Sportiva od 25kW, jel se može nabaviti???

Sportfighter said:
na moju je odgovornost dali ću ga ja otvarat ili ne ali zanima me dali se može nabavit i kolka je carina?
i šta nije bilo da plaćaju osiguranje po kubikaži ili nije svugdje isto možda?

ne želim vozit 125cc do dvadesete... baš je unfair šta su nam napravili...

p.s. znači po tome aprilia dorsoduro bi bio posve legalan sa blokadom na 25kW (izvorno ima 67kW što ne prelazi duplo od 35 iliti 70)

Vjerovatno da.
Ima jos jedna caka, da snaga blokiranog vozila ne smije prelaziti omjer 0,2 KS/KG (sam dobro napisao, ili sam falija? :misli: ).
Uglavnom, provjeri jos ovo za taj omjer, mada mislim da to nitko nebi isao racunati (policajac), vec kad bi vidio 35 KW u dokumentima, to je to...
Samo, neznam mozes li, kako i gdje nabaviti Dorsodura sa papirima na 25 ili 35 KW. :misli:

(y)
 
Aprilijini uvoznici kod nas uvoze dorsoduro tvornički blokiran elektronikom na 25kW. On je jedan od malobrojnih motora koji dolaze sa tvorničkom blokadom
 
Sportfighter said:
da i onda svaki vikend lijepo servis...
Cuj, probaj viditi sa ovima u pulskoj Yamahi (Moto Box), usluzni su i korektni, ako se moze nabaviti, vjerujem da bi ti oni to mogli ili barem pokusali uciniti (za R6 govorim). Osobno sam vrlo zadovoljan uslugom/servisom/svime, pa eto - pokusaj, nazovi, navrati... mozda bude nesto... :neznam:
Tada tebi ostaje ona "sitnica" da je vozilo prejako u originalu, ali...
Btw, evo ti link na slike sa đira na Krk...
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2242793.html#msg2242793
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2242816.html#msg2242816
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2242581.html#msg2242581
Pozz...
 
bio sam pitao vlasnika motoboxa za blokiranu r6 još davno ali odgovor je bio negativan, isto je bilo u suzukiju, hondi...
a iskreno sportive su tip motora koji ja volim a i jedini koji sam posjedovao i koji sam (donekle  :)) naučio voziti u zadnje dvije godine,
mislim da bi bilo opasnije i po mene i po druge staviti me na nekakav superlagani supernabrijani supermoto tipa aprilia sxv(koji zakonski mogu voziti ali nemogu reći da vladam supermoto vožnjom), nego sportivu od 600cc... promjene su često pozitivna stvar ali u ovom slučaju neznam baš  :wink:

biker4life hvala ti za linkove, baš sam bio tražio te slike ali nisam sve uspio naći, malo mi je bilo teško snaći se u topicu sa 300 stranica  :D
 
kupi si malu ninju i uzivaj...
gusit r6 s nekim blokadama je grijeh i po meni sramota...
kupi sta smijes vozi, pa prodaj i kupi novo...

uzmes 250ccm s 33 konja i uzivaj 2 godine, onda prodaj i kupi si r6 i onda radis sta hoces... imas vremena, tek ti je 18, di ti se zuri...

ne znam, ali mene bi bilo sram vozit r6 (ili bilo sta od 600ccm ili vise) i onda imat takav stroj blokiran...
lijepo 125 2t ili 250 4t i miran si i pred zakonom i svime i neces se blamirat a semaforu...
 
djoni_gitara said:
kupi si malu ninju i uzivaj...
gusit r6 s nekim blokadama je grijeh i po meni sramota...
kupi sta smijes vozi, pa prodaj i kupi novo...

uzmes 250ccm s 33 konja i uzivaj 2 godine, onda prodaj i kupi si r6 i onda radis sta hoces... imas vremena, tek ti je 18, di ti se zuri...

ne znam, ali mene bi bilo sram vozit r6 (ili bilo sta od 600ccm ili vise) i onda imat takav stroj blokiran...
lijepo 125 2t ili 250 4t i miran si i pred zakonom i svime i neces se blamirat a semaforu...

Glavno da su papiri blokirani, lako za stroj. :mrgreen: Blokade odmah drugi dan :hello: .
Osobno, ni ja nebih vozio nista blokirano. (y)
Btw, autor teme vec sad vozi 125ccm 2T (RS125), pa mislim da mu je sve to slicno (Ninja 250 i sl.), a to znaci da bi mu dosadilo brzo.

(y)
 
pa da, sve dosaidi brzo...
znam covjeka koji kaze da mu je zx10 vec dosadan... tako da...
al bolje se sa zakonom ne zajebavat... samo ces ostat bez vozacke...
 
djoni_gitara said:
pa da, sve dosaidi brzo...
znam covjeka koji kaze da mu je zx10 vec dosadan... tako da...
al bolje se sa zakonom ne zajebavat... samo ces ostat bez vozacke...


a taj je sigurno izvukao maximum iz desetke  i to na normalnoj cesti  :LOL: :LOL: :LOL:
 
zoky_29 said:
a taj je sigurno izvukao maximum iz desetke  i to na normalnoj cesti  :LOL: :LOL: :LOL:

..da, to sam se i ja pitao  :misli: ,a ko zna ..možda je neki žešći pacijent  :mrgreen:
 
xr said:
..da, to sam se i ja pitao  :misli: ,a ko zna ..možda je neki žešći pacijent  :mrgreen:

ne offtopicharimo, mozda je to bila prica u birtiji ili pred osnonom skolom za vrijeme velikog odmora kod kioska  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
zoky_29 said:
a taj je sigurno izvukao maximum iz desetke  i to na normalnoj cesti  :LOL: :LOL: :LOL:

jedan gospodin koji radi kao mehanicar a i vozi po stazi i bavi se motorima duze nego neki imaju godina... :mrgreen:
poant teksta je... ne uzimaj zaogaj veci nego mozes progutat...

s razlogom postoji zakon o kategorijama M,A1, A2 i A... mozda nije pravedan, ali ja bi prvi svom sinu polomio stapom noge da ga vidim kako sa 16 godina vozi neki motor od 600ccm...

zasto bi mu polomio noge? bolje da ga ja stavim u gips nego da se omota oko stupa...
moje misljenje...

meni moji doma nisu dali motor, i sam sam si ga zaradio, i sad vidim sta su moji roditelji time postigli... sad imam hladniju glavu i pazim na ono sto sam si sam kupio...
nije tako kod svih, i ne ohlade se svi, ali odgojne mjere mojih roditelja ucinile su mene boljim i opreznijim vozacem, a tako cu i ja prema svojoj djeci bit.
a posto nisu svi roditelji takvi, postoje zakoni koji ih stite od njih samih... nisu svi zakoni savrseni a nisu ni svi losi...

kupi sta mozes/smijes i uzivaj...
 
ili u ovom slučaju nek tatica kupi ono kaj smiješ.......

malo sam ljubomoran.... ja isto sve sam moram kupit....... hehehe
 
drago mi je da svi imate svoja razmišljanja i savjete o tome šta kupiti, dali je bolje imat blokadu ili je skidati itd i zahvalan sam na njima ali prepustite to meni, to nije bilo moje pitanje odnosno to nije bila poanta ovog topica.

pitanje je (kao što sma napisao na prvom postu) dali je moguće kupiti sportivu 600cc (kawa,suza,honda,yamaha) sa blokadom u HR?
baš gledam na netu talijanske trgovine suzukia i kawasakia i svugdje imaju verzije gsxr-a i ninje sa blokadom (modeli 2009. a i stariji), zašto se onda kod nas nebi dalo nabavit?
 
Sportfighter said:
drago mi je da svi imate svoja razmišljanja i savjete o tome šta kupiti, dali je bolje imat blokadu ili je skidati itd i zahvalan sam na njima ali prepustite to meni, to nije bilo moje pitanje odnosno to nije bila poanta ovog topica.

pitanje je (kao što sma napisao na prvom postu) dali je moguće kupiti sportivu 600cc (kawa,suza,honda,yamaha) sa blokadom u HR?
baš gledam na netu talijanske trgovine suzukia i kawasakia i svugdje imaju verzije gsxr-a i ninje sa blokadom (modeli 2009. a i stariji), zašto se onda kod nas nebi dalo nabavit?

Uf, mozda je jedna od opcija uvoz iz EU, ali to ce prijatelju moj potrajati > papirologije koliko ces + vjerovatno dosta vise love!? :misli:
Treba vidjeti kako bi sve to islo.
Probaj i s trazilicom tu na forumu, glede uvoza motora izvana.

(y)