asfalt

baxy said:
Plominka ima odlično pogođen asfalt tj. formulu odnosa agregata, bitumena i aditiva i to je u principu najbitnije pogoditi. No nakon dva ljeta vjerojatno će to izgledati znatno drukčije, do tada uživajmo.
Dionica Senj-Karlobag ima još bolju kvalitetu, agregat je bolji, nema "isplivavanja" bitumena na površinu i cesta je ko rašpa tako da je gušt po njoj derat, samo i najbrže poderat gume od svih običnih cesta u županiji (ako izuzmemo grobnik).

Pored formule asfalta tj. određivanja odnosa materijala u smjesi, jako je bitno dal je agregat vapnenac  (brže se troši površinski habajući sloj, postaje zbog toga  sklizak nakon nekog vremena) ili eruptivac (tvrđi agregat , ne troši se tako brzo, puno bolji za vozit ali troši jako gume). Naravno dalje je bitno zrno tj. veličina promjer zrna , granulometrijski sastav i bla bla .... no jebeš sve kad majstoru ispred tebe cijedi ulje  :LOL: :LOL:

Ali mislim da se nebi smjelo mijesati "staru" (Brsec - M.draga) i "novu" (Vozilici - Brsec) Plominku. Na starom dijelu je ipak dosta kvalitetniji asfalt, koji ce na dulji rok sigurno davati puno bolji grip od onoga na novoj dionici. :)
 
Super Jura said:
Samo kukate, prilagodite brzinu uvjetima na cesti  :jesus:  :LOL:
stigao genijalac ili pandur  :misli:
:jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
 
Kakvi vas uvjeti na cesti spopali , živo me zanima koliko košta 1km naprimjer njemačkog Autobahna u najkvalitetnijoj izvedbi ilitiga za koliko bi novca njihove firme radile 1km hrvatskog autoputa kvalitete kakva je napravljena . Tad bi približno mogli dokučiti koliko su love makli po km autoputa i za taj uspjeh vjerovatno dobili zlatnu kunu .
 
Super Jura said:
Priušti staroj Suzi nove gume, pa ne bu problema  :jesus:
Suzan je samo za paradu,goldwing za putovanja a cbr-ka za qurca
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
jota said:
Kakvi vas uvjeti na cesti spopali , živo me zanima koliko košta 1km naprimjer njemačkog Autobahna u najkvalitetnijoj izvedbi ilitiga za koliko bi novca njihove firme radile 1km hrvatskog autoputa kvalitete kakva je napravljena . Tad bi približno mogli dokučiti koliko su love makli po km autoputa i za taj uspjeh vjerovatno dobili zlatnu kunu .

Autoputi, stadioni, POS naselja su izmišljeni za otimačinu love  :palacdolje:

Pava0001 said:
Suzan je samo za paradu,goldwing za putovanja a cbr-ka za qurca
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(y)
 
Street Illegal said:
Iz prve ruke, istina do zadnjega slova. Danas prošao relaciju Sarajevo-Olovo-Kladanj-Tuzla, sve samo ne asfalt. Auto sa novim gumama, malo pala kišica, klizi ko po ledu, nadam se da tuda ne bum nikad sa motorom  :mrgreen:

To je još "dobra" cesta, ima i gorih, ex YU kvaliteta. Kad probaš cestu Loznica-Valjevo,
mjerila postaju potpuno drugačija. :( (y)
 
Barabones said:
a D1? kakva vam se ona čini

Široka i dosta brza, puno bolja nego recimo stara riječka, kvaliteta je ok. Malo je lošiji asfalt oko Krnjaka (narezani), ali inače super cesta. Najbolji dio mi je cesta kod Krbavskog polja, milina.
 
Barabones said:
a D1? kakva vam se ona čini

Isto - odlična. Na mjestima između Udbine i Gračaca i na jednom dijelu blizu Knina ima lošijih dijelova, ali u principu super!  (y)
 
biker4life said:
Ali mislim da se nebi smjelo mijesati "staru" (Brsec - M.draga) i "novu" (Vozilici - Brsec) Plominku. Na starom dijelu je ipak dosta kvalitetniji asfalt, koji ce na dulji rok sigurno davati puno bolji grip od onoga na novoj dionici. :)

definitivno, ja na novijoj dionici Vozilići-Brseč nemam baš puno povjerenja u asvalt, previše mi je gladak, pogotovo je problem nakon kiše kad se ne kuži koji dio ceste je mokar a koji suh, na dionici Brseč-M.Draga se odlično raspoznaje suhi dio ceste od mokrog (i na vlažnom dobro drži)
šteta da i na novom dijelu ceste nisu stavili istu smjesu asvalta kao i na starom :palacdolje:
 
Lucho 23 said:
definitivno, ja na novijoj dionici Vozilići-Brseč nemam baš puno povjerenja u asvalt, previše mi je gladak, pogotovo je problem nakon kiše kad se ne kuži koji dio ceste je mokar a koji suh, na dionici Brseč-M.Draga se odlično raspoznaje suhi dio ceste od mokrog (i na vlažnom dobro drži)
šteta da i na novom dijelu ceste nisu stavili istu smjesu asvalta kao i na starom :palacdolje:

Potpis! (y) (y)
 
nemam pojma kakav je to asfalt, ali slika svejedno ne ulijeva povjerenje u neku kvalitetu 8)