Yamaha XT 700 Tenere

Agregat je stvarno provjeren - pouzdan, izdržljiv i kvalitetan, vidim da je i amortizacija ozbiljnija (koliko - ostaje pitanje vidjeti u praksi), ovo bi moglo biti na tragu jako dobrog paketa ako cijena ne ode u nebo. :D

Bilo bi dobro da izađe koji mjesec prije od najavljenog (ovdje u temi), jer ovo je dosta kasno za iduću sezonu, da ne govorimo da ako količine budu dolazile na kapaljku kao ove godine kod Tracera 900 GT, moglo bi dosta potencijalnih kupaca odustati - pogotovo imajući u vidu da se ovaj T7 Concept povlači već par sezona, stvarno se očekuje zaokružen paket bez dječjih bolesti, i za očekivati bi bilo da bude dostupna koji mjesec ranije. :misli:
 
I ja sam odustao od GSa 1980. kada sam cuo da ce tek 2013. izaci sa vodenim hladjenjem, ali ga je kupilo par ljudi i kasnije.
 
https://youtu.be/YBWHy1sOXXU


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Boris87 said:
Odem na njuskalo vidit ima li koji kad ono motor jos nije ni izasao.
Dosta su azurni momci u jamahi

A tko je taj koji određuje kada će oni neki model izbaciti, nego oni sami?
 
AnteK said:
A tko je taj koji određuje kada će oni neki model izbaciti, nego oni sami?

Zbilja je glupo najavljivati motor 3-4 godine prije nego će ga izbaciti.
Ljudi se zapale i ohlade 48 puta prije nego motor dođe u salone.
Slično je bilo i sa ST 1200, ali je trajalo razumnijih 2 godine...
 
U ovom slučaju stvar je dodatno zakomplicirala najava strožije Euro norme ... bar se tako (polu)službeno vade.
U svakom slučaju da je to tako jednostavno, ktm ih je mogao matirati da je izbacio 790 adv u 2018., ali nije .... ipak oni znaju više i bolje od nas.
 
joke said:
U ovom slučaju stvar je dodatno zakomplicirala najava strožije Euro norme ... bar se tako (polu)službeno vade.
U svakom slučaju da je to tako jednostavno, ktm ih je mogao matirati da je izbacio 790 adv u 2018., ali nije .... ipak oni znaju više i bolje od nas.

Ma nema tu tko koga matirati, tržište u svijetu je dovoljno veliko za sve, neće se ti motocikli raditi u milionima komada
ko oni azijski 125 ccm.  :mrgreen:
 
Takoje anteK


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Kako nema ... pa s obzirom na predigru za T7 i interes izbacit godinu dana ranije motor vrlo sličnih karakteristika bi bio vrlo dobar potez.... da se moglo naravno.
 
Joke, hoce drzati taj motor takav nacin upotrebe? Je l' bilo kakvih problema sa masinom od mt07? Ja sam mojoj spendirao, po mom misljenju, najbolje ulje, motul 10w60 i opet me frka navrnut je preko 6000.
 
Sredju said:
Joke, hoce drzati taj motor takav nacin upotrebe? Je l' bilo kakvih problema sa masinom od mt07? Ja sam mojoj spendirao, po mom misljenju, najbolje ulje, motul 10w60 i opet me frka navrnut je preko 6000.

Zasto te frka? Ako nisi probao preko 6000 nisi jos ni osjetio koliko snage ima  :mrgreen:
 
Sredju said:
Joke, hoce drzati taj motor takav nacin upotrebe? Je l' bilo kakvih problema sa masinom od mt07? Ja sam mojoj spendirao, po mom misljenju, najbolje ulje, motul 10w60 i opet me frka navrnut je preko 6000.

:shock:  :shock:  :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
biker4life said:
Taj agregat je valjda jedan od najtrajnijih koje je Yamaha sastavila, bar po dosad viđenome... :misli:

Imaju nekakva dokumentirana iskustva vec, ipak je motor jos uvijek nov?
 
Sredju said:
Imaju nekakva dokumentirana iskustva vec, ipak je motor jos uvijek nov?

Opčenito iskustva iz moje okoline, razni forumi, maraton test motorevije, itd. Taj agregat je vani već dobrih 4-5 sezona i ima motocikala koji su okrenuli po 50-60k km bez ikakvih zahvata osim potrošnog materijala.

Agregat razvijen po uzoru na onaj iz S10, koji dokazano prelazi preko 200.000 km (ima primjeraka po stranim forumima koji su bez problema prošli tu kilometražu i voze dalje). Naravno, ima i primjera gdje bi pojedinci i nakovanj razbili, ali u globalu su to trajne i pouzdane mašine.
 
Jase već upisal ....


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro