Prodaja skutera u Hrvatskoj

banley said:
to obisi mačku od rep  (y)
japanci koji se rade u europi na razini su talijanskih skutera a japanci koji se proizvode u japanu su nekoliko klasa iznad  :wink:  (y)

Mislim da su talijanski skuteri daleko iznad japanskih skutera koji se rade u Europi.

:D :D :D :D :D
 
Bas ce bit zanimljivo vidit rezultate za 4.misec.
Vidi se da je 3.misec nadmasia dosta 2.

jedino tmax ima istu prodaju u drugom i trecem mjesecu.Rekli bi kontinuirana vrijednost.
 
BaDly said:
Izbaci kurirsku službu iz tablice proizvođača pa yamaha pada na 4. mjesto....

btw....već sam par puta pitao...ima li netko prodajne rezultate azijskog tržišta ??? Kopao sam po netu, ali nikako ne mogu ništa naći...zanima me u pravilu japan i taiwan ??

za japan ne znam, ali za taiwan ti je otprilike ovako zadnjih par godina
Kymco 40%
Yamaha 30%
SYM 25%

svi ostali 5% zajedno...
http://www.kymco.com/media_center/news_content.asp?CTID={C148A39E-5DC7-42BB-A545-A7C9EDD721DC}
 
vickodu said:
Ti ne mislis nego samo spamas u svakoj temi di se spomene xmax Na tvoju srecu moderatori u skuter forumu su svi odreda vozaci talijanskog brenda i toleriraju ti tvoje postove koji su za brisanje Kad vec toliko mislis daj nam misljenje kavi su talijanski skuteri koji se proizvode u Kini  :misli: :misli: :misli:

Zanimljivo je kako percipiras ovu situaciju.
Naime, određen broj clanova smatra upravo suprotno (isto neopravdano), tvrdeci da favoriziram(o) Yamahu.
Ocito ovisi iz koje perspektive covjek gleda na sve ovo, ili iz koje perspektive zeli gledati na ovo, iz nekog razloga.

U svakom slucaju, zelim reci da ne favoriziramo nikoga - vec u poslu nastojimo biti maximalno objektivni, sto nije lako, obzirom na konstantna prepiranja/uvrede/dobacivanja/provociranja na relaciji Joke vs. ostali, T Max vs. GP, Piaggio vs. Yamaha, T Max vs. SW i Burgman, i dr.

Volim ovaj posao i nastojim ga raditi najbolje sto mogu, kao sto nastojim omoguciti da sve veci broj clanova zalazi u ovaj podforum, te svojim konstruktivnim postovima pridonosi istome, a cenzura smatram nije jedan od nacina, dok god se rasprave vode kulturno i bez uvreda. Cheefa jesam opomenuo, jer je malo pretjerao sa guranjem ovog problema (u kojem potpuno razumijem njegovu ogorcenost i isfrustriranost) u sve topice koje je otvorio, i to necemo vise tolerirati. Svoju temu ima, i nju neka koristi - tako i tako svi korisnici ovog pdf-a su upoznati sa njegovim problemom, a tko nije, niti ga ne zanima.

Vezano uz ovu temu - molio bih da se svi clanovi drze naslova, koji je "Prodaja skutera u Hrvatskoj". Znaci, ne pricamo o aftersale podrsci Yamahe, o prodaji u Kini ili Aziji, proizvodnji u Kini, i sl. :wink:

Pomalo dalje. (y)
 
Primječujem da u hrvatskoj ovu godinu nije prodana niti jedna gilera GP 800  :misli:
 
Mario T said:
Primječujem da u hrvatskoj ovu godinu nije prodana niti jedna gilera GP 800  :misli:
25-ti skuter po prodaji je prodan u 3 primjerka.
Mozda je GP-800 prodan u 2 ili 1 primjerak tko da ne mozes znati da nije prodan nijedan  (y)
Prosle godine ih je prodano 12 kom.
Tako da vjerojatno treba cekati pocetak ljeta ili bozicni popust od 01.11. kad ce mu past cijena za 20%  (y)
Nema jos dosta maxi skutera od 400 cc na vise tj nema niti jednog osim Tmaxa i beverly-ja 400   :misli:

Mislin da su u 13 Tmax-ova ubrojeni i White Max-ovi.
Tribali su u zagradama stavit koliko prodano bjelkana
 
Vidim da je Carnabya 300 prodano 4, jel netko zna gdje su zavrsili?

Nisam niti jedan vidio na cesti. Vozim Carnaby 200 pa pitam... da vidim tko se to "usrecio"  :LOL:
 
danijelzg said:
Vidim da je Carnabya 300 prodano 4, jel netko zna gdje su zavrsili?
Nisam niti jedan vidio na cesti. Vozim Carnaby 200 pa pitam... da vidim tko se to "usrecio"  :LOL:
Vidia san danas jednog zutog.Inace je skuter abnormalno bezlican.
Jesi ima pomracenje kad si ga kupova
 
seki22 said:
25-ti skuter po prodaji je prodan u 3 primjerka.
Mozda je GP-800 prodan u 2 ili 1 primjerak tko da ne mozes znati da nije prodan nijedan  (y)
Prosle godine ih je prodano 12 kom.
Tako da vjerojatno treba cekati pocetak ljeta ili bozicni popust od 01.11. kad ce mu past cijena za 20%  (y)
Nema jos dosta maxi skutera od 400 cc na vise tj nema niti jednog osim Tmaxa i beverly-ja 400   :misli:

Mislin da su u 13 Tmax-ova ubrojeni i White Max-ovi.
Tribali su u zagradama stavit koliko prodano bjelkana
Seki ja govorin o ovim tablicama šta su priloženi u Temi  (y) 8)
 
naslov topica govori o onome što bi ovaj trebao sadržavati
sve ostalo je off topic u ovom topicu

 
Nema prodaje - vrlo jednostavno  :misli:
 
GP se prodao u 5 primjeraka, i to 1 u 2. mjesecu i 4 u 4. mjesecu.
U isto vrijeme prodalo se 23 TMax modela. Koliko ja znam, nekih 25% je zasigurno Whitemax verzija.
S obzirom na gore navedeno, TMax model vodi sa 4 puta većom prodajom, što je još uvjek dosta daleko od talijanskih 15 puta više za TMax  :?
 
Mario T said:
Jel to podatak za cilu hrvatsku ili Split,jer me zanima stanje u splitu

Teško je, bar meni, sa sigurnošču iznjeti podatke o modelima za pojedini grad.
Ono što znam je koliko smo ih mi prodali, jer svi ulaze u klasu "250 i više", dakle zajedno piaggiove falše 300-ce, Majesty 400, TMax i đepeto.
 
c/p:
http://www.svijetskutera.com/index.php?f=66&a=1064

iako nije motocikl opet tomosove mopede svrstavaju u motocikle...

NAJPRODAVANIJI MOTOCIKLI

1. Tomos 832 56,0%

2. Yamaha 212 14,3%

3. Kawasaki 83 5,6%

4. Aprilia 53 3,6%

5. BMW 48 3,2%

6. Suzuki 40 2,7%

7. Honda 27 1,8%

8. Zongshen 25 1,7%

9. H-D 23 1,5%

10. KTM 22 1,4%

Svi ostali 121 8,1%

UKUPNO 1486 100%


NAJPRODAVANIJI SKUTERI

1. Piaggio 1013 25,5%

2. Sanli 600 15,1%

3. Yamaha 397 10,0%

4. Aprilia 389 9,8%

5. Baotian 310 7,8%

6. Gilera 300 7,5%

7. Kymco 263 6,6%

8. Longjia 198 5,0%

9. TGB 123 3,1%

10. Derbi 87 2,2%

Svi ostali 291 7,3%

UKUPNO 3971 100%
PODJELA SKUTERA PO KLASAMA

do 50 ccm 72,4,2%

51-125 ccm 5,5%

126-250 ccm 8,5%

iznad 250 ccm 13,5%
 
massa.st said:
zanimljiva tablica...........piaggio grupacija i dalje rastura.......... 8) 8)

...pa da, kao što i vidiš, sa 72% svojih kineza u klasi 50  :?
 
massa.st said:
zanimljiva tablica...........piaggio grupacija i dalje rastura.......... 8) 8)

Tolliko o Jokinoj izjavi:

joke said:
Danas je u HR najjača Yamaha, što nije slučaj u svijetu, ali to je zasluga uvoznika.