Piaggio skipper st 150

Pero_

New member
Kupio sam neki dan ovaj skuter i danas sam mu išao pogledat razinu ulja.
Razina je na minimumu koliko ja vidim.
Kolika je razlika između minimuma i maksimuma?
Ovo je mjereno nekih 20ak minuta nakon šta je motor prestao radit, dali treba mjerit još kasnije kad je motor potpuno hladan?

I kao drugo pitanje molio bi da mi neko objasni postupak izmjene ulja i filtera. Hvala
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,154804.0.html

imaš toga  još, koristi malo Search  (y)
 
Hvala, upisao sam bio u tražilicu "ulje" ali valjda mi je tema prešla preko oka, kao obično  :)

Jeli ovo normalna razina ulja gore na slici ili to nije dobro? Kolika je razlika u decima između min i max?
 
izmedu min. i max. oznake razlika ti je oko 2 deca. Za izmijeniti ulje dovoljno je motor zagrijati 10 minutnom voznjom....Nakon toga..kljucem 24 skines vijak za ispust koji se nalazi sa desne strane masine. Prikladnim alatom skines i filter ulja...Neka sve iscuri...a i nebi bilo lose klijestima izvuci plasticni predfilter koji je dobro oprati i ispuhati. Paziti da o ring cepa ulja ne ostetis...ili da ti ne dospije u kontakt sa gorivom...jer ce se rastegnuti...i poslije ce ti biti nemoguca misija staviti ga u utor na cepu. Cep stisni na 30 Nm..a filter ulja rukom..ili 5 nm. Ulijes litru ulja 5 w -40...upalis...i kontroliras eventualna curenja. To je to.
 
Hvala na odgovorima obadvojici.

Ima li smisla da je nadolijem 1-2 dcl ulja, iako neznam koje je ulje u motoru?
 
nemoj to radit,tek si kupio skuter pa bi itako bilo dobro da promijenis ulje i filter ulja...
 
Tako ću i napravit.  (y)

Usput, koji filter ide? Znam da to mogu sve u servisu provjerit, ali ako ne budem kopovao stvari u servisu nego na drugom mjestu da znam.
Koja je cijena filtera?
 
ulje ti je litra 90 kuna(agip city 5 w-40)...filter ulja je oko 85 kuna...Govorimo o original piaggio dijelovima... (y)
 
bmw m 5 said:
kod mene je 85 kuna....To sto tebe kradu....ja ti nemogu pomoci... :jesus:
uuuuu dvije kune mi vise uzmu,necu vise tu kupovati,poslat ces mi ti iz pule,filter 85kn i postarina cca 15 kn :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Na Piaggio skipper st 150 je protukla radilica....E sad dali je moguce nekako tu radilicu reparirati, protukal je tamo gdje se klipnjaca veze za radilicu,,,,,
 
nemoze...jer kroz donji bolcen prolazi kanal kojim se podmazuje lezaj klipnjace. Teoretski..da...ali to ti  nitko nece raditi.....
 
Mjenjat ću lje na skipperu kroz koji dan. Na karteru piše da ide točno 1 litra. Ali mjenjam i filter.
Dali to znači da bi dodatno trebao ulit još cca. 1 dcl radi novog filtera, ili će ta jedna litra biti dovoljna?
 
1l ti je sasvim dovoljna.....samo pazi da ti ne ostane gumica od filtera zaljepljena na bloku...i namasti novu gumicu od novog filtera prije nego ga vratis nazad....
 
U piaggiu u splitu navedeni filter košta 89,50.
Mala gumena brtva koja ide na čep (maticu) kartera košta 10 kn a nemaš je šta vidit.

Pronašao sam jedan talijanski site koji isti taj original piaggio filter (proizvođač je u biti Sentec sa tajvana) prodaje za 5 eura. link
U toj cijeni od 5 eura je i marža i porez, a da ne govorim koliko je možda niska nabavna cijena.
Stvarno su sramotne marže kod nas kod pojedinih uvoznika.
Smiješno je da ja za automobil filter plačam 60 kn, a za skuter 6 puta manje tržišne vrijednosti filter je 50% skuplji i upola manji.