Sprej za podmazivanje lanca

Vi sto mazete lanac 90-tkom, zuji li vam lanac nakon sto ga namazete?
Ostalo mi 80w-90 ulja sto sam narucio za kardan od Intrudera, pa rekoh da probam sa tim lanac od Versysa namazati. Sad zuji k‘o roj bijesnih osa kad se zagrije. 12000km, prvi lanac, nerastegnut i naspanan po uputama na 3cm. Straznji kotac ispravno zategnut i u sredini, tako da definitivno nije nesto neispravno ni potroseno. Prije podmazivanja nije zujao.
 
.
 

Attachments

  • FB_IMG_1694070292369.jpg
    FB_IMG_1694070292369.jpg
    69.5 KB · Views: 0
Meni se čuje čim je suh, iako smo ovdje zaključili da se ne isplati podmazivati, našpricam samo jer me živcira taj zvuk
i da... otkad koristim Motul i felga mi je čista (y)
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ocistio ga danas opet temeljito petrolejom i cetkom od tog 90 govna i namazao onom Motul masti za lance. Veceras se provozao i zvrndao je opet prvih 10-15km, ali sto sam duze vozio sve se slabije cuo.
Razmazio me kardan na Intruderu izgleda.
 
  • Like
Reactions: prpa
Nemojte si komplicirati taj kratki vijek postojanja.Očistite po potrebi ,čisto estetike radi ,podmažite dosjede bočnih spojeva ,pravilno dotegnite napetost po preporuci proizvođača i gasss.Motuli ,valvolini ,renci,iponi i ostala čudesa su dobrodošli .😎🏍🛴
 
  • Like
Reactions: prpa
Mislim da lanac zuji samo kad je suh, znaci da si ga podmazao sa uljem za čišćenje lanca...e, a sa podmaži ... i neće zujati...:mrgreen:
 
Last edited:
Ja mazem 90-tkom i nista ne cujem jer imam otvoren auspuh🫣
Salim se, mazem redovito jer radim dosta km i onda kad moras svako malo mjenjat ulje, lanac, gume pa kocione obloge, podmazivanje i nije problem.
 
ja isto koristim taj 80W90
namažem točno 2,25 dcl (obavezno na dvije decimale) i idući put podmažem tek nakon 5.000 km, mada tvornica kaže da nebi trebao mazati čak 20.000 km

čudo od namaza, ovi sprejevi su goli quratz, dok utočim cijeli sprej unutra izgubim pola dana!!!

Kg2zUfOl.jpg


iskusniji bajkeri od mene, sa bradama i prslucima mi kažu čak da ni nemoram to kupovati nego od lokalnog mehaničara da tražim da mi da staro ulje koje je izvadio iz mjenjača neke naivčine sa luksuznim njemačkim autom, neznajući da mu je ta tekućina zauvijek i da ne treba mjenjati!!!

mehaničaru platiti čevape u lokalnoj prčvarnici (navodno na črnomercu neka dobra) i rješen problem za samo 12 €

p.s. 13 ako se uzme i kajmak a ne samo luk
 
Onog Louis "suhog" spreja ostalo jos za par puta naspricat, cijena mu je u Louisu narasla odavno sa 10 na 13 eura sto mi je previse jer ga nanosim svakih 300tinjak km sto znaci svaka 2-3 dana, a vec neko vrijeme i nije dostupan za dostavu (valjda jer je lakozapaljiv, ali do prije par mjeseci je bio dostupan za dostavu u HR). Ali i da je za dostavu, ili da odem osobno tamo kad mi je usput, nebi ga kupio zbog cijene. A nista, kupio sam prije par mjeseci jedan sprej Motorex Racing pa cu mu dat sansu (onaj road mi nije bio OK jer je spricao previse iako je trajao i trajao - 700km moje voznje ako ne i vise).

Danas nakon 15tak tisuca km skinuo poklopac prednjeg lancanika (koristio samo taj Louis sprej). Samo vratio poklopac nazad bez ciscenja jer na njemu nije bilo maziva ni za uprljat bijelu krpu (karikiram, ali skoro da je tako) :D
 
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Onog Louis "suhog" spreja ostalo jos za par puta naspricat, cijena mu je u Louisu narasla odavno sa 10 na 13 eura sto mi je previse jer ga nanosim svakih 300tinjak km sto znaci svaka 2-3 dana, a vec neko vrijeme i nije dostupan za dostavu (valjda jer je lakozapaljiv, ali do prije par mjeseci je bio dostupan za dostavu u HR). Ali i da je za dostavu, ili da odem osobno tamo kad mi je usput, nebi ga kupio zbog cijene. A nista, kupio sam prije par mjeseci jedan sprej Motorex Racing pa cu mu dat sansu (onaj road mi nije bio OK jer je spricao previse iako je trajao i trajao - 700km moje voznje ako ne i vise).

Danas nakon 15tak tisuca km skinuo poklopac prednjeg lancanika (koristio samo taj Louis sprej). Samo vratio poklopac nazad bez ciscenja jer na njemu nije bilo maziva ni za uprljat bijelu krpu (karikiram, ali skoro da je tako) :D
zasto ti to natapas svakih 300 KM...
 
  • Like
  • Haha
Reactions: t0malito and s2r
Ne bi ovo gore ni napisao da prema podmazivanju lanca već nemam odnos koji zaslužuje bar par tjedana na psihijatrijskom kauču :mrgreen:

- pa ga jedan period mazim-pazim, pa drugi nasmrt zapostavim, ali je generalno neodržavan, ali uvijek imam limenku, dvije spreja :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: vespinjo