Štenderi?!

Mate, el može meni jedan zadnji? slao sam PP, nema odgovora...
 
Frane_vtc said:
U mjestu Špišić Bukovica (nekih 8 km od Virovitice) ti čovjek radi štendere. Prije je vozio trke tako da je u tom filmu. Neki od članova (među kojima i ja) ti imaju njegove uratke. Mislim da je cijena oko 350 kuna i stvarno su dobri. Ovih dana ću ići do njega i po prednji štender pa ga mogu pitati za točnu cijenu. Ako se odlučiš ići ću za desetak-petnaest dana u Zagreb pa ti mogu i povesti.

hehe 350 kn?!?!? pa novi od waltermota je 400 kn i izgleda 1000 puta bolje  :LOL:
 
Kneeslider said:
Evo moj;
Origigi Aprilia  (y)

evo nabavio ga i ja u Matuljima u Moto Matušiću i stvarno je proizvođač Aprilia , naravno štender je univerzalni :))
koga zanima cijena je 560,00 kn
btw. nit se klima nit je motor ukoso  (y)
 
Dižem post iz prašine...pošto do sada nisam koristio štendere (motori su mi imali centralni nogar) koja je tehnika samos talnog dizanja a da motor ne padne? (sorry na glupom pitanju).
I ako netko ima viška štender za zadnji kraj molim PP.
 
Samo stvar vješbe.... ;)

staviš ga na bočni nogar, priđeš mu zguza, postaviš štender nakošen kako je nakošen i motor, ali na mjesta na koje treba doći... Lijevom rukom izravnaš motor i paralelno s tim desnom guraš polugu štendera prema dole .... i jednostavno ga digneš ... ;)

da si ovo ranije napisao, snimio bih ti danas mobitelom cijeli postupak ...  :mrgreen:
 
Za svaki slučaj to u početku možeš raditi uz desni zid garaže, s otvorenim nogarom, tak da ti se u najgorem slučaju nasloni lagano na zid retrovizorom ili ručkom. :jesus:
 
Mate da li jos uvijek radis te štendere i da li su neki univerzalni ili kaj? Ja bi jedan za yamahu xt.
 
Samo frendovima, besplatno. Bilo je nekih reklamacija a za tu lovu više me nitko neće zajebavat i pisat po forumu da ja ne znam napraviti dobre plamenove.
 
mate said:
Samo frendovima, besplatno. Bilo je nekih reklamacija a za tu lovu više me nitko neće zajebavat i pisat po forumu da ja ne znam napraviti dobre plamenove.

Kaj sad samo lajbeke šiješ?  :shock:
 
strasilo said:
Samo stvar vješbe.... ;)

staviš ga na bočni nogar, priđeš mu zguza, postaviš štender nakošen kako je nakošen i motor, ali na mjesta na koje treba doći... Lijevom rukom izravnaš motor i paralelno s tim desnom guraš polugu štendera prema dole .... i jednostavno ga digneš ... ;)

da si ovo ranije napisao, snimio bih ti danas mobitelom cijeli postupak ...  :mrgreen:

Pa ako ti se da,imas vremena i volje, daj snimi kako dici motor sam na stender, pukni na youtube ili slicno.
Nije mi hitno , ali zanima me jer uvijek moram nekog zicat da mi pomogne, jer me frka da ne prevagne na stranu.
Hvala.
 
kruntas said:
Pa ako ti se da,imas vremena i volje, daj snimi kako dici motor sam na stender, pukni na youtube ili slicno.
Nije mi hitno , ali zanima me jer uvijek moram nekog zicat da mi pomogne, jer me frka da ne prevagne na stranu.
Hvala.

http://www.youtube.com/watch?v=yaoMoTIypZ8

prosto ko pasulj ....  :LOL:
 
kruntas said:
Dobar home made stender. Moram svoj preraditi da bih to mogao tako raditi.

pa štender je star cca 20 godina ... i služi svrsi maximalno .... ali ne kužim šta bi trebao prepravljati... na isti način dižem i sa bilo kojim drugim ..  :misli:
 
e btw... imam par štendera (kopija onih aprilililijinih)  .... za 250 kuna + dostava ... pa ako nekoga zanima ..  (y)
 
Slika ?  :misli: