutim Mate je sumnju izrazio naglas. I to, naglas, bez obzira što je bilo pogrešno ne mora biti loše. Loše bi bilo, a to se ljudima često događa, spoznati neispravnost stavova a i dalje ih zastupati.
Dio ljudi javio na forumu i kasnije s krivim viđenjima i nagađanjima, što je malo čudno a nekima baš i ne ide na čast, jer se već priča prilično zakotrljala, al ko sam ja da nekog uvjeravam da bi mogao nešto vidit na drugačiji način.

Zato se obično ni ne branim posebno od negativnih komentara.

Međutim, kako je vrijeme odmicalo i kako sam doticao druge sfere života, pokoji članak u medijima a pogotovo objavio knjigu, tako sam se sretao sa ''finijim'' (čitaj - perfidnijim metodama).

Pojedinci su valjda da bi zaštitili svije interese i mogli uspješno ''prodavati priče'', nastojali spriječiti da moja djela koja su stvarno velika dođu u javnost. Uz te blokadice za pristup mediskom prostoru koji nam je tada trebao, pojavilo se i par kojekakvih komentarića, dakako, pod šifricama, što samo po sebi govori dovoljno.

Iznositi negativne komentare a ne imati IME i LIK. je razina grebača auta na parkiralištima. To čovjek ne bi očekivao u sferi koju neki drže za umjetnost. Eto očito umjetnost i čast katkada ne idu jedno s drugim.

Medjutim na žalost tih pojedinaca koji bi dali ........ ma ..... znate vi šta bi dali da mogu imat tako nešto, OKO SVIJETA je nadišla lokalne granice i kao naš prvi prevedeni putopis otišla u svijet, a to bi valjda kao pozitivan primjer bilo za pohvalu, i pozitivan komentar, a ne za kritiku.

Kod Mate, kao i kod većine na forumu, jer većinom mi znamo tko je tko, cijenim što je mišljenje iznosio s IMENOM.

A kako je i sam rekao, vjerujem da će se već kad se sretnemo javit i čestitat osobno, možda negdje na benzinskoj, kod Macole u Lici...


jer obično ljudi koji imaju ime i drže do njega
 
putnik said:
Pojedinci su valjda da bi zaštitili svije interese i mogli uspješno ''prodavati priče'', nastojali spriječiti da moja djela koja su stvarno velika dođu u javnost.

Nisam baš pratio, daj neki link, gdje se mogu vidjeti ta djela?
 
Petre, drago mi je sta sam te upoznao (nazalost u prolazu i nakratko u vecernjoj setnji Ilicom)

ali ako te kad put nanese u Svicu, javi se....

Sretno u buducim projektima i ne zamaraj se  (y) (y)
 
davor_77 said:
Nisam baš pratio, daj neki link, gdje se mogu vidjeti ta djela?

A tu ti se, na forumu, iako bas nisam redovit s javljanjem, od 2008. vrti par tema.
Ima i web stranica www.okosvijeta.com.hr koja bi trebala biti nešto službenije iako nedostaje ova zadnja ekspedicija
MISIJA AMAZONA




Po tome sto sam tako veliku ekspediciju o cijoj bi samo pripremi netko snimio citavu epizodu (priprema rute, skupljanje opreme, obuka s timom specijalca za prezivljavanje, analiza situacije na terenu, cijepljenja, papiri, psihofizicka priprema... intervjui i najave) vidi se koliko sam ažuran.

A kad ces vec biti na stranici, uz one odlicne i inspirativne video materijale, tamo ces naci i obrazac za narudzbu knjige. Lako se popunjava a knjiga je zakon. Vidi'ćeš

Zivio!
 
putnik said:
A tu ti se, na forumu, iako bas nisam redovit s javljanjem, od 2008. vrti par tema.
Ima i web stranica www.okosvijeta.com.hr koja bi trebala biti nešto službenije iako nedostaje ova zadnja ekspedicija
MISIJA AMAZONA

Po tome sto sam tako veliku ekspediciju o cijoj bi samo pripremi netko snimio citavu epizodu (priprema rute, skupljanje opreme, obuka s timom specijalca za prezivljavanje, analiza situacije na terenu, cijepljenja, papiri, psihofizicka priprema... intervjui i najave) vidi se koliko sam ažuran.

A kad ces vec biti na stranici, uz one odlicne i inspirativne video materijale, tamo ces naci i obrazac za narudzbu knjige. Lako se popunjava a knjiga je zakon. Vidi'ćeš

Zivio!

A to. To pratim redovno. Kupio i knjigu.

Uživaj.

 
einstein said:

Ne znam kako bih ti to objasnio. Mogu pokušat primjerom:

Ispod su "linkovi" (iako je neke Petar već stavio, ali za primjer), koji upućuju na web stranicu, knjigu, enciklopediju, muzej... gdje se neko djelo može razgledati, pročitati...

http://okosvijeta.com.hr/
http://www.profil-mozaik.hr/oko-svijeta/PR/131899
http://www.amnh.org/exhibitions/past-exhibitions/einstein/time/its-all-relative
http://en.wikipedia.org/wiki/Theory_of_relativity
http://www.relativitybook.com/resources/relativity_pdf.html