skuterom serijalom 50 ccm 2t AC PU-ZG-PU - moguće ili ne

Status
Not open for further replies.
liberty said:
bio je minibajk
i zamalo je stigao do ST-a
bilo je to u Moto Pulsu (y)

tako je... bio je mini ... onaj malo veći od pocketa...  :mrgreen:

ja sam bio spreman do ZG-a promijeniti bar dva kvačila i vjerovarno jedan cilindar i klip, dva lanca i jedan prednji lančanik ....  :LOL:

sve to sa alatom koji stane u džep...  :LOL:
 
strasilo said:
tako je... bio je mini ... onaj malo veći od pocketa...  :mrgreen:

ja sam bio spreman do ZG-a promijeniti bar dva kvačila i vjerovarno jedan cilindar i klip, dva lanca i jedan prednji lančanik ....  :LOL:

sve to sa alatom koji stane u džep...  :LOL:

onda
kad krećeš u poduhvat :)
 
kad ponovno kupim kineza.... vodenjak mi je preskup za takav poduhvat ...  :LOL:
 
ali najozbiljnije jel bi išli ako ne ove onda sljedeće godine, ja bi kupio 50cc(ako se proda nexi na vrijeme) samo za tu priliku
 
mv_agusta said:
ali najozbiljnije jel bi išli ako ne ove onda sljedeće godine, ja bi kupio 50cc(ako se proda nexi na vrijeme) samo za tu priliku
ja sa za,ali na proljece,uvijek sam zelio takvo nesto...imao sam u planu ici do splita sa firefoxom...ajmo,ajmo,ajmo :D :D :D
 
pa ja bi isto full volio, kupio bi skut u npr ponedjeljak i prodao u srijedu LoL

ajme stiki :mrgreen:
 
da da stavio sam temu sticky,bas da vidimo oce sta biti od ovoga ako ne ove onda sljedece godine,ja sam za...evo jedna slika mene i frenda na krku,ok meni je krk pred nosom ali stvar je u tome da smo se vozili bas cijeli dan i vracali doma po noci i sve proslo ok...ja na firefoxu :D
 
netko je pitao prosjek brzine na libertyu - ravno 55km/h (realnih, ne po kazaljci)

a sto se tice duzih putovnja, mi smo jako cesto u murteru, pagu, sibeniku...

pri tom mislim na sebe, frenda na libertyu sport, frenda na zipu 50 4t... to je ono cisto laganini voznja, malo stanemo, malo se zajebavamo i tako... proleti vrime...
 
stipe_zd said:
netko je pitao prosjek brzine na libertyu - ravno 55km/h (realnih, ne po kazaljci)

a sto se tice duzih putovnja, mi smo jako cesto u murteru, pagu, sibeniku...

pri tom mislim na sebe, frenda na libertyu sport, frenda na zipu 50 4t... to je ono cisto laganini voznja, malo stanemo, malo se zajebavamo i tako... proleti vrime...

najbolje!  (y)

evo liberty cisto radi neke usporedbe.. kad sam bio na onom izletu zg-bj-molve.. konfiguracija ceste je takva da se do bj peglas s iber gasom i frend s motorom izmjerio 73.. tu i tamo koje brdo oko 55.. nakon bj vec pocinje onak kombinirano.. usponi pa nizbrdice pa ravnice.. u povratku mi je trebalo za tih 120-130km kolko ima nazad do zg s jedno 3 stajanja (zbog mene) ravno 2 sata i 15min.. i jos uzmi u obzir jedno 20km kojih moram proc kroz dugo selo, sesvete i sam grad!

sad ne znam kakva je konfiguracija ceste od pule do zg pa si ti to probaj izkalkulirat!  (y)

i napominjem da je skut prezivio i gore torture i nikad nista!  (y)  jedino nakon nekog vremena hladjenje prijenosa jer kad se vozis na 35 oC nije  mu lako!  :D
 
ako se odlučite na takav put sa 50cc skuterom........samo javite, dan ili dva prije DDK, da riješim neko nočenje (gdje bi vi spavali?????, ima li nešto organizirano????)......pa dođem i ja......
 
uh sad me opet ulovila zelja za takvo nesto,da je firefox slozen sad bi krenuo u split :mrgreen:

ali mislim da bi slijedecu sezonu mogao ici rijeka-split-rijeka...a mislim da bi isao i jedan frend...ovo ljeto sam trebao ici sa runnerom ali propali planovi :(
 
testirao sam danas libača.....još sam pod dojmom....uskoro napišem malo o tome :mrgreen:


napravio sam 2x 20 km sa stankom od 5 min nakon prvih 20 km i 5 min nakon drugih 20 km
nije bila samo otvorena cesta, nego i dio po gradu sa 2 stajanja na semaforima
kazaljka nije nigdje prelazila 60 kmh i namjerno ga nisam ganjao do kraja
išao sam u 1 smjeru prema Vodnjanu i vratio sam se istom cestom

utvrdio sam da takvom vožnjom, s visokim vjetrobranom i 110 kg teškim vozačem liberty bez napora postiže prosječnih 40 kmh (dakle u 1h sa 10 min stajanja napravi se 40 km) - primjerice radi takvim tempom sa stajanjem do Labina (Lavada) bi stigao za 1 h
dok npr. sa X9 do Labina, ako nigdje ne prekoračim 100kmh dolazim za ravno 30 min
dakle s X9 se postiže ravno duplo bolji prosjek nego s libertyem i njegovim odmaranjem 5 min svakih 20 km

skuter se nije umorio, malo je slinila uljna pumpa iako su je prije malo zamijenili :misli:

kad bi do Zg bila vožnja samo kroz grad poput Pule - za libertya bi to bilo idealno
jerr mi više paše napucavanje gasa i onda otpuštanje gasa nego držanje gasa na nekih 75-80%

iznenađujuće mi je kakose liberty dobro vozi po zavojima
volio bi probati novi lierty 150 4t koji ima malo preko 100 kg, oko 11 ks i krajnju brzinu od 92 kmh - s takvim skuterom se komotno može putovati
i garantiram da s njime ne bi bio puno sporiji nego s X9 (sjetimo se samo Nike i legendarne vespe i koliko je on s njome postizao brzinske prosjeke - razlika do x9 500 mu uopće nije bila tako velika)

eto.....i da, btw. idem danas još jedan đir, ali samo 2x 10 km :D

malo me jedino smeta što je libaču prednje svjetlo očajno - ko upaljena svijeća :LOL:
 
AC PU-ZG-PU  

neznam sto ovo AC znaci ?
al seriala bez beda moze ici PU-zg-PU .....

znam jer sam sa runnerom serialom isao ZG NV ..... i natrag u jednom danu ......
istina da voznja traje cc 8-9 sati ako se ide preko petrinje al jbg u tome je car voznje s skutom  (y)



EDIT : upravo sam vidio da si duplo tezi od mene  :palacdolje: .......
 
IceTea said:
AC PU-ZG-PU  

neznam sto ovo AC znaci ?
al seriala bez beda moze ici PU-zg-PU .....

znam jer sam sa runnerom serialom isao ZG NV ..... i natrag u jednom danu ......
istina da voznja traje cc 8-9 sati ako se ide preko petrinje al jbg u tome je car voznje s skutom  (y)



EDIT : upravo sam vidio da si duplo tezi od mene  :palacdolje: .......

Ranije smo pisali o tome... AC... Air Cooled... :wink:
 
liberty said:
testirao sam danas libača.....još sam pod dojmom....uskoro napišem malo o tome :mrgreen:


napravio sam 2x 20 km sa stankom od 5 min nakon prvih 20 km i 5 min nakon drugih 20 km
nije bila samo otvorena cesta, nego i dio po gradu sa 2 stajanja na semaforima
kazaljka nije nigdje prelazila 60 kmh i namjerno ga nisam ganjao do kraja
išao sam u 1 smjeru prema Vodnjanu i vratio sam se istom cestom

utvrdio sam da takvom vožnjom, s visokim vjetrobranom i 110 kg teškim vozačem liberty bez napora postiže prosječnih 40 kmh (dakle u 1h sa 10 min stajanja napravi se 40 km) - primjerice radi takvim tempom sa stajanjem do Labina (Lavada) bi stigao za 1 h
dok npr. sa X9 do Labina, ako nigdje ne prekoračim 100kmh dolazim za ravno 30 min
dakle s X9 se postiže ravno duplo bolji prosjek nego s libertyem i njegovim odmaranjem 5 min svakih 20 km

skuter se nije umorio, malo je slinila uljna pumpa iako su je prije malo zamijenili :misli:

kad bi do Zg bila vožnja samo kroz grad poput Pule - za libertya bi to bilo idealno
jerr mi više paše napucavanje gasa i onda otpuštanje gasa nego držanje gasa na nekih 75-80%

iznenađujuće mi je kakose liberty dobro vozi po zavojima
volio bi probati novi lierty 150 4t koji ima malo preko 100 kg, oko 11 ks i krajnju brzinu od 92 kmh - s takvim skuterom se komotno može putovati
i garantiram da s njime ne bi bio puno sporiji nego s X9 (sjetimo se samo Nike i legendarne vespe i koliko je on s njome postizao brzinske prosjeke - razlika do x9 500 mu uopće nije bila tako velika)

eto.....i da, btw. idem danas još jedan đir, ali samo 2x 10 km :D

malo me jedino smeta što je libaču prednje svjetlo očajno - ko upaljena svijeća :LOL:

kupi vespu i vozi se ko pošten čovik :mrgreen:

moga bi doć do zagreba, samo koliko bi to dugo trajalo druga je stvar.....
 
Bullet1275 said:
kupi vespu i vozi se ko pošten čovik :mrgreen:

moga bi doć do zagreba, samo koliko bi to dugo trajalo druga je stvar.....

ne
znam koliko bi to trajalo
izračunao sam -10 sati :mrgreen:
istom cestom s x9 je trebalo nekih 4,5 sati :LOL:

tw. cura mi neda da idem ne zbog mene nego zbog skutera
jer kaže : toliko ga čuvaš a time bi ga uništio :)

je,pa ima tek 26 tkm i ništ na njemu nije rađeno osim servisa -pa ne bi ga ovih 600 km ubilo :mrgreen:

 
liberty said:
ne
znam koliko bi to trajalo
izračunao sam -10 sati :mrgreen:
istom cestom s x9 je trebalo nekih 4,5 sati :LOL:

tw. cura mi neda da idem ne zbog mene nego zbog skutera
jer kaže : toliko ga čuvaš a time bi ga uništio :)

je,pa ima tek 26 tkm i ništ na njemu nije rađeno osim servisa -pa ne bi ga ovih 600 km ubilo :mrgreen:

to bi ga samo pomladilo!  :wink:  (y)  treba 50kama malo dat da disu puunim plucima!  :) najmanji ti je problem skut.. pitanje je tebe jel bi zdural tolki put!  (y) 
 
Biker686 said:
to bi ga samo pomladilo!   :wink:   (y)  treba 50kama malo dat da disu puunim plucima!   :) najmanji ti je problem skut.. pitanje je tebe jel bi zdural tolki put!   (y) 

naviše sam u sedlu u 1 danu bio nekih 7-8 sati
do Zg i do ST sam išao, ali s skuterom sa kojim mi nije trebalo 10 odnosno 20 sati :mrgreen:

300 km s većim skuterom napravim bez da trepnem
jednom sam poslije posla u 16.00 sjeo na skuter, otišao do Senja i vratio se u Pulu u 23.00 (350 km)
 
liberty said:
naviše sam u sedlu u 1 danu bio nekih 7-8 sati
do Zg i do ST sam išao, ali s skuterom sa kojim mi nije trebalo 10 odnosno 20 sati :mrgreen:

300 km s većim skuterom napravim bez da trepnem
jednom sam poslije posla u 16.00 sjeo na skuter, otišao do Senja i vratio se u Pulu u 23.00 (350 km)

ma s vecim nije problem al s 50ccm kad zapnes uz brdo..  uff.. a i to bi sve bilo dobrop da mozes prespavat negdje pa sutra dan doma al ovak je jako tesko.. znam kad sam ove godine s autom isel na pag u jednom danu.. oko 10 ujutro krenuli u pol 12 u noci pred karlovcem nisam vise vidio od umora stal na pumpi i reko stari sad si ti na redu..
 
ova priča mi zvuči na dobro započetu bajku, o putu sa skutom od 50cc, prema ZG, a nakraju će završiti kod cure u krevetu....... :LOL:


neznam zašto si toliko neodlučan  :shock: ........il ideš il ne......nema puno razmišljanja  :?


ja sam danas vozio, došao prije par minuta, i opet nevalja prijenos, i sutra to moram opet podešavati.......da bude onako kako ja želim......  8)
 
Status
Not open for further replies.