Fazer 8

sail

Member
Evo, za otprilike 2 tjedna kupujen ovaj motor (poluoklopljena verzija). Htio bih cuti misljenja cijenjenih forumasa o tom stroju, kritike i pohvale.
Dakle, zasto bih trebao/ne bih trebao kupiti ovaj model.
Nek se uzme u obzir da imam 11 godina iskustva ali iskljucivo na maksi skuterima. Hvala svima (y)
 
Za dva tjerdna ga kupujes, ca te briga ko ti ima ca reci!
U svakom slucaju razmisli o zamjeni skariga ili brzo nauci da desnu nogu ne smis puno nase davat.
 
sail said:
Evo, za otprilike 2 tjedna kupujen ovaj motor (poluoklopljena verzija). Htio bih cuti misljenja cijenjenih forumasa o tom stroju, kritike i pohvale.
Dakle, zasto bih trebao/ne bih trebao kupiti ovaj model.
Nek se uzme u obzir da imam 11 godina iskustva ali iskljucivo na maksi skuterima. Hvala svima (y)

:misli: kupi harlej dejvidson i to što veći - žene padaju na to  (y)









  :mrgreen:
 
lory said:
Kupi desetku, odnosno FZ1 .

  Mora se voditi računa o tome šta kažu susjedi kad te nema. Ni VFR 1200 ili novi GS, naravno napakovan nisu naodmet.  :D
 
Super motor koliko čujem, ali vizualno mi je stariji Fazer 600 puno lijepši (dva topa ipod sjedala.. :0648: ), nema zapravo ni konkurencije, jedino nova kawa z800 kojia nema oklop tako da..
Neznam jesi razmišljao o nabavci polovnog Fazera 600, ali kad staviš na papir ima puno prednosti.. u startu te izađe jeftinije, rega i osiguranje su ti jeftiniji zbog kubikaže, uglavnom već posjeduju dodatnu opremu poput auspuha, kofera i sl.. samo treba naći pic-pic.. a ima ih! ;)

Ili Honda VFR 800! ;)
 
Fala svima na odgovorima, onima koji su mi pomogli i spamovima takodjer :mrgreen:
Kolega Chief, kako mislis nesmin puno desnu nogu nazad davat?
Nintendo, je, dobar je 600, ali meni je 800 nekako lipsi i mocnije mi izgleda. Valjda stvar ukusa. 600 mi je nekako premalen za mene sa 190 i 100 kg....izgledan ka medo na bicikli  :LOL:
Honda VFR je vec dosta skuplja i totalno druga stvar. Nebi se sirija sad na ostale modele, ostajen kod fazera 8
 
sail said:
Fala svima na odgovorima, onima koji su mi pomogli i spamovima takodjer :mrgreen:
Kolega Chief, kako mislis nesmin puno desnu nogu nazad davat?
Nintendo, je, dobar je 600, ali meni je 800 nekako lipsi i mocnije mi izgleda. Valjda stvar ukusa. 600 mi je nekako premalen za mene sa 190 i 100 kg....izgledan ka medo na bicikli  :LOL:
Honda VFR je vec dosta skuplja i totalno druga stvar. Nebi se sirija sad na ostale modele, ostajen kod fazera 8
Fazer 600 uopće nije manji od osmice, vizualno je poprilično velik komad motora, niti ide nešto puno slabije od osmice.
 
sail said:
Evo, za otprilike 2 tjedna kupujen ovaj motor (poluoklopljena verzija). Htio bih cuti misljenja cijenjenih forumasa o tom stroju, kritike i pohvale.

Dobar motor, nasljednik provjerenog FZ6.

Koliko čujem, nema nekih problema ni slabih točaka. Snage dovoljno za normalnu vožnju.

Ako ti se sviđa klasa i motor kao takav - kupuj, nečeš pogriješiti.

(y)
 
sail said:
Evo, za otprilike 2 tjedna kupujen ovaj motor (poluoklopljena verzija). Htio bih cuti misljenja cijenjenih forumasa o tom stroju, kritike i pohvale.
Dakle, zasto bih trebao/ne bih trebao kupiti ovaj model.
Nek se uzme u obzir da imam 11 godina iskustva ali iskljucivo na maksi skuterima. Hvala svima (y)
ako si ti tak odlučio,šta te ima tko ovdje uvjeravat ili razuvjeravat,uzmi lovu i kupuj!  :wink:
 
goc said:
ako si ti tak odlučio,šta te ima tko ovdje uvjeravat ili razuvjeravat,uzmi lovu i kupuj!  :wink:

Ma da, samo san tija cut kakvu pametnu od vlasnika
 
don_carlos_007 said:
Fazer 600 uopće nije manji od osmice, vizualno je poprilično velik komad motora, niti ide nešto puno slabije od osmice.

Dobro, mozda mi vizualno izgleda nekako mocniji od 600-ice. I da...ipak je 800 malo veci po dimenzijama :wink:

Fazer 600:

Dužina: 2095 mm
Širina: 755 mm
Visina: 1085 mm
Visina sjedala: 795 mm
Međuosovinski razmak: 1440 mm

Fazer 800:

Dužina 2.140 mm
  Širina 770 mm
  Visina 1.065 mm
  Visina sjedala 815 mm
  Međuosovinski razmak 1.460 mm
 
Vidim da je tu neka dilema o razlikama FZ 6 i FZ 8. Prije tri godine prodao sam Fazera 600 (S2) i uzeo nov Fazer 8: 6 - ica je u stvari malo više orientisana kao turistički motor (tu mislim da je udobnija - pogotovo za suvozačicu), manje troši goriva, ima bolji mjenjač ... osmica je ipak novija kao model, sam agregat ima više momenata, na veliki vručini zraka manje zagrijava sic, ...
 
Civic said:
Vidim da je tu neka dilema o razlikama FZ 6 i FZ 8. Prije tri godine prodao sam Fazera 600 (S2) i uzeo nov Fazer 8: 6 - ica je u stvari malo više orientisana kao turistički motor (tu mislim da je udobnija - pogotovo za suvozačicu), manje troši goriva, ima bolji mjenjač ... osmica je ipak novija kao model, sam agregat ima više momenata, na veliki vručini zraka manje zagrijava sic, ...

Koliko ti se okvirno potrosnja krece?
 
Manje od 5 l/100 - ali to važi za turističko kruzanje; kot nas dvojice to znači neke regionalne ceste po Avstriji ili Italiji i to kroz naselje nešto više od ograničenje i van naselja 100 do 150 km/h.
 
Civic said:
Manje od 5 l/100 - ali to važi za turističko kruzanje; kot nas dvojice to znači neke regionalne ceste po Avstriji ili Italiji i to kroz naselje nešto više od ograničenje i van naselja 100 do 150 km/h.

Hvala