piaggio medley 150 review by liberty

manvuk said:
Pozz od vjerovatno novog vlasnika istog skutera.....i hvala ti na temi i objavama, zbog tebe se upravo registrirao :)
[emoji481][emoji106]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

pozdrav (y)
2,60 litara potrošnja. upravo prešao 900-ti kilometar
 
Izvrsno!
Ti si iz Ri ili sam krivo povezao? Odlicna potrosnja za Ri! Toliko sam trosio sa 50cc 4t i imao autonomiju 200km :)



Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
biker4life said:
nisi trebala ni pitati jer skuteraši nisu tako osjetljivi da im smeta kiša :LOL: :LOL:


samo nemoj prolaziti pored ciscuttijeve ili nedaj bože parkirati tamo :mrgreen:
:LOL: :LOL:
mučki provokatoru :jesus:

Manvuk...liberty je iz Pu (y)
 
Haha [emoji106]
Pozz u Pulu s Kvarnera:)
Ma svima.

Full mi je drago da postoji netko a da ga ima. Na jednom drugom forumu ga nema nitko pa samo nagađamo :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Upravo se vratio od uvoznika, isao pogledat opet, jos pitat. I opet mi se svida, jako. Bas mi je po mjeri
Do kraja mjeseca bi trebao rijesit to pitanje i ako bude, vec znam boju, trebala bi stici crna mat S verzija, onako ko Bev police, s plavim mikro detaljima :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
Upravo se vratio od uvoznika, isao pogledat opet, jos pitat. I opet mi se svida, jako. Bas mi je po mjeri
Do kraja mjeseca bi trebao rijesit to pitanje i ako bude, vec znam boju, trebala bi stici crna mat S verzija, onako ko Bev police, s plavim mikro detaljima :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
to je special edition
mislim da takav stoji u salonu u Rovinju, pa ako ti je hitno nabavit skuter znaš gdje ga možeš odamh preuzeti (y)

evo obavljen prvi servis - ulje + filter i još par sitnica na 940 km i to je koštalo 407 kn
RV-Pula voženo po iznimno jakoj kiši - sve 5. skuter ide kao po tračnicama, gume začuđujuće dobro drže, sve sam odradio od 80-100 kmh

izvještaj o postignutoj krajnjoj brzini slijedi u idućih 200 km

što bi volio da je na skuteru drukčije: da ima tvrđu prednju vilicu, mislim da bi se onda bolje ponašao na neravnom kolniku i zakrpama....na dobrom kolniku se ovjes savršeno ponaša. na neravnom je u prvom dijelu hoda premekan i u neku ruku bučan
+ želim si da smršavim 30 kg pa će i skuteru biti lakše :mrgreen:

dakle, za one koji se pitaju kako se vozi po otvorenoj cesti:
- zavoji - savršeno
- osjećaj snage -10% manje od vxr 200
- udobnost - između libertya i vxr-a po pitanju "hvatanja" rupa, tu je u prednosti bio vxr jer je bolje amortizirao prednjim krajem rupe
- na mokrom - kao po šinama, uske gume i visoki kotači su savršenstvo. kiša je padala toliko da su i neki auti stali....a skuter se nije ni uprljao. stražnji blatobrani (2) savršeno odrađuju posao
- ABS je odličan jer se ne pali na "prvu"

putna brzina - do 80-90 kmh mu je idealno, bez problema održava tu brzinu gdjegod
pretjecanja nisu nemoguća ni ako auto ispred vas vozi 80 kmh ali treba prostora
oprez - ako ste vozili bučniji motocikl navikli ste da vam ne oduzimaju prednost iskakanjem iz sporednih ulica...ovdje to nije slučaj, žele vaš tihi sporiji skuter satrati kad se to najmanje nadate :LOL:

 
Tocno! U pravu si. Sad vidim da ima i S i SE!
S tim da SE verzije nemaju S u nazivu na bokovima. I bas gledam po slikama, nije to bas nero crna kao police, vise je griggio mat. U svakom slucaju, zanimljiva, to bi bio moj izbor. Nije hitno, i ovi ce ga nabaviti ali ako zapne hvala na infu :)

Tvoji osvrti zlata vrijede. Sve ono sta me zanima i pitam se kako bi bilo, manje vise saznam, hvala ti.
Iskreno, gumice su tanke i djeluju mi neuvjerljivo, ovako opticki. Nisam nikad vozio skut s vecim kotacima i ne znam sta ocekivati. I bitno mi je to sve jer i ja vozim u svim uvjetima. Vidio sam da se dobiju Maxxis gume.
Interesantno, sve mi se vise svida [emoji7]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
Tocno! U pravu si. Sad vidim da ima i S i SE!
S tim da SE verzije nemaju S u nazivu na bokovima. I bas gledam po slikama, nije to bas nero crna kao police, vise je griggio mat. U svakom slucaju, zanimljiva, to bi bio moj izbor. Nije hitno, i ovi ce ga nabaviti ali ako zapne hvala na infu :)

Tvoji osvrti zlata vrijede. Sve ono sta me zanima i pitam se kako bi bilo, manje vise saznam, hvala ti.
Iskreno, gumice su tanke i djeluju mi neuvjerljivo, ovako opticki. Nisam nikad vozio skut s vecim kotacima i ne znam sta ocekivati. I bitno mi je to sve jer i ja vozim u svim uvjetima. Vidio sam da se dobiju Maxxis gume.
Interesantno, sve mi se vise svida [emoji7]

dakle, jedina stvar koja je na tom skuteru mogla biti bolje je ovjes
stražnji se lako ključem dotegne (amortizeri), a prednji je ok ako izuzmemo da bi u prvom dijelu hoda bilo bolje da skuter manje ponire, tj da je tvrđi

da se razumijemo - govorimo o skuteru od cc 27.000 kn. što bi rekao moj dobar prijatelj, pa nrg 50 (dobar skuter) košta 19.000 kn - za ovih 8.000 kn više dobiješ zaista puno više
no oni koji od medleya očekuju da bude beverly ili xmax neka ga zaobiđu jer:
- radi se o 18.000-20.000 kn skupljim skuterima kojima nije primarna namjena grfad kao medleyu
- beverly i xmax su punomo močniji skuteri (15+ ks više)

mislim da bolje od medleya za grad i prigradsko uzevši u obzir cijenu nema bolje
koga je strah da s medleyem neće moći držati tempo po gradu i da će mu auti biti stalno na dupetu, ili da na zaobilaznici neće moći odčepiti skuter na 5-10 km na 100 kmh - taj se grdno vara

danas po kiši sam prelazio i choppere i aute---s time da su chopperi uvijek opasni jer mu se možeš oplesti o bisagu :LOL:
+ došao sam doma po sumanutoj kiši promoćen do kože, a skuter koji je bijel nije bio uprljan.....da sam bio na motociklu isti bi bio usran i zahtjevan po pitanju čišćenja, a sad bi podmazivao lanac a ne s vama časkao o hvatanju rupa/zakrpa do rovinja

u svakom slučaju....presretači vam na ovom skuteru ništa ne mogu....naime rrijetko si toliko prekoračio brzinu da si im atraktivan :LOL:

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
mali dodatak:
- ako si iz RI nemoj očekivati od medleya da će biti uživancija skočiti do crikvenice ili popesti se na učku
on to može, ali mu to nije ono baš za njega
voziš se po rijeci, odeš zaobilaznicom do grobnika, odeš do opatije - to sve može i nije mu napor i za to ne treba jače, potrošiti ćeš ispod 3 litre na 100 km, tankati ćeš svakih 200+ km, ulja na servisu nećeš trošiti više od 1,25 litara jer toliko stane, rashladne ide 0,7 litara, gume obje dođu max 700 kn, remen se mijenja na 20.000 km, ući će ti u svaki ulaz zgrade, meni stane pod stepenište, nitko ti neće ukrasti retrovizor  ili plastičnu zaštitu auspuha jer to kradu beverlyu a ne medleyu, a ispod sica ti stane svinjska polovica ako baš hoćeš roštiljati, ja sam jučer ispod sica vozio cca 10 litara alkohola u bocama različitih veličina....e da....nek mi nitko ne kaže da mu je prednje svjetlo loše jer sam odradio cca 15 sati vožnje po mrklom mraku :LOL:

prva registracija s policom kod jadranskom osiguranja s 60% popusta mislim da dođe cca 900 kn (300 osiguranje, ostatak tehnički)

krajnja brzina....do idućeg petka ću obaviti sva testiranja :LOL: pa ću u detalje obavijstiti gdje je mjereno i na kojim dionicama (po noći naravno :LOL:)


e da....moje vozačke sposobnosti motocikala i skutera su slijedeće: motor od 1 do 10 vozim za max 4, a skuter ipak za 7 (po kiši sam za 10, tu sam stvarno opak :LOL:), više mi leži skuter takod a sam u par situacija negdje brže prošao s medleyom nego s fz6 (grad/prigradsko) tako da tanašne gumice nisu razlog za brigu (y)
životopis: cca 65.000 km na skuterima i cca 25.000 km na motociklu :mrgreen:
 
Ovo je bio moj :)
 

Attachments

  • med.jpg
    med.jpg
    108.5 KB · Views: 235
  • med.jpg
    med.jpg
    108.5 KB · Views: 215
Šta kažeš na to prednje kratko/dugo svijetlo kako bi bilo u hladno bijeloj boji da paše uz prednje ledice? Nekako mi ta žuta kvari dojam i izgled. Koja je to točno žarulja i koju marku uzeti, osram Philips ili neka treća.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 
@liberty
Ma sa kakvim se dosad vozio, imat cu osjecaj da bi s njim mogao i na mjesec :)
Prosli kineski zracni 150cc sam isao zg-ri :)
Ovo za gumice mi je iznenadenje i plus. Dakle, isto Maxxis?

@xoox
Pa to je upravo taj 'moj' SE, ista verzija i boja!
Imao? Prodao ili sta? Tvoji dojmovi? :)

@avantgarde
Dobro pitanje. Cijeli onako moderan i onda stave halogenku, stvarno bzvz. Prodavac mi kaze da je H4, ali je i napomenuo da je odlicno po mraku [emoji848]🤞

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
- Avantgarde, Manvuk
- slažem se, neko bijelo prednje kratko svjetlo bi bolje izgledalo, ovo h4 prosječno osvjetljuje s time da je dugo dosta upotrebljivo
- gume zaista nisu problem, mene su iskreno pozitivno iznenadile (i dimenzije i maxxis)
-xoox
uf što je lijep (y)
 
Ima san ga oko 4 mjeseca, kupljen novi, presa s njim 3000 km, sve kako je u temi napisano je tako. Proda ga zbog honde nc750x  :). Sve u svemu bija jako zadovoljan s njim, a u ovoj boji je mrak :mrgreen:
 
xoox said:
Ima san ga oko 4 mjeseca, kupljen novi, presa s njim 3000 km, sve kako je u temi napisano je tako. Proda ga zbog honde nc750x  :). Sve u svemu bija jako zadovoljan s njim, a u ovoj boji je mrak :mrgreen:
(y)
 
@xoox
Uff....ok, sve jasno! :)

Znaci, trenutno postoji na ovom forumu jedan bijeli, jedan S crveni i mozda se pojavi jos jedan SE matirani (ja 🤞[emoji3])

Citam vas dalje xD :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
ispred ureda je parkirana nova honda sh 150 austrijskih registracija tamno sive boje
pa sam ju išao dolje malo pogledati. ima kofer original Hondin, nema vizir
lijepo izgleda, po detaljima se vidi da je solidno sastavljena
jedino je meni manje privlačan izgled nego medleya - naime, dizajn prednjih oplata je vrlo futuristički i meni nije lijep, prednje svjetlo igleda zastarjelo, prednje oplate i podnica su jako lijepo izvdeni, kao i oslonci za suvozača (bili su otkopljeni), felge imaju zastarjeli dizajn, a stražnji kraj mi je klasičan skuteraški i tu je honda meni korak iza medleya...medleyu se stražnji kraj vizualno suzuje prema kraju i izgleda više motorističkije
kako je na hondi sh kofer must have - to meni osobno dodatno poružnjuje siluetu honde
u svakom slučaju vide se da je honda sh vrhunski proizvod u detalje odrađen i masivno napravljen

što se tiće medleya, obzirom da sam u razradi u samo 7 dana napravio čak 940 km :LOL:, nedjelju je pauzirao i danas sa 980 km krećemo u nove radne pobjede (y)

razrada je obavljena, servis je obavljen, idućih cca 200 km ću ga malo dodatno stiskati da izvučem od njega maksimum (nakon što je ugrijan, nakon pređenih bar 10 km) i onda mjerimo krajnju brzinu uz napomenu da sam cca 113 kg težak i da nemam baš neku aerodinamiku (tzv. silueta ormara :LOL:)

probati ću pogoditi odmah krajnu i napisati da samnom gore na satu neće pokazati više od 105 kmh. mislim da po satu griješi cca 5 kmh i to će biti samnom gore 100 kmh realnih, ali vidjeti ćemo. mjeriti ću bar 10x na istoj dionici u oba smjera pa ću uzeti prosjek

za motoriste/skuteraše iz pule uzimam prijedloge na kojoj dionici koje ceste da mjerim, gdje je namjanji nagib a najbolji asfalt (y)

+ neko je postavio pitanje (na forumu) najjačeg zračnjaka, pa se došlo do zaključka da bi to bio peugeotov bellville (tako nešto) jer ima (čak 169 ccm) - meni se isto čini da je to najjači zračnjak, ali bi sugerirao da se ipak uzme u obzir medley jer jen premala razlika u cijeni, a ovdje se dobije (ipak) 11 kW i 14,4 Nm. nije sve u snazi i momentu, ali je premala razlika u cijeni u odnosu na medley 150.