Univerzalan Quick Shifter

Zanima me šta se misli o ovome:
znači kutija u koju se zalije pokazivač brzina ima proreze na doljnjoj stranici za pvc vezice tako da bi se mogao prilikom ugradnje i na taj način pričvrstiti, a ne samo lijepljenjem...  :wink:
stvar je u tome sto je s time pokazivač viši za 3mm znači 28.5mm a bez toga je 25.5mm
Mali hint svi moduli su zavrseni i u tijeku je izrada
 

Attachments

  • IMG_20180614_173124.jpg
    IMG_20180614_173124.jpg
    743.9 KB · Views: 220
  • IMG_20180614_173152.jpg
    IMG_20180614_173152.jpg
    1.1 MB · Views: 210
Ako već ideš i na tu mogućnost možda bi trebale bit prorezi za dvije vezice ili ovako jedna ali onda da je pozicionirana na sredini.
 
Na sredini i je i može ići boćno ili vertikalno
evo još slika di se bolje vidi
 

Attachments

  • IMG_20180615_211806.jpg
    IMG_20180615_211806.jpg
    858.5 KB · Views: 189
  • IMG_20180615_211752.jpg
    IMG_20180615_211752.jpg
    1.7 MB · Views: 186
Naravno  :mrgreen:
U tijeku je izrada manje serije svih modula  (y)
Bilo koji motor dok god nema kilometar sat preko sajle može i onda ali treba montirati još jedan senzor tako da opet može al uz trunku više posla  :LOL:
 
Koliko to košta na kraju?

Koliko je kompliciran za uštimat da radi kako spada? Kad ga jednom namjestiš, treba li ga opet podešavat?

Sa healtechom nisam bio zadovoljan jer je, karikiram, svako stoto šaltanje ne bi radio. Događa li se i s ovim?

Iz moje perspektive, želim da je što jednostavniji i da se što manje s njim imam bavit (Translogic djeluje takav).

Radi samo u višu pretpostavljam?

Vidio sam da si ga testirao na dukcu, sve bilo OK?

Hvala na strpljenju za odgovaranje :)
 
EMP said:
Naravno  :mrgreen:
U tijeku je izrada manje serije svih modula  (y)
Bilo koji motor dok god nema kilometar sat preko sajle može i onda ali treba montirati još jedan senzor tako da opet može al uz trunku više posla  :LOL:

Kaj kilometar sat preko sajle?
Xjr ima kilometar sat preko sajle i frgazere samo kurbla još fali..odnosno anlaser je pored alternatora jedina el.komponenta😅
Ne ozbiljno sad,dali se da to ikako iskombinirat na yamahu xjr 1300 2001g?
 
Nero:
nakon svih preinaka i dok se je sve ajmo rec standardiziralo došao sam na sljedece
Senzor mjenjaca 850kn
Pokazivac brzina 150kn
QS 1650kn
QS modul (za motocikle koji imaju qs preko ecu ili da se spoji na drugi neki modul) 500kn
Od svih parametara jedino podešavanje imaš sa kill-time-om i osjetljivost senzora sve ostale parametra ''ocitas'' sa motora tipa smjer senzora push ili pull ili broj zubaca na senzoru radilice i takve stvari
jednom kada se namjesti samo gas  (y)
S ovim niti jednom mi se nije desilo da kad sam povukao mjenjac da nije odradio sve kako treba..
Sto se tice jednostavnosti ako su densove bobine u planu imam za raditi harness koji bi dosao izmedu njih i instalacije tipa kako ima power komander uz to imas jednu stopicu od mase pod bilokoji M6 saraf i ''brze'' konektore za ulaze senzora (senzor radilice, brzine ili pozicije biraca i kvacilo) i to je to znaci 4 zice za spojit i ostalo se samo usteka  :mrgreen:
Da samo za višu radi
Ovaj qs je radio na Ducati-u 800ss, suzuki gsxr750, yamaha rd 350 ypvs, zongshen 125... znaci ne moze biti razlicitije od broja cilindara, kubika, linije motora, godine, fergazeri, elektronsko ubrizgavanje...

e39:
isao sam provjeriti i nasao sam da 2001 ima senzor brzine ? mozda neki drugi model ? ugl ako nema nije problem jer xjr ima mogucnost za ugradnju senzora pozicije birača tj napravi se novi poklopac di je trenutno prekidac neutrala te se dodaju kontakati za svaku brzinu, radio sam to na svom rd-u jer je potpuno isto i radi bez problema  (y) znaci ako nema senzor brzine nije problem  :mrgreen:
 
EMP said:
Nero:
nakon svih preinaka i dok se je sve ajmo rec standardiziralo došao sam na sljedece
Senzor mjenjaca 850kn
Pokazivac brzina 150kn
QS 1650kn
QS modul (za motocikle koji imaju qs preko ecu ili da se spoji na drugi neki modul) 500kn
Od svih parametara jedino podešavanje imaš sa kill-time-om i osjetljivost senzora sve ostale parametra ''ocitas'' sa motora tipa smjer senzora push ili pull ili broj zubaca na senzoru radilice i takve stvari
jednom kada se namjesti samo gas  (y)
S ovim niti jednom mi se nije desilo da kad sam povukao mjenjac da nije odradio sve kako treba..
Sto se tice jednostavnosti ako su densove bobine u planu imam za raditi harness koji bi dosao izmedu njih i instalacije tipa kako ima power komander uz to imas jednu stopicu od mase pod bilokoji M6 saraf i ''brze'' konektore za ulaze senzora (senzor radilice, brzine ili pozicije biraca i kvacilo) i to je to znaci 4 zice za spojit i ostalo se samo usteka  :mrgreen:
Da samo za višu radi
Ovaj qs je radio na Ducati-u 800ss, suzuki gsxr750, yamaha rd 350 ypvs, zongshen 125... znaci ne moze biti razlicitije od broja cilindara, kubika, linije motora, godine, fergazeri, elektronsko ubrizgavanje...

e39:
isao sam provjeriti i nasao sam da 2001 ima senzor brzine ? mozda neki drugi model ? ugl ako nema nije problem jer xjr ima mogucnost za ugradnju senzora pozicije birača tj napravi se novi poklopac di je trenutno prekidac neutrala te se dodaju kontakati za svaku brzinu, radio sam to na svom rd-u jer je potpuno isto i radi bez problema  (y) znaci ako nema senzor brzine nije problem  :mrgreen:

znaci npr za Ducati 999 ukupna cijena sa pokazivacem brzina oko 2600kn?
il san nesto pobrka...
 
Istina ima jeftinijih na trzistu ali radi se o tome da je cilj ovoga univerzalnost
recimo translogic nema opciju da se kill-time namjesti po brzinama vec po rasponu okretaja gdje se misli saltat i onda da bi omogucili da qs radi po cijelome rasponu ima mali potencimetar i onda dok se vozi si dodajes i smanjujes kill-time da bi dobio savrsene rezultate..  (y) ne kazem da ne valja i translogic i ovaj moj imaju svoje prednosti i mane odluka je na krajnjem korisniku koji ce odabrat
isto tako translogic nema izlaz za pokazivac brzina
na kraju ono najbitnije translogic neces moci spojiti na recimo suzuki gsx 1100w pa preseliti na suzuki gammu 500  (y)
 
Mene zanima kakva je šansa da elektroniku ovog pokazivača spojiš na LCD koji bih onda mogao ugraditi u sat.

Naime postoji jedan mod koji mi se sviđa ali LED mi ne paše u tu priču.

Znači, trenutno imam LED montiran ispod sata i OK to je funkcionalno ali nije "savršeno" jer fora je u tome da na obrtaljci ima mjesta za ugradnju LCD-a na mjestu di je oznaka PRM/1000.
4d3bebfc6b38dbc3f505a369a78f45c6.jpg
30cd68855c755a6fa855329f0b0fd1f1.jpg
 
sve se da napraviti granica je jedino budzet  (y)
ja sam uvijek otvoren za razvijanje nekih novih stvari tj ''custom'' elektronika  :wink:
 
Odlično .... ove zime se onda čujemo pa ćemo nešto skemijat, sad je malo kasno za to ;)
 
EMP said:
Istina ima jeftinijih na trzistu ali radi se o tome da je cilj ovoga univerzalnost
recimo translogic nema opciju da se kill-time namjesti po brzinama vec po rasponu okretaja gdje se misli saltat i onda da bi omogucili da qs radi po cijelome rasponu ima mali potencimetar i onda dok se vozi si dodajes i smanjujes kill-time da bi dobio savrsene rezultate..  (y) ne kazem da ne valja i translogic i ovaj moj imaju svoje prednosti i mane odluka je na krajnjem korisniku koji ce odabrat
isto tako translogic nema izlaz za pokazivac brzina
na kraju ono najbitnije translogic neces moci spojiti na recimo suzuki gsx 1100w pa preseliti na suzuki gammu 500  (y)

oce bit kakva garancija na proizvod  :azn:
 
mislilo se i na garanciju  :mrgreen:
naime tokom izrade qs se testira tri puta, senzor cetiri, qs modul tri puta i pokazivac brzina dva puta tako da s te strane se ne moze desiti da netko kupi neispravan modul  (y)
sto se tice garancije na duzi period to jos moram vidjet koliko ce bit  :wink: