Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

jozo je borcic, vlasnik, odnosno suvlasnik P&B, joki je trajno zabranjen pristup forumu, ali je nakon blagdana to valjda skinuto, s tim da je prije toga mene natjerao da ovde budem. :)
 
jozo said:
jozo je borcic, vlasnik, odnosno suvlasnik P&B, joki je trajno zabranjen pristup forumu, ali je nakon blagdana to valjda skinuto, s tim da je prije toga mene natjerao da ovde budem. :)

To je taj blagdanski duh, vrijeme darivanja i tako to. :mrgreen: Na stranu to, meni je ipak malo sumnjivo kako se Joke suzdržava od foruma. :mrgreen: Sigurno makar čita. :shock: :misli:
 
biker4life said:
To je taj blagdanski duh, vrijeme darivanja i tako to. :mrgreen: Na stranu to, meni je ipak malo sumnjivo kako se Joke suzdržava od foruma. :mrgreen: Sigurno makar čita. :shock: :misli:

čita i onda mene terorizira da odgovaram, a ima on i naš face od kompjuter fora
 
jasno da je prodavaču neugodno kad krenu ispadat iz ormara nedostaci na motoru koji još nije ni do dućana došao

to što se prešućuje da je motor ergonomski promašen, sfušan i sklepan na vrat na nos, ne znači da se neće prodavat

dovoljno je početnika koji nemaju blage veze na što trebaju pazit pri kupnji, tako da je iskusnom "trgovcu" lako to zavaljat


sve u svemu, motor je tipična jamaha, premalo motora za tražene novce. svugdje drugdje se dobije više (y)




Srki
 
srecom tu je objasnjenje ispod nicka :)))

Yamaha Tracer već sad se u Italiji naziva GS killer, ne zbog tehnike, zapremnine ni klase, vec zbog omjera cijene i tehnike, smatraju da ce bit najprodavaniji motor trzista
 
jozo said:
srecom tu je objasnjenje ispod nicka :)))

Yamaha Tracer već sad se u Italiji naziva GS killer, ne zbog tehnike, zapremnine ni klase, vec zbog omjera cijene i tehnike, smatraju da ce bit najprodavaniji motor trzista

Takvo nesto se naravno nece dogoditi.

A to hvalisanje prodajnim rezultatima na trzistu koje jedva ima za K+ hrenovke i uopce ne razmislja o bifteku, to mozete macku o rep...

Uglavnom, GS ce se i dalje prodavati 5x vise od nekog tamo jadnog pokusaja od motocikla kojeg nudi Jamaha, a vi nastavite i dalje biti najljigavija pojava ovog foruma, odlicno vam ide  (y)
 
Već je netko bio potegnuo usporedbu Tracera sa maxi-enduro motociklima, i to baš konkretno GS-om.

To sam već bio prokomentirao, ali da se ponovim, ja tu iskreno ne vidim nikakvu poveznicu ni sličnost, niti mi se takvo što čini realnim, ali sto ljudi sto čudi.

Usporedba dva tako različita motora (po apsolutno svim parametrima) mi ne drži vodu kakav god da bio odnos uloženo/dobiveno.
 
Kao prvo nitko se ne hvalisa niti se moguće hvaliti rezulatima unaprijed.
Kao drugo zašto očigledne offove ne brišete nego tolerirate, a odgovore u istom stilu se sankcionira??

A ako netko ne vjeruje anketi od 2500 online čitatelja Motociclisma, objavljenoj na siteu istog i sa 1600 pozitivnih ocjena od jučer, onda nastavimo sa forumskim "stručnjacima" vrijeđanja i podjebavanja, bar znamo onda koliko je ozbiljan ovaj forum

http://www.motociclismo.it/bmw-r-1200-gs-vs-yamaha-mt-09-tracer-per-il-dominio-del-mercato-2015-moto-60914
 
ta dva motora nikako nisu za usporedbu
nemaju istu kubikažu, ne spadaju u istu kategoriju itd

i da dosta offanja ipak je riječ o traceru
 
i loša reklama je reklama

a usporedba sa GS-om je neprimjerena, GS je ozbiljan motocikl, dok je ta jamaha biciklić za provest se do dućana i kafića





Srki
 
jozo said:
Kao prvo nitko se ne hvalisa niti se moguće hvaliti rezulatima unaprijed.
Kao drugo zašto očigledne offove ne brišete nego tolerirate, a odgovore u istom stilu se sankcionira??

A ako netko ne vjeruje anketi od 2500 online čitatelja Motociclisma, objavljenoj na siteu istog i sa 1600 pozitivnih ocjena od jučer, onda nastavimo sa forumskim "stručnjacima" vrijeđanja i podjebavanja, bar znamo onda koliko je ozbiljan ovaj forum

http://www.motociclismo.it/bmw-r-1200-gs-vs-yamaha-mt-09-tracer-per-il-dominio-del-mercato-2015-moto-60914

Ja nisam ništa brisao ni cenzurirao u ovoj temi, a najčešće to i izbjegavam raditi u temama gdje i sam sudjelujem, osim kada se radi o grubim povredama pravila foruma. Isto tako moderatori ne mogu niti žele utjecati na nečije viđenje tuđeg posta, teme ili motora, ili na način na koji se to komentira dok se god rasprava zadržava unutar određenih okvira normalne rasprave.

Ima i ona jedna poslovica, kaže "kako siješ tako žanješ", tako da agresivan pristup sa jedne strane sigurno rezultira reakcijom određenih drugih forumaša koji se manje ili više ne slažu sa napisanim.

Kada je GS u pitanju, evo moj komentar od neki dan:

biker4life said:
Ma daj... kao prvo kubikaža (300ccm je puno, pogotovo u touring primjeni), pa colaža kotača (ne sumnjam u to da moderan maxi enduro može biti razmjerno brz i vozan po cesti, ali cestovne ''17 felge su cestovne felge i amen + ostavljaju prostora za širi spektar cestovnih guma, od touring, preko sportskih i racing-street do race).

Onda... koncepcija agregata (redna 3 crossplane vs boxer 2 cil), dimenzije i težina, cijena (jedan GS košta gotovo kao dva Tracera), cijena dodatne opreme...

Na stranu BMW-ovi očiti problemi sa pouzdanošću (novi GS nažalost nije uspio doći do 50 k km na maraton testu sa samo jednim agregatom - raspao se kugličasti ležaj negdje zaboravio sam gdje, i u konačnici je unutar agregata gotovo sve uništeno, sameljeno, malo tužno za takav stroj, a iskreno ne pamtim kada je ikoji BMW motocikl došao do tih km u Motoreviji bez kvarova, a simpatizer sam bavarske marke barem kada su 4 kotača u pitanju) koje čak i Motorevija (njem. novine) objavljuje... znači to na stranu uopče mi nije cilj u ovoj raspravi govoriti o kvaliteti i poudanosti (uostalom Tracer još nije ni došao, a na MT-09 je bilo određenih opoziva prve sezone)... jednostavno je ipak GS bar klasa iznad ove zujalice, koliko god neki ne voljeli bavarski propeler, to je činjenica. 1200ccm je 1200ccm, a 900ccm nije i ne može biti isto ni da se na trepavice postavi. Drugi svijet - po meni.

Dali im je namjena jednaka - to je isto pitanje. Mislim da je u tu ruku Tracer ipak dosta svestraniji motor (u "lokalnim" okvirima) i istovremeno "razigraniji", a s druge strane limitiran u extremnim primjenama tipa putovanje oko svijeta, i uz to GS mi djeluje kao ozbiljniji motor za ozbiljnije ljude. Ne vidim baš "svaki dan" da se netko sa GS-om vozi po zadnjem. :mrgreen:

:neznam:

- s time da sam tu još zaboravio dodati imidž BMW-a kao premium marke, bilo da se radi o 2 ili 4 kotača, a pojedincima je i to bitno.

Moje osobno viđenje te usporedbe. A portali i ankete mogu pokazivati ovako ili onako, pitanje je tko u anketama glasa, koja je stručnost tih ljudi i koje su im namjere, a prodajni rezultati će reći svoje. Tracer će sigurno naći mjesto pod suncem, ali sumnjam da će to biti na štetu GS-a.
 
jozo said:
Kao prvo nitko se ne hvalisa

citiram:

"jer smo u svojih 20 godina prakse, i to u vrhu prodaje,  toliko naučili da ipak mi možemo samo davati, a vrlo teško primati savjete takve vrste.
S obzirom da od 2007. držimo više od četvrtine ukupne HR prodaje Yamahe ipak mislim da naši raellife savjeti i sugestije imaju svoju vrijednost, i to dodanu, jer nam kupci evoluiraju kroz modele, ali ostaju u brandu. Štoviše, svake godine krug klijenata nam se širi , tako da više gotovo i ne poznajemo pojam granice gradova u kojima djeluju naše prodavaonice"


BTW, "hvalisa" je tako jedna fina hrvatska rijec, prava joke style pismenost  (y) (y)

BTW2, jesu li vasi real life savjeti oni u kojima savjetujete MT-03 covjeku koji trazi motor za svaki dan i malo makadama? Ili se tu mislilo na neke druge real life savjete?
 
a toliko duboko u rikverc ste išli?
mislio sam da o gs temi prićate, a kad se već nje diramo da odgovorim i na opetovanje uspoređivanje njega i tracera. dakle i sam sam napisao da nisu usporedivi po klasi nego po omjeru ulozeno/dobiveni i ne vidim cemu tu daljnje samaranje mrtvog magareta?

glede mt03 evo i danas smo imali jedan upit sa otoka, baš radi malo makadama i više ceste, i to sugestija od kupca, ne od nas prodavača. osim njega tu su i xtr i xtz, mali naravno, ali oni nisu baš za malo makadama, prije za malo ceste i više makadama, tako da tu ne vidim nikakvih problema u sugestiji. siguran sam pak da mu za to nebi preproucili wr seriju. s obzirom da je ovo off, a osim što ga moderator tolerira, još ga i potencira dodatno svojim komentarom, pa evo onda i slikovni komentar u off stilu. Naravno da smo na ovakav makadam mislili, a ako moze duc scrambler mt03 moze itekako(sa odgovarajucim gumama)

txugauqkyazgngrw7atf.jpg
 
Dok se vi curice dogovorite čiji je veći, evo jedan friški klip: http://youtu.be/rxMQl5dQvjs

Dobra vožnja na kraju klipa.
 
jozo said:
Niti tražimo kupce ovde, niti trebamo reklamu na taj način, samo smo prisutni za razliku od 99% drugih prodavatelja uopće. To uključuje i čitanje i komentiranje, a i smijanje vrlo često. Bilo bi i super da eventualno dodirivanje noge suvozaća petom dok se vozi Tracer na prstima bude jedina zamjerka, ali kao takva, prisutna puno motocikala, i preko 10ak godina je ipak smiješna.
svima je jasno da je ovo joke...suvozać na kompu :mrgreen: :jesus: